Quantcast

ALIMENTACIJA

RockQueen

Početnik
Poruka
10
Moji roditelji su se razveli.Ja i brat zivimo kod oca i on nas izdrzava. Majka je osudjena da daje 5000 za mene, a 2000 za brata . Ona nije nista dala 9 meseci i kaze da nece ni davati.Otac je isao u sud, ali nista . Mozda zato sto je ona iz Bosne.Ima li nekakve sanse da se to isplati?

Паганини

Primećen član
Poruka
829
Moji roditelji su se razveli.Ja i brat zivimo kod oca i on nas izdrzava. Majka je osudjena da daje 5000 za mene, a 2000 za brata . Ona nije nista dala 9 meseci i kaze da nece ni davati.Otac je isao u sud, ali nista . Mozda zato sto je ona iz Bosne.Ima li nekakve sanse da se to isplati?

Колико ти имаш година??Јеси ли размишљо да почнеш да радиш и да не живиш као трут од другога...претпостављам да си довољно зрео да можеш да носиш ајнцер и зарадиш тих пет хиљада кје ти толико значе

__Stela___

Domaćin
Poruka
3.159
Колико ти имаш година??Јеси ли размишљо да почнеш да радиш и да не живиш као трут од другога...претпостављам да си довољно зрео да можеш да носиш ајнцер и зарадиш тих пет хиљада кје ти толико значе

Kao prvo, jesi li procitao da je zensko? A kao drugo, uopste ne znas koliko ona godina ima, a pitas da li je razmisljala da pocne da radi. Znaci li to da bi i sa 14 trebalo da pocne da radi, samo da joj neko ne bi rekao da je trut, a to sto se roditelji ponasaju neodgovorno uopste nije bitno?

Poslednja izmena:

kiKiriku

Primećen član
Poruka
693
Alimentacija se isplaćuje do 18., a u slučaju da dete studira do 26. godine. Pretpostavljam da je dotična majka toliko zrela da može da nosi ajncer i zaradi tih sedam hiljada koje je dužna da daje svojoj deci, kad je već bila toliko zrela i odgovorna da ih donese na svet.

kiKiriku

Primećen član
Poruka
693
..shta je ajncer.. ? :rumenko:
slika-AJNCER-ZA-PICE--1306385x640.jpg

:mrgreen:

Паганини

Primećen član
Poruka
829
Kao prvo, jesi li procitao da je zensko? A kao drugo, uopste ne znas koliko ona godina ima, a pitas da li je razmisljala da pocne da radi. Znaci li to da bi i sa 14 trebalo da pocne da radi, samo da joj neko ne bi rekao da je trut, a to sto se roditelji ponasaju neodgovorno uopste nije bitno?
Па шта ако је женско??
Жене су се избориле за родну равноправност,тако да немој да ми делиш жене и мушкарце...шта сте тражиле то сте и добиле...уопште није лоше да почне да ради и мислим да је то и боље него да оговара маму непознатима на форуму...ово говорим уопште...а сада да ли има 14 или 18 није толико битно,јер много је оваквих прича на нету
Alimentacija se isplaćuje do 18., a u slučaju da dete studira do 26. godine. Pretpostavljam da je dotična majka toliko zrela da može da nosi ajncer i zaradi tih sedam hiljada koje je dužna da daje svojoj deci, kad je već bila toliko zrela i odgovorna da ih donese na svet.
Зато што нам је закон трутовски и систем такав да уместо да производи зреле и самосвесне особе он их од најранијих дана учи да буду трутови...

gost 46745

Veoma poznat
Poruka
12.490

Kako je resenje o alimentaciji doneseno , pretpostavka je da ste ili maloletni ili na redovnom skolovanju .
Nisi ti ili tvoj brat doneli odluku o izdrzavanju nego sud a nekim poslom a ne ajncerom,. se mozes baviti u slobodnom vremenu da bi pojacala svoje prihode jer od tih 7.000 sigurno je da ne mozes preziveti ............za neupucene !
Potrebno je predati tuzbu za izbegavanje davanja alimentacije POD HITNO , jer naplata ide od momenta tuzbe .
Pri svakoj opstini imas besplatnog pravnika koji ti moze to sastaviti i onda se predaje na sud .
Ako je neko od vas punoletan onda to sam radi a za maloletne drugi roditelj.

