ABA liga 2021/2022

Ilic: "Ne nasedajte na provokacije!" :mrgreen:

D4xUGRhWAAAouTb.jpg:large



Simptomaticno nema murije nigde.
 
Dobro to je tradicionalno neandertalsko ponasanje pantera, ali opet ni blizu majmunisanja kad su potezali pp aparate i bacali sopstvene izlucevine. Da ovi iz future nisu sistemom uskih grla spojeni sa Covicem fino bi napustili dvoranu i cao djaci.
 
I u slavlju misli zeleznicanin na mene, koja cast. Bitno da ti nemas nikakve dukljansko poreklo, eventualno hrvatsko po adresi na kojoj ti se klub nalazi.

Još jedan od tvojih imbecilnih bisera. Ako misliš na Stjepana(Stevana) Šupljikca , on je Srbin sa Banije i prvi vojvoda Srpske Vojvodine. Nije to vaš Franjo Tuđman.
Konstantno se brukaš svojim neznanjem. Drž' se tvojih "narodnih" heroja poput Stjepana Filipovića.
 
Завршена је АБА сезона. Звезда је заслужено освојила титулу, више него заслужено. 21-1 у регуларном дијелу, јако добро су изгледали и у плеј-офу.
Томић је урадио добар посао, пред сезону је урадио одличну селекцију, погодио је аквизицијама, код нас је сазнати уговоре играча немогућа мисија, но Звезда за уложене паре тешко да је могла добити корисније играче. Можда атрактивније, али корисније тешко, добар посао.
Будућност је у ову сезону ушла са амбицијом да одбрани титуле. Нису успјели. Питање је и да ли су заслужили, у јеку сезону су дали отказ Џикићу, тренеру који им је донио титулу прошле године, зарад тога требали су га истрпити да изнесе ову сезону. Нису имали стрпљења, у спорту је тако, ако се огрешите о нека начела, обично слиједи казна.

Финална серија је свакако фрустрирајућа за Будућност. Тешки порази, -38 и -43 у другом и петом мечу. Тим који има скупљи тим од Звезде, и то доста скупљи, претешки порази.
Једна компарација. Након што су промашили са Крафтом, Будућност је ту позицију попунила са Норисом Колом, момком који има 6 ен-би-еј сезона и итекако запажене двије сезоне у Њу Орлинсу.
Звезда се након повреде Регланда морала ослонити на Филипа Човића, момка из КЛС са итекако приметним лимитима. И таква Звезда ротив Будућности, са 8 странаца, провеверених и доказаних играча, је издомнирала у финалној серији, и то и без Регланда и без Перпероглуа, двојице изузетно битних играча у ротацији.

На Будућности је а из свега овога извуку поуке. Додуше остаје им ЦГ шампионат, но ? је да ли им се то уопште игра. Могући су неки разлази, превише је 8 странаца за ЦГ лигу.

Што се тиче навијања, усијане атмосфере и у Морачи и у Пиониру, најбоље је написати, предеверало се. Ваља порадити да се такве ситуације не понове, добро је да се навија страсно, са пуно емоција, али мора се знати граница.

Пред Звездом је СЛ, ту их чекају нови окршаји са Партизаном, боће још ватре, али ваља већ гледати у наредну сезону. Наравно, честитке на АБА титули, но сада има и обавезу саставити квалитетнији састав у наредној сезони и оставити бољи утисак него Будућност ове сезоне.
 
Crkni, dukljanska komunjaro. Pa vi više patite od Miloa. A šta vas boli tuki, uzeli ste kup. :rotf::rotf::rotf::rotf:

Vikar "Yebo vas Milo" - 1700 din

Inace, tek nedavno mi pade na pamet da je svaki trofejcic uzet od vas Zeleznicana sa Malog Kalemegdana poprilicno bitan, za ono vreme kad budete prebrojavali za 40 godina koliko ste "veliki klub" sa serijom uspeha u vreme sljake i vreme Vucica i Covica, kada ste pripisali Zvezdi trofeje FMP-a. :roll:
 
Još jedan od tvojih imbecilnih bisera. Ako misliš na Stjepana(Stevana) Šupljikca , on je Srbin sa Banije i prvi vojvoda Srpske Vojvodine. Nije to vaš Franjo Tuđman.
Konstantno se brukaš svojim neznanjem. Drž' se tvojih "narodnih" heroja poput Stjepana Filipovića.


