DirectX9.0c

Nimfa

Početnik
Poruka
14
Prvo da naglasim da nemam neko preterano znanje,tako da ako mi nesto objasnjavate please slow!
Moja graficka je ATI RADEON 9550 256 MB.
Problem mi je sto nikako ne mogu da instaliram directx9.0c,kao instalacija prodje ali se on zapravo ne instalira,kad pokrenem dxdiag vidim da je i dalje verzija directx9.0b..
Ne kapiram o cemu se radi...Ja bih samo da igram najnoviji Tomb Raider Legend...
Ne znam ni da li su ove informacije dovoljne da se ukapira u cemu je problem...
Ako treba jos nesto ja cu napisati...
Pozz svima...
 
Imao sam isti problem, pre godinu dana jer sam imao instaliranu beta verziju service pack 2 za xp. Sistem jednostano ne daje, da se popne dx9c, ali u dxdiag je isto pokazivao samo 9b verziju. Ovo nema veze sa grafickom karticom,(ni sa drugim delom hardvera) vec je do operativnog sistema. Ja sam isprobavao bar 3 programa za skidanje stare verzije dx, ali uzalud. Siguran lek je reinstalacija Windows - a, sa redovnim service packom2, ako nemas ovo, ostavi na service pack1, pa na to instaliraj dx9c, ali ipak probaj da nabavis redovan service pack 2, jer ima dosta (sigurnosnih, i ostalih) zakrpa u njemu. Uputstvo za reinstaliranje se nalazi ovde: http://forum.krstarica.com/threads/18919 ako ne smes sama, zamoli nekog, da ti uradi, a i u krajnjem slucaju u servisu ce ti uraditi za max 600 dinara.
Pozdrav, i puno srece!
 
Veoma korisna alatka, ja sam je isprobavao, ali moze da skine dx samo ako ima SP1, ili stariji sistem. U SP2 XP-u integrisan je dx9c-b,(ne moze raditi bez njega) pa jednostavno ne moze vratiti sistem na 8.1 verziju. Cuo sam vec vise ljudi, da su imali isti problem, a kao i kod mene, na zalost nije pomoglo, samo reinstalacija. Sustina problema je, da u beta SP2 je neka glupa verzija, koja je u sustini 9.0b , neke igre i aplikacije ga prepoznaju, kao 9.0c, ali uglavnom nece da rade. Kad pokrenes instalaciju nove, kao sto i devojka kaze, ni ne izvrsi nista, vec samo izbaci poruku, da je sve u redu, potrebni fajlovi su apdejtovani, ali to NE uradi. Bili se ovde zeznuo. Zato je bolje uvek sacekati finalnu verziju svakog softvera, mada na ovakav glup problem ni djavol ne bi mislio.
Pozdrav!!
 

Back
Top