KINESKI HOROSKOP

znak u kineskom horoskopu?

  • pacov-bivo

  • tigar

  • zec

  • zmaj

  • zmija

  • konj

  • koza

  • majmun

  • petao

  • pas-svinja


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

goldfish

Veoma poznat
Poruka
12.991
da malo prostudiramo i kineski zodijak...

...tj izvol'te vi, jer ja ne znam mnogo :lol:

karakteristike vaseg znaka i sta uopste mislite o kineskom horoskopu?

ili se jednostavno prijavite da vidimo koji su znaci najzastupljeniji ovde

pretraga kaze da tema nije bila ;)
 
ja za ovo nisam znala
po ovome sam onda zmaj-tigar
a vi?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PRATITELJ : KINESKI "PODZNAK"



Osim Jinga i Janga, te pet elemenata koji se izmjenjuju svakih pet godina, postoje još neke temeljne postavke kineske astrologije. Ovisno o vremenu rođenja, određuje se "pratitelj", nešto slično zapadnom "podznaku", koji također ovisi o satu rođenja i koji ostvaruje vrlo snažan utjecaj na osobu. U lunarnom kalendaru dan počinje u 23 sata, a podijeljen je na dvanaest dijelova od kojih se svaki sastoji od dva sata. Svaki od dvanaest dijelova je pod vladavinom jednog znaka. Dakle, u 23 sata počinje vladavina Štakora, koja traje sljedeća dva sata. Tijekom dana, u pravilnim razmacima, po dva sata, izmijene se svi znakovi kineskog horoskopa prema svom poretku. Zadnji "pratitelj" tijekom dana je Svinja i traje od 21 do 23 sata. Tako, npr. osoba rođena u godini Štakora može biti iznimno agresivna ako je rođena u dijelu dana kojim vlada Tigar ( od 3 do 5 sati) ili iznimno mirna i tiha ako je rođena u dijelu dana u kojem vlada hladna Zmija ( od 9 do 11 sati).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Back
Top