To sto ona zivi u Bosni nije nikakva prepreka , sudski proces se odigrava na teritoriji vaseg prebivalista .
E sad......... tacno je da su nam sudovi katastroficni i uzasno spori .
U ovom momentu ne racunaj na te pare i snalazite se kako god znate i umete .
Ali .....proces zapocnite ...i jednog dana sa sve kamatama doci ce se do tog novca i jos ce platiti sve sudske troskove ili ce prvom prilikom kad pokusa da predje granicu( bilo ciju) biti uhapsena
i lepo odlezati sta joj sleduje za neodgovornost prema obavezama i opet ce morati da da sav taj novac.
Nema tu puno polemisanja
A ajncer ipak prepusti cikama koji bi decu strpali da rade u kafani kao neprijavljeno roblje bez radnog vremena i plate uz stipkanje pijanih gostiju .....valda takav odnos imaju i prema svojoj deci :think:

__Stela___

Domaćin
Poruka
3.159
Па шта ако је женско??
Жене су се избориле за родну равноправност,
тако да немој да ми делиш жене и мушкарце...шта сте тражиле то сте и добиле...уопште није лоше да почне да ради и мислим да је то и боље него да оговара маму непознатима на форуму...ово говорим уопште...а сада да ли има 14 или 18 није толико битно,јер много је оваквих прича на нету

Зато што нам је закон трутовски и систем такав да уместо да производи зреле и самосвесне особе он их од најранијих дана учи да буду трутови...

To sam pitala zato sto si joj se obracao u muskom rodu, a ne zbog ravnopravnosti.
Po tvom misljenju, sa 14 godina bi trebalo da pocne da nosi tacnu da bi postala zrela i samosvjesna?! Citas li ti uopste to sto napises? I velika je razlika izmedju 14 i 18.

kiKiriku

Primećen član
Poruka
693
Naravno, pa opšte je poznato da se samo nosanjem ajncera od malih nogu stvaraju zrele i samosvesne osobe, svi oni koji nisu imali toliko sreće da imaju odgovorne i razumene roditelje koji bi im to obezbedili izrasli su u trutove.

Паганини

Primećen član
Poruka
829
A ajncer ipak prepusti cikama koji bi decu strpali da rade u kafani kao neprijavljeno roblje bez radnog vremena i plate uz stipkanje pijanih gostiju .....valda takav odnos imaju i prema svojoj deci :think:
Само је ти научи како да не поштује мајку...то су ваљда демократске врлине
To sam pitala zato sto si joj se obracao u muskom rodu, a ne zbog ravnopravnosti.
Po tvom misljenju, sa 14 godina bi trebalo da pocne da nosi tacnu da bi postala zrela i samosvjesna?! Citas li ti uopste to sto napises? I velika je razlika izmedju 14 i 18.
Поштујем људе који раде...не поштујем оне који не раде и сматрам их лендованима...она је још мала,пишем уопштено на ову тему...а радом ће постати боља и зрелија особа...ако њена мајка не издржава своје дете онда је то жалост,али је још већа жалост учити је како да тужи рођену мајку и да постане као она...са 5000 се не може ништа,тако да јој те паре и не требају,без њих ће преживети...пресешће јој и тужба,и суд и адвокати јер све то не вреди 5000...
Naravno, pa opšte je poznato da se samo nosanjem ajncera od malih nogu stvaraju zrele i samosvesne osobe, svi oni koji nisu imali toliko sreće da imaju odgovorne i razumene roditelje koji bi im to obezbedili izrasli su u trutove.
Ајнцер је само један пример...брање малина...ткање...мењачница итд итд...више ценим келнерицу са ајнцером у руци него доктора наука без посла који се издржава од мамине пензије...
ја имам 29 година и 13 година уплаћеног радног стажа...али исто тако имам и другаре са 29 година који немају ни 29 минута рада у животу и мисле исто као неки овде...
Овде је реч о клинки којој је рано да ради,а ја говорим уопштено...