Mislim na Stjepana Supanca, ti kao juce da si pao sa Marsa u Zeleznik. Mada po vokabularu i celokupnom dojmu vise vuce da da si iz neke bosanske sume pa su ti i beogradske adrese strane.
 
Што се тиче навијања, усијане атмосфере и у Морачи и у Пиониру, најбоље је написати, предеверало се.

Ti si neki stidljiv decko. :): Odraz onoga sto nas ceka i u medijima i u kreiranju javnog mnjenja, i od ostalih klubova bojim se.

Zivo me zanima koliki ce odjek imati ovo sramotno finale, u kojem je svaka utakmica bila neregularnija od one prethodne. Jos u Podgorici su se stekli uslovi za ozbiljan prst na celo, ozbiljne kazne,... a veceras su Panteri prevazisli same "Siptare" u svom ludilu. Mozda jos i u Beogradu isprva.

Nije da mnogo ocekujem od lige koja dozvoljava klubovima-filijalama i menadzerskim prcijama da se takmice, lige koja je u vlasnistvu kriminalaca, ali bas da vidim, da li su ove nasilnicke sovinisticko-nacionalisticke orgije u redu, ili ce dobiti po dve utakmice kazne, koje ce Panteri da operu kroz unapred "sredjene" utakmice sa Panterima 2.
 
Poslednja izmena:
Mislim na Stjepana Supanca, ti kao juce da si pao sa Marsa u Zeleznik. Mada po vokabularu i celokupnom dojmu vise vuce da da si iz neke bosanske sume pa su ti i beogradske adrese strane.

A ko ti je taj? Jel to neki tvoj "narodni" heroj? Nemaš pojma ko je taj Supanac. Nisam iz bosanskih šuma a i da jesam ne bi me bilo sramota. Sramota je da otmeš stan nekom u Beogradu, kako je tvoj deda to uradio, kao zaslužni komunista sa nekog krša.
Sam si se time hvalio...
 
Zivo me zanima koliki ce odjek imati ovo sramotno finale, u kojem je svaka utakmica bila neregularnija od one prethodne..
Тако је, како је. О нерегуларностима нека се позабаве челници ове лиге. Да ли ће посегнути за топузом, или гледати да то некако превазиђи уз благе казне и обећање тимова "нећу више, матере ми", нека они о томе брину бригу, ја ћу се фокусирати на кошарку. Нико никог не сили да прати АБА лигу.
Nije da mnogo ocekujem od lige koja dozvoljava klubovima-filijalama i menadzerskim prcijama da se takmice,.
Прича о филијалама је идиотска прича коју годинама гурају они који и не маре за српском кошарком и на коју се ложе инфантилни умови.
Тачно је да је у лиги бивше нам Југе постојало правило да се филијале клубова могу такмичити у 2 ранга нижем нивоу такмичења. Но то вријеме је плусквамперферт. Давно прошло.
Данас у овој беспарици, када клубови једва преживљавају, не да је постало уобичајено него и нужна потреба да би се, захваљујући квалитетном раду са млађим узрастима, млади играчи уопште могли такмичити у колико толико још увијек захтјевној лиги.

Тако имамо ситуацију да су у највишем рангу српске кошарке Партизан и филијала земунска Младост (која се ипак није пласирала у СЛ), Мега у филијала ОКК Београд, те Звезда и ФМП. И ту је идиотизам тражити неку нерегуларност, како написах нужна потреба и добро је да надарени јуниори Партизана (тако Урош Трифуновић и Душан Танасковић играју један дан за Партизан АБА лигу, наредни дан већ за Младост КЛС), Меге и Звезде играју сениорску кошарку.
Да је другачија ситуација, да постоје могућности финансирања клубова први бих био да се то уреди како треба, но и КСС и КЛС и клубови гледају како уопште преживјети.

Што се тиче тима и филијале у АБА (Звезде и ФМП-а), АБА није национална лига, већ приватна, сада заједничко власништво клубова. Немамо никакав основ да негодујемо јер како написах није национална лига, ту је ствар АБА како ће то уредити. Ако неком то смета, нико никог не сили да прати АБА.

