Promena zivota.....

jacky_2voo

Aktivan član
Poruka
1.224
Elem....Ne promena zivota....Vec promena nacina zivljenja ili jednostavno promena nekih bitnih stvari u zivotu(skola,posao,novac,ljubav...sta god)..
Kako neke stvari uticu na vas da promenite misljenje iz korena?
Sta radite u takvim situacijama? Pravite se da se nista nije desilo,odmah se menjate,ili cekate visu silu?
Npr.danas sam saznao da mi se devojka dopisuje sa bivsim deckom,koga ne moze da zaboravi,sto mi je jasno rekla,sa mnom joj je super,zeli da bude sa mnom,ali kao nije fer da misli o tome i bude sa mnom....A ja sam do tad bio fin i dobar...a odsad sam djavo! :D
Nesto tog tipa....Bas me zanima.....
 
mene je bukvalno briga za sve probleme , kad imam neke probleme (skola , kuca ...) samo ostavim tako .... i popravi se samo od sebe :) :) :)

A kad se nakupi malo vise stvari (kao sta mi treba da kupim hitno , sta ne , ocjene itd...) sve napisem na jedan papir i sve sredim za dan-dva !!!
 
Lucky girl:
meni su se razna sr dogadjala u zivotu.....i nisam se promenila drasticno,a te takve stvari tipa bivsi decko se dop sa bivsom devojkom su glup razlog za menjanje

TAČNO !!!

To uopšte nije razlog za mijenjanje , to ti je sasvim normalna pojava , nego poslusaj ti mene , kad te neka djevojka zezne tako , ti joj lijepo izadji sa njenom najboljom drugaricom , ili jos bolje spavaj sa svim njenim drugaricama !!!

Videces kako ce se ona osecati .... :) :twisted: :twisted: :twisted:
 
da.. mene menjaju oni koje volim. Nikada se nisam razočarala u ljude, toliko barem, da promenim neki ponekad, inako blago suzdržani odnos koji imamo. Ali tu je granica, menja me drušvo u kom se kerećem.


Mada... postoji i jedan događaj koji je uticao da promenim neke stavove i poglede iz korena. Ma koliko ružno bilo, našla sam nešto jako korisno i poučno tu.
 
to mi se desilo vec... Upadala sam u neku kao depresiju, pa sam naglo prekinula sa tim, tj dvojica najboljih drugova su mi pomogli! sada mi je odlicno, nikada se nisam bolje osecala!
Sto se tice menjanja devojke to je glupost... nista neces postici time sto ces biti djavo, jedino je mozda oterati od sebe!
 
tanja_cudo:
to mi se desilo vec... Upadala sam u neku kao depresiju, pa sam naglo prekinula sa tim, tj dvojica najboljih drugova su mi pomogli! sada mi je odlicno, nikada se nisam bolje osecala!
Sto se tice menjanja devojke to je glupost... nista neces postici time sto ces biti djavo, jedino je mozda oterati od sebe!
slazem se sa ovom poslednjom recenicom
 
Ja kad mi se desi neka kriza bilo kog tipa, prvo sto uradim je da prestanem da pikam komp da bi se postedeo zracenja i ojacao mentalno do maksimalnog potencijala, ako je fizicki problem zavedem rezim jela tako da jedem samo pirincanu kashu dok ne dovedem imuno sistem do nekog normalnog nivoa, takodje radim neke stvari sa disanjem i iomam sklonost da odem u prirodu da napunim baterije....................
 
mare34:
Ja kad mi se desi neka kriza bilo kog tipa, prvo sto uradim je da prestanem da pikam komp da bi se postedeo zracenja i ojacao mentalno do maksimalnog potencijala, ako je fizicki problem zavedem rezim jela tako da jedem samo pirincanu kashu dok ne dovedem imuno sistem do nekog normalnog nivoa, takodje radim neke stvari sa disanjem i iomam sklonost da odem u prirodu da napunim baterije....................
se zezas ili ozbiljno????
 
Misljenje menjam samo kada shvatim da je to sto sam mislila pogresno..
A menjam se u odnosu na sve stvari koje mi se desavaju ili nekome u mojoj okolini...
Kao sto je vec neko rekao,menjam se svakog dana,a opet u korenu ostajem ista...
 