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.968

Аха, а што да је поштује? По чему је то мајка и чиме је заслужила поштовање?

Поштујем људе који раде...не поштујем оне који не раде и сматрам их лендованима...она је још мала,пишем уопштено на ову тему...а радом ће постати боља и зрелија особа...ако њена мајка не издржава своје дете онда је то жалост,али је још већа жалост учити је како да тужи рођену мајку и да постане као она...са 5000 се не може ништа,тако да јој те паре и не требају,без њих ће преживети...пресешће јој и тужба,и суд и адвокати јер све то не вреди 5000...
Да, радом ће постати боља и зрелија особа - али кад одрасте и заврши школовање! :rtfm: Једини ''рад'' који не изисскује никакву школу је зна се који..:roll:....а верујем да не би своју ћерку или сестру упутио да таквим '''радом''постане свесна и зрела особа са 14 или 16 година! :evil:

Ајнцер је само један пример...брање малина...ткање...мењачница итд итд...више ценим келнерицу са ајнцером у руци него доктора наука без посла који се издржава од мамине пензије...
ја имам 29 година и 13 година уплаћеног радног стажа...али исто тако имам и другаре са 29 година који немају ни 29 минута рада у животу и мисле исто као неки овде...

Овде није реч о ни о каквој ''маминој пензији'' него о ЗАКОНСКОЈ (И МОРАЛНОЈ) ОБАВЕЗИ СВАКОГ РОДИТЕЉА ДА ИЗДРЖАВА СВОЈЕ ДЕТЕ ДОК ГОД СЕ РЕДОВНО ШКОЛУЈЕ!!! :rtfm:
Није дете бирало да буде рођено. Ако је била способна да га направи и роди - МОРА да буде способна и да га издржава..:rtfm:.....кад га већ не подиже и не учествује у његовом васпитању и одрастању!!!! :confused:

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.968
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
zenee

Није ти добро?

Не ''жене'' него ЉУДИ!!!

Они који не хају за рођену децу него очекују да се сама издржавају и сама васпитају не могу се назвати тим именом, ма ког пола били....

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.839
П.С.
Иначе - недавање алиметације онако како је пресудом утврђено је - КРИВИЧНО ДЕЛО!

Budući da je mama iz Bosne, mogu svi redom da joj pljunu pod prozor. :per:
A mogu i da traže izručenje Srbijanskom pravosuđu, ali Bosna je ipak država koja drži do svog ugleda i ne isporučuje svoje državljane..(kao neki :bljak:)

gost 46745

Veoma poznat
Poruka
12.490

Kakve veze ima postovanje sa osobom koja je toliko neodgovrna da smatra da joj deca mogu ziveti od vazduha . Vazi i za zene i za muskarce .
Dete -devojka , je prezizno pitala kakve su pravne mogucnosti i dobila odgovor .

I nema nikakve veze sa demokratijom vec sa prirodnom brigom za mladunce koja kod nekih izostane pa na srecu postoje zakonski nacini da tu osobu podsete bar na obaveze .
Postovanje se stice i nigde ne pise da je pod obavezno .
Vreme ce pokazati ko , zasto , zbog cega ...je uradio sta je uradio i moze se desiti da cak i takvu majku vise postuju nego oca sa kojim zive . Zivot kroji cudne obrtaje .

I neznas ni gde zivi ni sta radi ..... mozda u nekom zabitom selu gde nema nacina da zaradi jos neki dinar a tih 7000 je onda ko kuca veliko..... a mozda ih zeli principijelno jer je povredjena .
Nisi u njenoj kozi i neznas .
Inace ..........jesam pobornik rada tinejdzera i ne dozvoljavam opustanja tipa lako cemo --roditelji imaju i dace .:dash:
Moje dete radi od 17 a ne mora prstom u zivotu da mrdne za zivot .
Ali da bi cenila novac morala je da nauci da ga zaradi i da ga postuje .
Nista ne pada sa neba ako ces posteno raditi . Mora i zeli da se uklopi sa prijateljima i ide busem na odmor umesto da lako sedne u avion i za par sati bude na istom mestu gde i oni .
Ne podnosim razmazena derista i kako se odnosim prema svom detetu tako i prema ostalima

