Mastitis

nercaserca

Početnik
Poruka
3
Pojavio mi se mastitis jos u decembru 2004 godine, i od tada su me lečili uglavnom antibioticima i slali na redovne preglede ultrazvukom, kod onkologa, kod hirurga kao i na uzimanje brisa u mikrobiološkoj i patološkoj (da l' se to bas tako zove?) laboratoriji. Stanje se ni dan danas ne popravlja osim što antibiotici brzo "ubiju" bakterije ako se pojave. Sekrecija iz dojke je ista, ne smanjuje se a bradavica mi je uvucena od pojave mastitisa i ne poboljšava se. Na ultrazvuku su mi zadnji put rekli da se ne vidi više ništa, ali se stanje uopšte nije popravilo. Da li neko može da mi kaže šta tačno da radim i kod koga da se obratim. Molim vas za pomoć. :confused:
 
Moja žena je, dok je dojila našeg sina, imala problem sa pucanjem bradavica i srećom smo odmah saznali za neku lanolin mast od koje su joj ranice zarastale za bukvalno pola sata. Neke žene zbog istog problema, ako se ne snađu brzo, moraju da odustanu od dojenja, što je neverovatan gubitak za decu i za njih naravno. Da li se ova pojava naziva mastitis ili nekako drugačije? Neka neko ko je stručan napiše više o tome jer je jako bitno za imunitet dece-budućih ljudi.
 
kastelece:
Moja žena je, dok je dojila našeg sina, imala problem sa pucanjem bradavica i srećom smo odmah saznali za neku lanolin mast od koje su joj ranice zarastale za bukvalno pola sata. Neke žene zbog istog problema, ako se ne snađu brzo, moraju da odustanu od dojenja, što je neverovatan gubitak za decu i za njih naravno. Da li se ova pojava naziva mastitis ili nekako drugačije? Neka neko ko je stručan napiše više o tome jer je jako bitno za imunitet dece-budućih ljudi.
Ovo nije mastitis vec jednostavno "ragade" na bradavicama.Normalna su pojava kod svih dojilja u pocetku dojenja.Treba izbegavati dugotrajni podoj ( drzati dete na bradavici samo dok vuce tj sisa,sve posle toga detetu nista ne znaci ali utice na razmeksavanje bradavica i stvaranje ragada.Posle svakog podoja dojke oprati mlakom vodom,bradavice premazati sopstvenim mlekom ( ili nekom kremom protiv ragada npr lanolin) i ostaviti da se suse na vazduhu ! (izgleda smesno ali se ragade tako nejbolje saniraju).Izmuzavanje preostalog mleka nakon podoja najbolje raditi rucno jer pumpe koje za to koriste takodje ostecuju bradavice.
 
Odbila sam sina od dojke,ima 20 meseci i pijem tabletice za prestanak laktacije.Nisam ga postepeno odbijala i sada su mi dojke prepune,ima cvorica i uzasno bolne,nemam povisenu temperaturu.Molim vas za odgovor sta da radim uprkos tabletama ja i dalje imam puno mleka,odbila sam ga 24.03 dali da izmlazam dojke ili ne,svi mi pricaju da se samo stegnem,sto sam i uradela,i da ne izmlazam ali ako to ne uradim ja cu da dobijem mastitis,mada verovatno vec i imam jer me uzasno bole i ne samo na dodir nego stalno.Pomagajte i kazite mi dali da izmlazam dojke ili ne?!
 
S obzirom na sve najbolje je se u ovom trenutku javis lekaru, da se vidi u kom stanju su dojke i sta je najbolji tretman da se resi problem.
Dojke se moraju izmlazavati ali ni tu ne treba preterivati...
 
I postepeno smanjuj i kolicinu koju izmlazas a ni neka dijeta sa manje belancevina ne bi bila naodmet ali uz konsultaciju sa lekarom. Ja, hvala Bogu, nisam imala problema, postepeno mi se smanjivala i kolicina mleka i cerkino interesovanje za podoj, ali je zato moja sestra od rodjenog strica imala strasnih problema kad je pre nekih 10-tak meseci odbila svog sina da bi mogla da uzima terapiju za svoj gastritis.
 
mimi"s mom blago tebi kada ti se tako lepo smanjivalo,meni katastrofa moj sin je sisao,bukvalno,na svaka pet minuta,strasno,tako je i moja starija cerka zato i imam kolicinu da bi mogla jos tri bebe trenutno da dojim a odbila sam ga naglo ne postepeno.Znaci da se izmalazam,ja to i radim i istisnem mozda jedva nekih 10g i odmah mi je bolje i tako tri puta dnevno.Nadam se da jos neki dan i prestace da nadolazi mleko,jos uvek me grudi bole jer ne uspavam sve cvorice da izmasiram.
 

Back
Top