Sinovci

moonman

Obećava
Poruka
59
Dragi filmofili bio sam sinoc u Akademiji 28 i odgledao film "Sinovci". I pored toga sto sam ocekivao dosta od ovog filma, i pored kise koja je padala celo vreme dok sam isao ka bioskopu, i pored uzasno neudobnih stolica film me je u najmanju ruku odusevio. Tezak,mracan,ali opet pun nade, par puta me je doveo gotovo do suza. Jedan od najboljih domacih filmova u poslednje vreme. Sta god mislili o domacim filmovima, ili filmovima uopste necete se pokajati, ako ovo odgledate, ja sigurno nisam....
 
Скоро сам купио ДВД .
Мислим без обзира што је филм црн а самим тим и одбија од себе и само мали круг људи биће заинтересован за њега, да је добар покушај да се једна драма из позоришта измести на мало ширу позорницу.
Гледао сам га једном и спремам се и други пут јер има пуно симболике коју нисам успео из првог себи да растумачим.
Оно што ми је најупечатљивије то је говор мајоров тј како сам схватио састављен из делови више историјских говора војницима пред бој од разних знаменитих ратника наших.
Мислим да је преширок за мој ум и да морам га одгледати више пута и стећи неки свој поглед.
Толико тема,прича,наших нарави и понашања,све помешано.
 
prilicno neobican film za nase uslove....
pored sjajnog Miodraga Krivokapica, mene je fascinirala ( po ko zna koji put ) gluma Ljiljane Blagojevic
mestralno..

film dobija jednu jaku cetvorku :)
 
Dragi filmofili bio sam sinoc u Akademiji 28 i odgledao film "Sinovci". I pored toga sto sam ocekivao dosta od ovog filma, i pored kise koja je padala celo vreme dok sam isao ka bioskopu, i pored uzasno neudobnih stolica film me je u najmanju ruku odusevio. Tezak,mracan,ali opet pun nade, par puta me je doveo gotovo do suza. Jedan od najboljih domacih filmova u poslednje vreme. Sta god mislili o domacim filmovima, ili filmovima uopste necete se pokajati, ako ovo odgledate, ja sigurno nisam....
Ha ha!Ja sam ga takodje gledala u bioskopu,bila je bas neka kisetina i imala sam neku kartu i sama kao odpalila da vidim,bilo mi je dosadno..Ali kad sam ga odgledala nisam verovala da imamo tako dobar film! Vise nego odusevio!Retko da mi nesto ostavi utisak toliko dugo... Posle sam ga skinula i terala sve drugare da gledaju i svi su bili odusevljeni!Gledala sam ga 5 puta,a inace ne volim da gledam filmove ni dva puta... Mozda je niskobudzetni,ali text je fantastican,toliko ne tipican za nase podrucje i tako orginalan i pisan toliko zivo...fantastican!Ma Sinisa Kovacevic je kralj!I gluma i hemija izmedju glumaca i izbor...prepredobro! I da,Krivokapicev govor..pokidao se,nezaboravan glumacki trenutak! Prejeben film stvarno!:ok: Steta sto je toliko anoniman,ja ga stalno guram,ali ne vredi...mnogo je slabo marketinski podrzan...Steta sto takav film jede prasina i mrak i pojesce ga dok se totalne gluposti slave...
 
Ha ha!Ja sam ga takodje gledala u bioskopu,bila je bas neka kisetina i imala sam neku kartu i sama kao odpalil..Ali kad sam ga odgledala nisam verovala da imamo tako dobar film! Vise nea da vidim,bilo mi je dosadnogo odusevio!Retko da mi nesto ostavi utisak toliko dugo... Posle sam ga skinula i terala sve drugare da gledaju i svi su bili odusevljeni!Gledala sam ga 5 puta,a inace ne volim da gledam filmove ni dva puta... Mozda je niskobudzetni,ali text je fantastican,toliko ne tipican za nase podrucje i tako orginalan i pisan toliko zivo...fantastican!Ma Sinisa Kovacevic je kralj!I gluma i hemija izmedju glumaca i izbor...prepredobro! I da,Krivokapicev govor..pokidao se,nezaboravan glumacki trenutak! Prejeben film stvarno!:ok: Steta sto je toliko anoniman,ja ga stalno guram,ali ne vredi...mnogo je slabo marketinski podrzan...Steta sto takav film jede prasina i mrak i pojesce ga dok se totalne gluposti slave...

Amin na sve, osim na ovo boldovano. Učestale tvrdnje ovog tipa me zadnjih dana neverovatno iritiraju... Ali nećemo o tome... Slažem se za ovaj marketing, reklame su bile tako bedne da uopšte nisam imao želju da gledam taj film... sve mi nekako ličio na ''Selo gori, a baba se češlja'' mitologiju... I slučajno pogledam na televiziji.... Gluma je... A Krivokapić... Šteta samo što na forumu ima toliko građana sveta sa alergijom na teme iz nacionalne istorije, pa odvraćaju one koji nisu još pogledali film da to i urade... Ista fela koju Paja opisa u vezi sa Kosovskim bojem u nekoj temi njegovog žanra...
 
Amin na sve, osim na ovo boldovano. Učestale tvrdnje ovog tipa me zadnjih dana neverovatno iritiraju... Ali nećemo o tome... Slažem se za ovaj marketing, reklame su bile tako bedne da uopšte nisam imao želju da gledam taj film... sve mi nekako ličio na ''Selo gori, a baba se češlja'' mitologiju... I slučajno pogledam na televiziji.... Gluma je... A Krivokapić... Šteta samo što na forumu ima toliko građana sveta sa alergijom na teme iz nacionalne istorije, pa odvraćaju one koji nisu još pogledali film da to i urade... Ista fela koju Paja opisa u vezi sa Kosovskim bojem u nekoj temi njegovog žanra...
Ma naravno nisam mislila bas bukvalno,nego me ponelo odusevljenje;) Nemamo filmove ovakvog sklopa zanrova pa sam bila iznenadjena..
Aha..delovao je malo oskudno i glupavo u reklami.. A verovatno je jos neko bio tako "alergican" pa je tako marketinski i proslo...Mislim da je reklama bila samo na RTS-u,i to nesto slabo...pa i to nesto govori...no ko zna... A i vidi se po budzetu filma da i nije bilo mnogo zainteresovanih za projekat...
Da,svi misle da je to nesto tesko "Srbendski",kako to vec zovu...A film je bas Srpski,sto nista nije strasno,samo realan i narodski pisan... Bez ikakvog nametanja... Ne mora covek da bude ne znam kakvih stavova da bi mu se film svideo... Ali film verovatno izgleda i nije zdrav za mozak bilo kojoj strani gradjana koja razmislja krajno...bilo da je to jedna,ili druga krajnost...pogresno ce primiti k' srcu i mozgu:) No dobro..vazno da nam je Zona Zamfirova najgledaniji i "najbolji" film:roll: Sta da se radi...
Pozzic i postovanje;)
 

Back
Top