I da .... sa 16 godina sigurno nisi sam sebi otvorio radnu knjizicu i ''zaposlio se''
Neko je bio pametan pa te prijavio i uplacivao staz a ti si radio kad si mogao ..jer ako si isao u neku skolu bio si u drugom srednje ....
a ako si ostao samo na osnovnoj ........ pa i treba da radis ako nisi zeleo u skolu ..ne bi ni kod mene sedeo i plandovao :mrgreen:

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.839
Ma odlicno ...... znas , ljudi stare , pa postaju bolesni pa sami ...... pa se onda sete dece ...... dodje maca na vratanca kad--tad :ok:

Znam, svi se hvataju za to. To su mi napisali 100 puta na forumu, kao čekaj...doće maca...a ko kaže da mora da se ostari? Koliko će japanaca ostariti....cunami...Fukušima...Koliko će Srba ostariti....osiromašeni uranijum...svako malo pa rat...genetski izmenjena hrana i DOS kao najveća pošast. Šta god da napišet...ja sam odlučio...ne dam kurwi ni dinara,,,nikad....ako treba robija...robija....ali opet NEMA PARA....sve joj je džaba. :per:

Паганини

Primećen član
Poruka
829
I da .... sa 16 godina sigurno nisi sam sebi otvorio radnu knjizicu i ''zaposlio se''
Neko je bio pametan pa te prijavio i uplacivao staz a ti si radio kad si mogao ..jer ako si isao u neku skolu bio si u drugom srednje ....
a ako si ostao samo na osnovnoj ........ pa i treba da radis ako nisi zeleo u skolu ..ne bi ni kod mene sedeo i plandovao :mrgreen:
баш тако...био паметан па ме пријавио,а ја сам радио колико сам могао...а од 19 имам пуно радно време и уз посао завршен факултет....јесте да сам студирао коју годину дуже али исплатило се...
до 18 треба плаћати алиментацију али преко 18 мислим да нема потребе...
Природна брига за младунце је индивидуална ствар сваке животиње...пастрмка на пример једе своје младунце :))))

isy

Početnik
Poruka
7
Па Хеллен, не ради се ту о закону...ако нема среће да родитељи живе заједно, та свотица новца ће бити за леба и с`леба, али неће успети да надомести недостатак породице.

Мој пријатељ плаћа алиментацију две хиљаде динара. Дете има девет година, живи са мајком, али не зна куда да крене. Мајка, све најгоре о бившем мужу, дете дође код тате и каже "али мама каже за тебе да си..." и слично...онда опет оде код мајке са новом јакном и каже "тата ми је купио, види..." и тако се врти све у круг, док родитељи(ја бих ово ставио под наводнике) живе својим животом, дете испашта...

Хоћу да кажем да ми страшно боде очи, што се при разводу одмах трчи за алиментацијом, него да се детету обезбеди лакши живот, без патње, која је у неким случајевима очигледнија него недостатак леба......