Нисам сигуран шта је ово менаџерске прћије? Менаџери су штеточине и нужно зло данашњег спорта. Ако се мислило на Мегу, Мишко се разликује од других менаџера јер улаже, улаже у свој клуб, ту имамо млађе категорије, од тих клинаца у које Мишко улаже реално тек на сваком шестом ће зарадити, такође кроз "свој клуб" покушаће спасити каријету "својим играчима", Бобану је спасио 2012-13, оживио је каријеру и Муслију, и још неким српским играчима.
У коначници јуниори Меге играју ове сезоне у Виторији финални турнир ЕЛ, од свега тога имаће користи српска кошарка. Према Мишку многи имају анимозитет, ја имам анимозитет, његове шеме много штете доносе, но уради понешто и добро.
 
Poslednja izmena:
To ti drzao svecu mom dedi pa znas sta i kako je.:per: Bitno da Covke nista nije oteo osim malo sitnisa sa Kosova, par miliona da se nadje pod stare dane, za zenu Vesnu i sina Filipa.

Ti si mu izgleda držao sveću. I njemu i babi... Pa sam si se hvalio svojim đedom komunjarom koji je ratovao za Titu pa došao da to naplati u BG. Mnogo si izlapeo pa zaboravljaš šta si pisao na drugim pdf.
Nego, ko je taj tvoj Šupanac. Prosvetli nas malo...
 
Тако је, како је. О нерегуларностима нека се позабаве челници ове лиге.

Celnici ABA-lige ne postoje, vec postoje jednosezonski funkcioneri koji nisu nista drugo nego marionete. Osim ako ne mislis da je Dodikov sin, koji ove sezone izigrava predsednika da bi ga sledece vec smenilo neko levo smetalo, u stanju da donese bilo kakvu bitnu odluku za ligu, ili presece nesto. Inace, covek je i sam poznat po raznoraznim ispadima i na samom parketu, ako me secanje dobro sluzi.

Verovatno i zato postoji takva organizacija, koju su doneli Covic i Djilas, iz razloga koji su ociti - stvorena je jedna kvazi-organizacija i jedan mulj u kom se moze nekim propratnim, podzemnim kanalima mesetariti i resavati stvari. Jedina misterija mi je cime su ostali klubovi ucenjeni da pristaju na sve to (jasno mi je da svi zavise od ove lige na vise nacina, makar kako da se takmice i imaju neku izlaznost), ali svejedno, ziv nisam dok ne shvatim kako je moguce da se ovakve stvari i dalje desavaju i prolaze. I da budu gore iz godine u godinu, jer ovakvo kolektivno nacionalisticko i sovinisticko orgijanje klubova, predsednika, placenika i navijaca tesko da iko pamti.

Прича о филијалама је идиотска прича коју годинама гурају они који и не маре за српском кошарком и на коју се ложе инфантилни умови.

Mislim da je prica o filijalama prica o barem dve neregularne i namestene utakmice po sezoni. Ako je tako, onda sam ja definitivno idiot koji ne razume nove trendove u sportu, a ne znam ni sam kako bi to proslo u nekim ozbiljnijim ligama. Spaniji, recimo. O ULEB-u ne bih, oni vec daju legitimitet svemu ovome, ne znam sta bih rekao o organizaciji u kojoj su jedan Covic i jedan Bokan dobrodosli.

Isto tako mislim i da je uz to i ovo finale, koje ima dve ozbiljno neregularne utakmice, ozbiljno narusilo regularnost i smisao samog takmicenja. Srecom po sport (ako je sport uopste zasluzio da se pomene medju ovim politicko-kriminalnim delatnicima), bar svi iole objektivni vidimo da su Panteri dobrano bolji od ovih indijanaca, pa ovaj ozbiljan prestup od veceras i nije uticao na neki konacni sportski ishod ove predstave u finalu, da je tako nazovem.

O kompleksnijim a pomenutim temama zaista ne zelim, posto vidim da se ne mozemo dogovoriti ni oko proste teme kao sto su filijale u istoj ligi i regularnost takmicenja.
 
Poslednja izmena:
Keeper, Mstislave i ostale crno bele narikace, ko vam drma kavez. Na kolena pred sampione. I trenirajte za ovu domacu ligu bez briga dok se Ostoja lavovski bori da vam isprosi evroligu. Nas nema u EL jedne godine i vrartimo se, vas od kada je Smit Nolan izbacio, vama vise povratka nema.

Pozdravlja vas familija Covic, stariji, mladji i naravno, mama Vesna :bye:
 
Ti si mu izgleda držao sveću. I njemu i babi... Pa sam si se hvalio svojim đedom komunjarom koji je ratovao za Titu pa došao da to naplati u BG. Mnogo si izlapeo pa zaboravljaš šta si pisao na drugim pdf.
Nego, ko je taj tvoj Šupanac. Prosvetli nas malo...



