Vanzemaljci i NLO
Najpre treba rasčistiti o čemu se govori i ne mešati babe i žabe. Moguća su tri pitanja:
1. da li, negde u svemiru, postoji neki oblik života?
– Vrlo verovatno, skoro sigurno.
2. da li, negde u svemiru (osim na Zemlji), postoji inteligentni život?
– Možda. Ne može se pouzdano tvrditi.
3. da li, negde u svemiru, postoji visoko razvijena civilizacija koja nas posećuje ili šalje svoje svemirske brodove da mi možemo da ih vidimo dok osmatraju Zemlju?
– Sasvim sigurno ne!
Razmatraću samo poslednje pitanje.
Podsetiću na neke neosporne činjenice.
Svemirska rastojanja su većini ljudi nepojmljiva. Već je i sama brzina svetlosti (300 000 km u sekundi) nepojmljiva a još više dužina koja se označava kao svetlosna godina (9 460 800 000 000 km). Imajmo u vidu da je svetlosna godina manja mera u astronomiji. Veća je parsek (30 856 780 000 000 km). Ko želi detaljnija objašnjenja astronomskih mera ima ih
ovde.
Našom današnjom tehnologijom i znanjem, međugalaktička rastojanja su nesavladiva za jedan ljudski vek.
Da bi savladali takve udaljenosti vanzemaljci bi morali imati tehnologiju i znanje daleko, daleko ispred nas.
Uporedimo našu današnju i tehnologiju pećinskog čoveka, i označimo li to činiocem deset (10), poređenje vanzemaljske tehnologije i naše morali bismo označiti činiocem koji nije manji od hiljadu (1000).
Znači da bi njihova tehnologija i znanje morali biti jako, jako, napredni.
Pogledajmo malo unazad.
Šta bi bilo kada bi postojalo neko udaljeno i odvojemo ostrvo gde još uvek žive pećinski ljudi? Kako bismo ih mi, sa našom današnjom tehnologijom ispitivali?
Mogli bismo da ih ispitujemo sa kilometarske daljine, tako da oni i ne slute da ih ispitujemo. Pri tome bismo o njima saznali više nego što oni sami znaju o sebi!
Na isti način bi neka napredna civilizacija mogla da o nama sazna više nego što sami o sebi znamo a da nam se i ne približi!
Zašto bi se oni petljali i dolazili kod nas? Zašto bi nekoga otimali, odnosili na svoj brod i vraćali ga kući?
Da li NLO postoje?
Moguće, ali je sasvim sigurno da im je poreklo „domaće“. Nisu došli iz druge galaksije nego sa nekog aerodroma – javnog ili tajnog.
Prema tome, sve te priče mogu biti samo potka za naučnofantastične filmove ali, u stvarnosti Vanzemaljaca ili njihovih brodova na Zemlji i u njenoj blizini, nema.