wireless

Ako si za externu varijantu mozes da uzmes OvisLink WL-5460 70e ili planet WAP-4033 60e. A ako si za internu varijantu PC adapter Ovis link WL-8000 35e ili TP-Link TL WN-551G 30e od antena vredi Yagica 17dBi iz volt plusa npr.
Nadamse da sam pomogo barem malo.
 
je ti ipak preporucujem da opremu uzmes preko ISP-a,jer se desavalo da ljudi kupe opremu sami,i ispostavi se da bude nekompatibilna sa ISP-ovom opremom.
 
Jako jednostavno provajder ponudi svoju opremu koja nije bolja cak je cesto mnogo losija od gore navedene jos ti to naplati duplo pod izgovorom da je to prava stvar a uvek ce reci znate ipak je nas oprema proverena i bolja.
Ovo je najcesca ponuda kod provajdera:
AP Geneko WAP 1790 68 evra bez pdv
Yagi 17 dBi 35 evra
pigitel oko 10 evra
plasticna kutija 10 evra
UTP kabal 5 evra
To sve ti najcesce naplate 190 evra da nepominjem da oni dobijaju sve ovo po daleko manjim cenama.Drugim raecima ako sastavljate sami opremu mozete daleko bolje a bogami i jeftinije.Samo treba dobro prouciti materiju.
 
Samo toliko???
Pa kako da znam sta je dobro, kad sam do sada koristio samo je8eni modem???

Kako da znam koja stvar radi dobro, i sta mi za sta sluzi???
I kako da znam da li me je provajder ODRAO ko jarca???
 
A provajder ti je???

Kao sto sam rekao...
Meni neki kreten nudi celu opremu (kreten = neki degen ili ti covek koji radi za provajdera)
za 120E i 1200 za 128kb/s mesecno....

Jel to puno???
 
ISP mi je Gromnet.
e sad da li je skupo ili ne,zavisi od opreme koju dobijas.
ako se radi o externoj opremi to je neka standardna cena,no ako je to ponuda sa PCI karticom,ne bi trebalo da prelazi 50-60e(naravno sa antenom i UTP kablom).
a sto se tice pretplate,toliko i ja placam za 128kbit\s.
 

Back
Top