Dosao je direkt na vrata tvog deke da se naplati, a mozda i Covicevog. :D E sad sto se tice sveca verovatno ste vi drzali Vesni i Nebojsi kad ste poceli da skandirate da gospodja radi izvesne stvari ko besna, tad ste bili sa sadasnjim gazdom na krv i na noz.
 
Pozdravlja vas familija Covic, stariji, mladji i naravno, mama Vesna :bye:

Evo ga i vikar za 1,500din.

Vas nema pa nema, vec jedno duze vreme, zato si i postao limenka. Mada ko zna, mozda si oduvek i bio. Ili je to stanje duha. :think:

Uzvrati pozdrave familiji Covic. :klap: A o kolenima pred sampione, nemojmo se sprdati. :hahaha: Jasno je svima kakve ste vi sampioncine, mozda cak i nekima od vas samih. Gledam ove face, jbt, nije mi jasno kako neki imaju obraza da slave uopste.
 
Evo ga i vikar za 1,500din.

Vas nema pa nema, vec jedno duze vreme, zato si i postao limenka. Mada ko zna, mozda si oduvek i bio. Ili je to stanje duha. :think:

Uzvrati pozdrave familiji Covic. :klap: A o kolenima pred sampione, nemojmo se sprdati. :hahaha: Jasno je svima kakve ste vi sampioncine, mozda cak i nekima od vas samih. Gledam ove face, jbt, nije mi jasno kako neki imaju obraza da slave uopste.

Po obicaju nemam pojma o cemu pises, ali ni ti ne kapiras sopstvene retardizme. Znam da je tesko vece za tebe i tvoje sestre narikace, ali jeb.iga, Zvezda je sampion, ponovo EL i slicno, do tada bacajte kletve i cekajte Ostoju da se vrati sa evro/turneje prosjacenja da objasni Bartomeu da ste vi pravi izbor na vajld kard novog formata elitnog evropskog takmicenja.
 
Vec si odavno pao na Cokijeve brbljotine i presao u limenke, nema potrebe da se zabadas i u Ostojine brbljotine. Niko normalan se ne lozi na te propagandne gluposti. Prijatna noc sa familijom Covic, nadam se da si preneo pozdrave, i da neces celu noc provesti na kolenima pred tim vrlim sampionima. :eek:
 
Iz Crne Gore sam rodom porjeklom, kraj Podgorice, ne podnosim Milogorce odrode. Ono navijanje protiv Srba u Podgorici ovih godina je gore nego ustase u zagrebu.
Zelio sam zvjezdi svu srecu u inat odrodima, jer Srpski klub je u pitanju.

Ni ruku na srce , jucerasnja utakmica dje STOLICOM GADJAS IGRACA, pored napada na druge igrace pljuvanja upadi u teren je morala DA SE ISPRAZNI HALA KOMPLET ILI DA SE ODLOZI UTAKMICA ZA SJUTRA.
NEMA TRECE.

Pa gadjaj mater stolicom bolesni idiote.

NAJVECA GLUPOST JE KAD COVIC NEKOG OPTUZI DA JE DRZAVNI PROJEKAT, A BOLJEG PRIMERA OD ZVEZDE NEMA...

TO LJIGAVI DJU.BRE POLITIKANTSKO, JE NAJVECA RANA KOSARKE U REGIONU! GNJIGA KOJA PIJE ZVEZDI KRV KOJA UZIMA OD NJE I ZIVI OD TOGA, JE PIJAVICA SOREMNA NA SVE...

Pred svaku utakmicu pljuje orotivnika, bez obzira na ime, govori o zaverana koje ih ocekuju i namerno DIZE TENZIJU. PRVO SNI IM KRIVI MI SADA BUDUCNOST...Samo covic lopov u pravu... Sa keinosima iz drzavnog aparatq izaziva nerede , bije kosarkase....

ZVEZDA JE TRI PUTA BOLJA TU PRICE NEMA. Ali ovo je prevrsilo mjeru. Krivi su i jedni i drugi za desavanja u bg i podgorici. Covic oravda reakciju...

Ubuduce ove susrete bez prisustva publike i zdravo.

Upamtite , gadjanje stolicom nema opravdanje. Kraj price.
 

Back
Top