e tu te podrzavam,ja se mucim oko starateljstva nad malom.s obzirom da sam se razisla jos kad je mala imala mesec dana uz niz krivicnih prijava,porodicnog nasilja,pokusaj ubistva i stosta jos,evo vec 2god nista od suda,jedno rociste na sudu, socijalna radnica koja laze da matletiram dete,inspektor koji mi preti sto podnosim krivicne prijave,i svi okrecu ledja,e to ti je nas drzavni sistem. Nema tu mesta razmisljati o alimentaciji koju nikad ne daje,jer meni je veci problem to sto ne prestaje to matletiranje bilo fizicko ili psihicko i onda se nadje ta budala iz socijalne sluzbe ili policije da me opominje da uskracujem zakonsko pravo ocu da vidja dete. Aj da je on ok pa i bez alimentacije nek je vidja ne bi mi bio problem jer ja sam je rodila i ja cu joj pruyiti sto mogu ali to matletiranje je previse za mene a tek njene 2 god. Ne mucim se sa nasim sudovima,ne trosim novac na neke nepotrebne stvari vec skupljam dokaze. Imam punu ladicu dokaza pocevsi od izvestaja lekara o povredama,prijava u policiji,neosnovanih resenja sa sudom i stosta jos. Naravno posle cu predati na Strazburskom sudu sto se tice ove nase administracije. A posto je kod mene slucaj da je otac strani drzavljanin,ja sam to iskoristila na djetetovu korist i upisala je u Egiptu kao njihovog drzavljanina. sud je tamo prihvatio moju tuzbu i pod hitno poceo proces cijem se resenju nadam ovih dana.kad to zavrsim nista mi nece moci njegov novac niti te veze koje ima,ja pakujem kofere i odlazim sa detetom.sve to sam slucajno saznala od jednog prijatelja advokata koji mi je sa sudijom razlozio sta trebam da uradim.
Iako mi ne treba nista od bivseg, moj svekar je pred smrt promenio testament u kom se dio koji je trebao da pripadne mom bivsem preneo na moju cerku kao jedinog vlasnika koji ja mogu da koristim bez otudjivanja ili prodaje,dok ona ne bude punoletna da sama raspolaze.naravno to je naljutilo mog bivseg,ali hvala mom svekru koji je razmisljao o svojoj unuci i njenoj buducnosti.bio je svestan kakvog ima sina,iako ta imovina ne moze da nadoknadi to sto je istrpela i prezivela.

Паганини

Primećen član
Poruka
829
e tu te podrzavam,ja se mucim oko starateljstva nad malom.s obzirom da sam se razisla jos kad je mala imala mesec dana uz niz krivicnih prijava,porodicnog nasilja,pokusaj ubistva i stosta jos,evo vec 2god nista od suda,jedno rociste na sudu, socijalna radnica koja laze da matletiram dete,inspektor koji mi preti sto podnosim krivicne prijave,i svi okrecu ledja,e to ti je nas drzavni sistem. Nema tu mesta razmisljati o alimentaciji koju nikad ne daje,jer meni je veci problem to sto ne prestaje to matletiranje bilo fizicko ili psihicko i onda se nadje ta budala iz socijalne sluzbe ili policije da me opominje da uskracujem zakonsko pravo ocu da vidja dete. Aj da je on ok pa i bez alimentacije nek je vidja ne bi mi bio problem jer ja sam je rodila i ja cu joj pruyiti sto mogu ali to matletiranje je previse za mene a tek njene 2 god. Ne mucim se sa nasim sudovima,ne trosim novac na neke nepotrebne stvari vec skupljam dokaze. Imam punu ladicu dokaza pocevsi od izvestaja lekara o povredama,prijava u policiji,neosnovanih resenja sa sudom i stosta jos. Naravno posle cu predati na Strazburskom sudu sto se tice ove nase administracije. A posto je kod mene slucaj da je otac strani drzavljanin,ja sam to iskoristila na djetetovu korist i upisala je u Egiptu kao njihovog drzavljanina. sud je tamo prihvatio moju tuzbu i pod hitno poceo proces cijem se resenju nadam ovih dana.kad to zavrsim nista mi nece moci njegov novac niti te veze koje ima,ja pakujem kofere i odlazim sa detetom.sve to sam slucajno saznala od jednog prijatelja advokata koji mi je sa sudijom razlozio sta trebam da uradim.
Iako mi ne treba nista od bivseg, moj svekar je pred smrt promenio testament u kom se dio koji je trebao da pripadne mom bivsem preneo na moju cerku kao jedinog vlasnika koji ja mogu da koristim bez otudjivanja ili prodaje,dok ona ne bude punoletna da sama raspolaze.naravno to je naljutilo mog bivseg,ali hvala mom svekru koji je razmisljao o svojoj unuci i njenoj buducnosti.bio je svestan kakvog ima sina,iako ta imovina ne moze da nadoknadi to sto je istrpela i prezivela.
шта ли си хтела да се удајеш за арапина поред оволико нашег народа...како си почела има да завршиш негде у Нилу или ако имаш среће у пустињи да чуваш камиле...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.