Амерички Ф-16 у бомбардовању 'вежбају' над Босном

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.598
Два борбена авиона Ф-16 увежбала су у понедељак ваздушне нападе на Босну и Херцеговину, у, како је америчка амбасада у Сарајеву описала, као демонстрацију силе у подршци централној влади земље усред текућих тензија са босанским Србима. Оператери специјалних снага америчке војске и припадници босанске војске деловали су као предњи контролори ваздуха на земљи, наводећи авионе док су летели изнад области Брчког и Тузле у северној Босни.

Два Ф-16 су била у пратњи авиона за допуну горива КЦ-135 Стратотанкер.„Обука“ је такође имала за циљ да „демонстрира посвећеност САД обезбеђивању територијалног интегритета и суверенитета [Босне]“, саопштила је амбасада, додајући да САД „неће стајати по страни док траје Дејтонски мировни споразум и [босанске] институције су изазвани.”

НАТО је бомбардовао босанске Србе 1995. године, интервенишући у рату на страни Бошњака и Хрвата. Српска противваздушна одбрана оборила је Ф-16 којим је управљао капетан Скот О’Грејди изнад Бања Луке у јуну те године.

Званичници Републике Српске углавном су одбацили америчку демонстрацију силе у понедељак, настављајући са својом прославом 9. јануара.„Што се мене тиче, могли су да се прикључе нашој паради и да својим Ф-16 лете изнад Бањалуке заједно са нашим хеликоптерима“, рекао је новинарима премијер Радован Вишковић. „Нећемо губити време на њих, пустимо их да раде свој посао, а ми ћемо свој.
https://www.rt.com/news/590290-american-f16-bosnia-serbs/
Наравно ће да се кезе на ово аутошовинисти и комшије које славе Насера Орића (који је побегао кад је ВРС ушла у Сребреницу), Олују и пљачкаша банке Анте Готовину. Смешни су американци који као фол бране Дејтонски мировни споразум, Запад ради све да би га уништио и Републику Српску. Хоће да уплаше Србе са вежбањем бомбардовања.
 
Званичници Републике Српске углавном су одбацили америчку демонстрацију силе у понедељак, настављајући са својом прославом 9. јануара.„Што се мене тиче, могли су да се прикључе нашој паради и да својим Ф-16 лете изнад Бањалуке заједно са нашим хеликоптерима“, рекао је новинарима премијер Радован Вишковић. „Нећемо губити време на њих, пустимо их да раде свој посао, а ми ћемо свој.

Srbi ne bi bili Srbi kad se ne bi inatili i kontrirali zapadu umesto da ih imamo kao saveznika i sa njima tražimo rešenje. Posle kad izvučemo deblji kraj, ima da kukamo.
 
Srbi ne bi bili Srbi kad se ne bi inatili i kontrirali zapadu umesto da ih imamo kao saveznika i sa njima tražimo rešenje. Posle kad izvučemo deblji kraj, ima da kukamo.
Ево га аутошовиниста. Запад само хоће да Срби буду робови. Никад кукање, то је типично за аутошовинисте. За време турске окупације сте Србима рекли да се потурче, сад да постанемо робови Запада.
 
Srbi ne bi bili Srbi kad se ne bi inatili i kontrirali zapadu umesto da ih imamo kao saveznika i sa njima tražimo rešenje. Posle kad izvučemo deblji kraj, ima da kukamo.
:ok:
Pametan se uči na tuđim greškama, budala na svojim, jedino ne znam kako se zovu ljudi koji ni na svojim greškama ne mogu da nauče.
 
:ok:
Pametan se uči na tuđim greškama, budala na svojim, jedino ne znam kako se zovu ljudi koji ni na svojim greškama ne mogu da nauče.
Како друго него најгоре о психопатама који подржавају манијаке као бисерко. Да постанемо робови Запада, то је прави пут нам понављају аутошовинистичке психопате.
 

Back
Top