Apiterapija

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.270
What is apitherapy?


Šta je to:

Apiterapija
je vrsta terapije koja podrazumeva lekovitu upotrebu pčela (lat. apis) i pčelinjih proizvoda za njihove brojne zdravstvene prednosti. Ima poreklo koje datira hiljadama godina unazad i uključuje razne primene pčelinjih proizvoda uključujući pčelinje polen, pčelinje voske, matični mleč, propolis, med i pčelinje otrove. U zavisnosti od toga koji se određeni proizvod koristi, različiti pčelinje proizvode svaki od njih ima mnoštvo benefita za određene zdravstvene nedoumice.

Prednosti:

  1. Pčelin otrov stimuliše zdrav imunološki odgovor
  2. Smanjuje bol i upalu zglobova izazvanu stanjima kao što je artritis
  3. Matični mleč i propolis leče opekotine
  4. Propolis je moćan antibakterijski i antifungalni
  5. Med je dobro poznat antibakterijski proizvod
Osim meda, koristio sam i propolis i matični med i mislim da pomaže. Vaše iskustvo?
 
Na žalost pokazalo se da ima tragova glifosata u pojedinim uzorcima meda.
Treb biti oprezan prilikom nabavke svih namirnica pa tako i meda koji jeste zdrav koliko je prirodan i nezagađen.
 
jednom sam naleteo na Manuka med, prilično skup, i kupio, naravno hehe
Čitao sam posle da je super zdrav i da može da se maže kao melem na rane koje zacele mnogo brže.
 
i dok sam gledao na netu koje su cene za Manuka med naletim na članak o 5 najboljih na svetu ....

5. Grčki med iz Ikarije

Grčki sirovi med iz Ikarije je redak i dolazi sa visokom cenom Ovaj med se proizvodi samo od pčela koje rade na bilju, borovima i drugoj flori Ikarije, grčkog ostrva koje se nalazi u Egejskom moru. Med ima karakterističnu tamno braon boju kao i dekadentnu teksturu i slatkoću.

Greek Honey from Ikaria in Glass Jar 920 grams
 
4. Med The Best of Bierz — Košta 150 dolara za kilogram!

Miel Lo Mejor del Bierz je četvrti najskuplji med na svetu napravljen u Evropi. Ovaj jedinstveni med napravljen je od pčela koje rade floru pronađenu u provinciji Leon u Španiji. To je jedinstven i redak med koji dolazi iz sela Kamponaraja u okrugu El Bierzo. Ovaj med je toliko dobar da postoje brojne liste čekanja za primanje pošiljki proizvoda.

World's second-most expensive honey comes from Spain
 
3. Royal Yemen Sidr Honey

Sidr med je najpopularnije poznat po lekovitim svrhama i zdravstvenim prednostima. Zahvaljujući velikoj potražnji, ovaj med je u SAD otišao za čak 1.000 dolara za kilogram. Kraljevski jemenski sidr med potiče iz jemenskih planina Hadramaut, a proizvode ga pčele koje sakupljaju materijale sa drveta sidra pronađenog u Jemenu i Saudijskoj Arabiji.

il_1140xN.2814687872_smqf.jpg
 
2. Retka žetva novozelandskog manuka meda

Manuka med, o kome se obično pripisuju zasluge za najveću ocenu MGO/UMF ikada. Proizvodi ga kompanija True Honey i svaka grupa proizvedena uključuje samo 1.000 tegli čineći ovaj med izuzetnim otkrićem na tržištu.

25_png_400x.png
 
1. Vilenjački med

Najskuplji med je vilenjački med koji je poznat i kao "pravi nektar bogova". Vilovnjački med je iz severoistočnog dela Turske u pećini doline Saricayir. Veoma je gust i updlčjive zlatne nijanse ali što je najvažnije, ima bogat mineralni sadržaj i pruža lekovite prednosti.

miele-Elvish-1024x424.jpg


Njegovo otkriće je relativno nedavno: tek 2009. turski pčelar Gunaj Gunduz odlučio je da oda priznanje legendi koja je ispričala postojanje "kamen meda". Dok je ulazio u planine regiona Šarikar na severoistoku Turske, primetio je izuzetan i neobičan dolazak i odlazak pčela oko pukotine u steni.

