Magicni brojevi

Prijatelju, ne postoji ništa poput toga (magičnih brojeva)! Nema tu magije, ni čuda. Ono je bilo napisano šaljivo (oni primeri), ali poenta uopšte nije šaljiva. Sve konkretno i na primerima dokazano.
 
KOWYNUXX:
izvini ako si pogreshno razumeo
...ne rugam se nikome, pogotovo ne tebi, koji si se bar potrudio da ih navedesh....ali sam u prvom postu naveo da znam koji su, ali da ne znam zasto bash 3, 7 itd.... taj mi odgovor treba, a , koliko vidim, sve vishe se udaljavam od njega...

3: simbol Trojstva
3: stihije: voda, vatra, vazduh
3: trougao
3: glavne boje TV ekrana: crvena, plava, zuta
3: tri lista(djeteline)
3: latice cvjetova
3: troglavi pas Kerber, cuvar Hada

7: dana
7: svjetskih cuda
7: Vlasica (Plejade)
7: ljudska doba (7 x 7 godina: 7,14, 21, 28, 35, 42, 49)
7 kontinenata
 
Vidusa:
3: simbol Trojstva
3: stihije: voda, vatra, vazduh
3: trougao
3: glavne boje TV ekrana: crvena, plava, zuta
3: tri lista(djeteline)
3: latice cvjetova
3: troglavi pas Kerber, cuvar Hada

7: dana
7: svjetskih cuda
7: Vlasica (Plejade)
7: ljudska doba (7 x 7 godina: 7,14, 21, 28, 35, 42, 49)
7 kontinenata
4 kvadrat
4 strane sveta
4 jahača apokalipse
4 glavni elementi - voda, vazduh zemlja, vatra (gledao si Peti element ;))
4 latice cvetova
4 strane piramida...

I...? Šta sad?
 
jomini:
4 kvadrat
4 strane sveta
4 jahača apokalipse
4 glavni elementi - voda, vazduh zemlja, vatra (gledao si Peti element ;))
4 latice cvetova
4 strane piramida...

I...? Šta sad?

Nista! Informisi se u detalje kod astrologa.Oni broju 3 pridaju vaznost, broju 4 ne pridaju.Ja nemam razloga da im ne vjerujem, ako me bude interesovalo, trazicu odgovor kod njih.
 
zato sto mesec utice gravitacijom na tebe...
a gravitacija se lako moze izracunati u bilo kojoj tacki za telo poznate mase kao sto su mesec i zvezde.
Dakle, mozemo izracunati tacno gravitaciono polje meseca ovde na zemlji. Dobicemo neku vrednost koja je dovoljno velika da utice na 'dizanje' okeana.
Ako izracunamo gravitaciono polje neke zvezde, pa onda izracunamo gravitaciono polje Avale (lepo se ovo neko setio), dobicemo da je vrednost tamo neke zvezde jako jako manja od onoga koju ima Avala. Tako da, ako cemo o gravitaciji, vise utice Avala nego zvezde...
eto ti kontra argumenta, posto stalno kukas da ih nemas...
 
Vidusa:
Ne vjerujem u horoskope niti ih citam, ali da polozaj Zemlje u odnosu na zvijezde utice na opste stanje covjeka, to vjerujem.Ako Mjesec pomjera okeane, zasto ne bi mogao uticati i na moj krvotok?
Kakve veze ima 'Jupiter ti je u 3tjoj Venerinoj kapiji' sa tvojim krvotokom?To,i ovo shto ober reche...
 
Oximoron:
Kakve veze ima 'Jupiter ti je u 3tjoj Venerinoj kapiji' sa tvojim krvotokom?To,i ovo shto ober reche...

Mjesec ima i te kakvu vezu. Plime i oseke su dokaz za to. Svaka planeta ima gravitacionu vezu sa Suncem i ta gravitacija moze da utice i na moje raspolozenje ili moj krvotok.
Dakle, zavisi da li je Jupiter blize ili dalje od Zemlje. Ako Amerikanci to prate u detalje kad su u pitanju njihove vojne operacije, nema razloga da im se ne vjeruje. Oni cekaju najpovoljnije astroloske polozaje i tek tada pokrecu vojsku. I ne samo vojsku, nego bilo kakvu znacajnu odluku da donose.
 
Oximoron:
Otkud ti to da Amerikanci to prate?Planete su toliko male u odnosu na Sunce da nemaju skoro nikakvu gravitacionu vezu.

Prate Amerikanci sve o astrologiji.Vasington je pun znakova zodijaka: ulice, fasade, Kapitol... Cak su i dan proglasenja nezavisnosti Amerike cekali da se poklope odredjene planete i zvijezde i to su cak i ovjekovjecili.Pogledaj: 4. juli 10 PM i 10 minuta:

 
Vidusa:
Mjesec ima i te kakvu vezu. Plime i oseke su dokaz za to. Svaka planeta ima gravitacionu vezu sa Suncem i ta gravitacija moze da utice i na moje raspolozenje ili moj krvotok.
Dakle, zavisi da li je Jupiter blize ili dalje od Zemlje. Ako Amerikanci to prate u detalje kad su u pitanju njihove vojne operacije, nema razloga da im se ne vjeruje. Oni cekaju najpovoljnije astroloske polozaje i tek tada pokrecu vojsku. I ne samo vojsku, nego bilo kakvu znacajnu odluku da donose.

hoces da izracunamo?
da vidimo kolika sila privlacenja je izmedju zemlje-meseca, zemlje-jupitera, zemlje-avale?
jest da ovo poslednje ne znam kako biizracunali, ali dobro...
m1*m2
formula je F = g -------------
r^2

m1 i m2 su mase objekata, g je grav. konstatnta, a r udaljenost...
ti si vicniji racunanju, pa bi ti to mogao na brzaka da izracunas, da posle ne bude da sam ja varao...
 
Obersturmfuehrer:
hoces da izracunamo?
da vidimo kolika sila privlacenja je izmedju zemlje-meseca, zemlje-jupitera, zemlje-avale?
jest da ovo poslednje ne znam kako biizracunali, ali dobro...
m1*m2
formula je F = g -------------
r^2

m1 i m2 su mase objekata, g je grav. konstatnta, a r udaljenost...
ti si vicniji racunanju, pa bi ti to mogao na brzaka da izracunas, da posle ne bude da sam ja varao...

I zbog toga sto nauka jos nije to izracunala, ti to negiras. A da je izracunala, to bi za tebe bila zakletva.
 
???
samo budala nauku moze da smatra konacnom i zavrsenom a ja to nisam...
a ti ako neces ovo da radis, ili da vodis ozbiljnu raspravu, nemoj na taj nacin da bezis, nego bolje odcuti nego da skreces temu...

i bas me zanima, iz cega si zakljucio da ja smatram nauku konacnom i zavrsenom??
 
Obersturmfuehrer:
???
samo budala nauku moze da smatra konacnom i zavrsenom a ja to nisam...
a ti ako neces ovo da radis, ili da vodis ozbiljnu raspravu, nemoj na taj nacin da bezis, nego bolje odcuti nego da skreces temu...

i bas me zanima, iz cega si zakljucio da ja smatram nauku konacnom i zavrsenom??

Jer nauka nije utvrdila da polozaj Zemlje prema ostalim planetama i zvijezdama utice na ponasanje ljudi.Jer su astrologiju u javnosti prepustili samo gatarima. A americki predsjednici imaju svoje licne drzavne astrologe.
 

Back
Top