Ja na sve dogadjaje gledam potpuno opusteno jer sve sto mora da se desi desice se... ako nesto mozes da ucinis ucini i daj sve od sebe, a ako ne mozes onda ne vredi ni plaati, ni urlati kad nista ne pomaze... onda se s tim pomiris i zivis dalje...
Sto se tice konkretnog problema sa devojkom... pa sta da ti kazem... ako sam dobro shvatio ona je raskinula s tobom zbog toga sto ne moze da zaboravi tog bivseg... ako je tako onda smatram da je to ok s njene strane... e sad pitanje ostaje da li je mogla to i ranije da ti stavi do znanja... da li si se ti zaljubio ili vezao za nju...
 
jacky_2voo:
Elem....Ne promena zivota....Vec promena nacina zivljenja ili jednostavno promena nekih bitnih stvari u zivotu(skola,posao,novac,ljubav...sta god)..
Kako neke stvari uticu na vas da promenite misljenje iz korena?
Sta radite u takvim situacijama? Pravite se da se nista nije desilo,odmah se menjate,ili cekate visu silu?
Npr.danas sam saznao da mi se devojka dopisuje sa bivsim deckom,koga ne moze da zaboravi,sto mi je jasno rekla,sa mnom joj je super,zeli da bude sa mnom,ali kao nije fer da misli o tome i bude sa mnom....A ja sam do tad bio fin i dobar...a odsad sam djavo! :D
Nesto tog tipa....Bas me zanima.....

mogu da se kladim da nisi djavo.Niko ne moze tek tako preko noci da se promeni iz korena.Ja bih promenila misljenje samo ako bi mi se dogodila neka velika stvar,npr. neka tragedija,ali ovako,promenim misljenje ali i dalje radim po svom,kako sam i pre radila! I nemoj uopste da se uzjuravas oko te devojke,ima puno riba u moru! ;) ;) ;)
 
Lichno,nemam nishta protiv promena.Naprotiv.Chitala sam mnoge knjige na tu temu.Najbolje knjiga koja se bavi time a i uopshte najbolja knjiga od De Mela'Budjenje' kaze da da bi chovek osetio to neko prosvetljenje i proziveo neshto van dimenzija i ogranichenja mora da napravi potpunu destrukciju svoje vec cele ili deo vec gormirane lichnosti i da se gradi od pochetka ma koliko bio vezan za ono staro.
 
K_S_E_N_I__A:
Lichno,nemam nishta protiv promena.Naprotiv.Chitala sam mnoge knjige na tu temu.Najbolje knjiga koja se bavi time a i uopshte najbolja knjiga od De Mela'Budjenje' kaze da da bi chovek osetio to neko prosvetljenje i proziveo neshto van dimenzija i ogranichenja mora da napravi potpunu destrukciju svoje vec cele ili deo vec gormirane lichnosti i da se gradi od pochetka ma koliko bio vezan za ono staro.
Sto se tice menjanja, kroz njega svi moraju da prodju, pa cak i oni koji tvrde: "Ja se nikad ne menjam, ja sam cvrst karakter". Dobro je dok god je to menjanje svesno. Dok god vi primecujete da se menjate, dok god se cak i zabrinete i uspanicite i debelo zapitate sta se to desava sa vama. Onoga trenutka kada to postane nebitno nastaje problem. Ja sam se promenila iz korena. Ni dan danas ne znam kako. Imam jednu veliku crnu rupu u trajanju od 7 meseci. Ne secam se, jednostavno se ne secam. Nisam vise bila svoja. Postala sam rob sebe same, prodala dusu samoj sebi. Ali dobro i to je proslo. I sada sam neka nova ja.
Sto se tice Antoni De Mela, to su jedne od onih knjiga koje te uce kako da zivis, kako da budes bolja osoba...Ja takve knjige ne volim. Zovem ih sektom. Mislim da treba sama da shvatis sta je dobro, a sta ne, a ne da ti gorepomenuti to objasnjava i da ti iz recenice u recenicu ponavlja: "Vi ste dobra osoba" ili obrnuto i ostalo u tom stilu. Ljudi moraju sami shvatiti ko su...
:D
 

Back
Top