Pčelar je odmah shvatio da legenda može da ima zrno istine: organizovao se i, opremljen odgovarajućom opremom i zaštitom, spustio se u pukotinu planine. Ovde su pčele otkrile svoje skriveno blago: pravu pećinu stvorenu u najdubljem stomaku planine... iz kojeg je med kapao iz svakog ćoška.

Otkriće je ubrzo postalo predmet velike radoznalosti među svim vrstama gastronomskih kritičara i "stručnjaka" za peciva. Prva tegla koja je stavljena na tržište imala je cenu od oko 45.000 evra ali to ni najmanje nije zaustavilo porast uspeha ovog ukusnog meda.

Delikatnost ekosistema u kojem se ovaj med proizvodi ne utiče ni na jedan prolaz: čak se i danas Vilonja sakuplja spuštanjem među rojevima pčela, na dubini od 1800 metara, a ni delić planine nije ogreban.

Ukus najskupljeg meda na svetu je zaista zadovoljstvo za nepce. Do danas su cene ovog neverovatnog proizvoda pale: tegla košta "samo" 5000 €.
 
What is apitherapy?


Šta je to:

Apiterapija
je vrsta terapije koja podrazumeva lekovitu upotrebu pčela (lat. apis) i pčelinjih proizvoda za njihove brojne zdravstvene prednosti. Ima poreklo koje datira hiljadama godina unazad i uključuje razne primene pčelinjih proizvoda uključujući pčelinje polen, pčelinje voske, matični mleč, propolis, med i pčelinje otrove. U zavisnosti od toga koji se određeni proizvod koristi, različiti pčelinje proizvode svaki od njih ima mnoštvo benefita za određene zdravstvene nedoumice.

Prednosti:

  1. Pčelin otrov stimuliše zdrav imunološki odgovor
  2. Smanjuje bol i upalu zglobova izazvanu stanjima kao što je artritis
  3. Matični mleč i propolis leče opekotine
  4. Propolis je moćan antibakterijski i antifungalni
  5. Med je dobro poznat antibakterijski proizvod
Osim meda, koristio sam i propolis i matični med i mislim da pomaže. Vaše iskustvo?

nabavila sam kremu za lice pcelin otrov iz italije
i tek kad je stiglo zovem panichno da pitam da li je to sinteticki napravljen otrov ili pchele ubijaju da dodju do tog otrova ako pchele moraju ostaviti zhivot vratila bi kreme


inache med nabavljam od rodjaka iz hercegovine on na vishe lokacija ima pchele i najlepshi mi je od kadulje ili vrijeska, ta regija odakle ga nabavljam je visoravna

nikad nismo med bilo gde nabavljali kao shto nikad nebi kupila pored puta ili nekim pijacama , vidim po mom rodjaku on bash ima dosta pcela i stalne mushterije koje odmah kupuju po 10, 20 30 kila meda
 
Koje cene... I nisam znala da je bagremov nešto specijalan, lično mi se ne sviđa.
Još uvek nabavljam med iz rodnog kraja. U pradedovini je danas prava pustoš prepuna lekovitih biljaka, od raznih vrsta kadulje do divlje nane itd, pa do borovih šuma, divljih lipa i ostalog...a i dok je bilo ljudi nije bilo nikakvih zagađenja, med uvek najboljeg kvaliteta i zaista poseban doživljaj za nepce...i za puno manje para od svih ovih nabrojanih, valjda zbog autentičnosti :think:
 
nabavila sam kremu za lice pcelin otrov iz italije
i tek kad je stiglo zovem panichno da pitam da li je to sinteticki napravljen otrov ili pchele ubijaju da dodju do tog otrova ako pchele moraju ostaviti zhivot vratila bi kreme


inache med nabavljam od rodjaka iz hercegovine on na vishe lokacija ima pchele i najlepshi mi je od kadulje ili vrijeska, ta regija odakle ga nabavljam je visoravna

nikad nismo med bilo gde nabavljali kao shto nikad nebi kupila pored puta ili nekim pijacama , vidim po mom rodjaku on bash ima dosta pcela i stalne mushterije koje odmah kupuju po 10, 20 30 kila meda
Moze li me neko kontaktirati,
 

Back
Top