Autoanaliza sopstvenog iskaza

SUPERKULER

Domaćin
Banovan
Poruka
3.423
Da li ste nekad pokušali da analizirate rečenicu koju ste izrekli?
Sa sve značenjem svake reči u njoj I odnosa reči u toj rečenici jednih prema drugima?
Niste?
Hajde pokušajte!
Pa recite: Da li ste zadovoljni sopstvenim iskazom I
Da li sadržaj izrečenog odgovara vsašim mislima.
a ako je moguće I kako biste to adekvatnije izrekli!
 
Da li ste nekad pokušali da analizirate rečenicu koju ste izrekli?
Sa sve značenjem svake reči u njoj I odnosa reči u toj rečenici jednih prema drugima?
Niste?
Hajde pokušajte!
Pa recite: Da li ste zadovoljni sopstvenim iskazom I
Da li sadržaj izrečenog odgovara vsašim mislima.
a ako je moguće I kako biste to adekvatnije izrekli!

:lol:..da...

Sadržaj izgovorenog odgovara mojim mislima ali ih suzim, skratim, skockam i tako bacim na papir...
Za to je kriva profesorka književnosti koja nas je predugo maltretirala i insistirala da pišemo kratke a sadržajne rečenice...
 
Oš kasti da se drže logike iz tog linka?
Nemoj sad da ti citiram našeg Basaru I koji monolog Franca Ferdinanda,pa da vidiš šta je
postmoderno poigravanje iracionalnostima!
Književno delo I obogaćuje bekstvo iz obične logike I iz klišea,matrica I obrazaca naših superega...
Bogatstvo imaginacije I lucidnih poduhvata su cesti,ako ne I pretežni bunari s kojih književnici najradije piju vodu
izmišljenih ili zamišljenih svetova...
No ima I faktologa među piscima...Meni su to vise novinari...:hahaha:
 
..............................

Bre mi nije jasno kako ti dižeš ove reputacione moći:(
Samo pišeš "trla baba lan da joj prođe dan", a mi što se otkidosmo od geometrije, talog teški:what:
I nije čudo što će ovaj svet da propadne!

I odma da ti kažem da volim da budem patetičan!...:o

A što se tiče pisanja, meni je mrsko da pišem onoliko koliko mislim, pa znaš ti kolko ja razmišljam!!! Mada ima i filozofa koji pišu više nego što razmišljaju, a dobro...:zcepanje:
 
Bre mi nije jasno kako ti dižeš ove reputacione moći:(
Samo pišeš "trla baba lan da joj prođe dan", a mi što se otkidosmo od geometrije, talog teški:what:
I nije čudo što će ovaj svet da propadne!

I odma da ti kažem da volim da budem patetičan!...:o

A što se tiče pisanja, meni je mrsko da pišem onoliko koliko mislim, pa znaš ti kolko ja razmišljam!!! Mada ima i filozofa koji pišu više nego što razmišljaju, a dobro...:zcepanje:
Bože...To ti ide po automatizmu-to s repkama...Na 50 postova jedna repka...:hahaha:Ako oš vise da imaš ides tamo na onaj forum(zaboravio kako se zove ;)) gde ,uglavnom modovi,jedni drugima dižu reputacije! Bio tamo I smejao se ko blesav...
Inače repke ti služe da umiriš malo svoju sujetu I da među šabanima budeš autoritet.
Par puta sam menjao nik da bih sveo tzv.reputaciju na nulu...:hahaha:
Jer ova reputacija nema onu snagu iz moje mladosti,a neću reči kakvu...:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
...moć govora u ničemu nije pratilja moći promišljanja....recimo iz bezbedonosnih razloga....sve i da hoću da kažem istinita moja razmišljanja , ne mogu...imam ugrađen bezbedonosni mehanizam , koji cenzuriše moja htenja...mogu da ga hakerišem , ali proboj je moguć samo onoliko koliko sam podigao na viši nivo moje odbrabene moći ....
...hoću da kažem , da je to nekakav biloški program u nama , koga čak ni evolucija ljudskog bića nije potrla...taj odranbeni sistem u nama , pripada našem nadsvesnom biću , u koje nećemo imati još za mnogo milenijuma samovaspitni prodor ( ako tako mogu da kažem )...
...naša moć govora je manje više manipulativna !
 
Poslednja izmena:
No, ne treba previše uživljavati se u svoje izgovorovštine. Nekada, je dobro, treninga radi, štimovanja, tvikovanja preciznosti izražaja misli ili afekta. Ono, sparing sa samim sobom. Ali najčešće je najbolje pustiti reč da padne kuda ju je inercija oduvala. I namestiti grlo, na osnovu prezenta, za sledeću reč.
 
...moć govora u ničemi nije pratilja moći promišljanja....recimo iz bezbedonosnih razloga....sve i da hoću da kažem istinita moja razmišljanja , ne mogu...imam ugrađen bezbedonosni mehanizam , koji cenzuriše moja htenja...mogu da ga hakerišem , ali proboj je moguć samo onoliko koliko sam podigao na viši nivo moje odbrabene moći ....
...hoću da kažem , da je to nekakav biloški program u nama , koga čak ni evolucija ljudskog bića nije potrla...taj odranbeni sistem u nama , pripada našem nadsvesnom biću , u koje nećemo imati još za mnogo milenijuma samovaspitni prodor ( ako tako mogu da kažem )...
...naša moć govora je manje više manipulativna !
:per::lol:
 
Da li ste nekad pokušali da analizirate rečenicu koju ste izrekli?
Sa sve značenjem svake reči u njoj I odnosa reči u toj rečenici jednih prema drugima?
Niste?
Hajde pokušajte!
Pa recite: Da li ste zadovoljni sopstvenim iskazom I
Da li sadržaj izrečenog odgovara vsašim mislima.
a ako je moguće I kako biste to adekvatnije izrekli!

Savrseno zadovoljni, i samo se nadam da deficit godina nije razlog fluentnosti ili kako god hoces nazovi osobine. Vjerujem da je analiziram neposredno prije izgovaranja ali opet nikom ne odaje utisak da je to tako, nego ono izanalizirano negdje pre par dana a sada samo brzo interpretirano da kreira iluziju o toj kako god hoces nazovi osobini.
Volju za analiziranjem nakon izgovaranja sve vise gubim jer mi je jasno da je mizerna vjerovatnoca nekog apsurda ili pogresne upotrebe rijeci. Bez trunka pretencioznosti i preuvelicavanja, dlaka upravo osisanog americkog crnca mi je vaznija nego forumska reputacija...
 

Back
Top