Da li smo postali ksenofobicni??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Major_TOM

Primećen član
Poruka
793
Ksenofobija

Ksenofobija predstavlja strah od tudjinaca, stranaca iz drugih zemalja obicno pracen netrpeljivoscu.
Naglasak je na njegovoj iracionalnoj prirodi i odsustvu obrazlozenja.

Da li vam se ovo cini poznato??
Mani lici na kolektivnu dijagnozu dobrog dela Srba......
 
Major_TOM:
Ksenofobija

Ksenofobija predstavlja strah od tudjinaca, stranaca iz drugih zemalja obicno pracen netrpeljivoscu.
Naglasak je na njegovoj iracionalnoj prirodi i odsustvu obrazlozenja.

Da li vam se ovo cini poznato??
Mani lici na kolektivnu dijagnozu dobrog dela Srba......


Kojih?

Mozda:

1. Onih Srba vencanih sa Madjarima/rumunima/muslimanima/makedoncima
2. Onih Srba koji postuju Katolicki i Pravoslavni Bozic i Uskrs
3. Onih Srba koji citaju i pisu Latinicu iako je tudje pismo
4. Onih Srba koji kao kucna jela pripremaju Pakrikas i sataras
5. Onih Srba koji kupuju u radnjama koje drze Siptari, Madjari, Hrvati, Kinezi
6. Onih Srba koji ... ma zaboravi
 
A meni lici na ono s to se moze naci na svakom cosku ako malo proputujes svetom ... iako ima iznimaka ali njih su dobrim delom istrebili...Naravno neophodno je dodati da se nekad nadje u sredinama koje nisu zaista ugrozene, tkao da ako moze jedan mali deo srpske ksenofobicnosti da se oprosti posto iskustva sa suzivotom sa drugima nisu bas sjajna iako ima i takvih primera. Sve u svemu ima i rasizma i ksenofobicnosti u srba... proporcionalno manje nego drugde s obzirom na bednu situaciju u kojoj su se nasli kao narod.
Ili ti mislis da smo natprosecni? Pa nista onda ce nas ovi neksenofobicni izbombardovati i osoroshit' dok ne zavolimo svakog ko dodje sa strane cek i kad bombe baca bez obzira na preciznost.

Smor...
 
4. Onih Srba koji kao kucna jela pripremaju Pakrikas i sataras

361265ro.gif
 
JABUCHILO:
e jes stvarno, i mene ovde prvo kad pitaju da napravim neko prosto al dobro srpsko jelo ja oma krenem - pa, najbolje onda papr... pa se strecnem :D i u inat napravim musaku ;) :D
p.s. ovo jebilatanka, tanka ironija... shhhhh :D


Savrsen odgovor majoru o tome koliko su Srbi ksenofobican narod kada su u svoju kulturu, i kuhinju integrisali kulture i jela okolnih naroda.

Liberalizam je bolest
 
da si razmislio ... dok si trazio smajlija koji se keleberi ko magarac... mogao si da smislis npr. da je i gastronomija ( zasto da ne ?) jedan od momenata u prici o tolerantnosti i bla bla bla ... Pogledaj poblize pa ces da vidis koliko ima raznih utjecaja u "srpskoj" kuhinji ;) ... To u nekim kulturama nije obavezno tako. Meni se sad ne pise tekst koji bi ti (ugasio) zelju za kreveljenjem ... uzivaj...
 
Major_TOM:
Ksenofobija

Ksenofobija predstavlja strah od tudjinaca, stranaca iz drugih zemalja obicno pracen netrpeljivoscu.
Naglasak je na njegovoj iracionalnoj prirodi i odsustvu obrazlozenja.

Da li vam se ovo cini poznato??
Mani lici na kolektivnu dijagnozu dobrog dela Srba......

Ti si pravo srecan sto je priroda napravila da glupan ne shvata da je glupan. Kad bi ti bio svjestan koliko si glup, odmah bi se ubio.
 
isti2006:
da si razmislio ... dok si trazio smajlija koji se keleberi ko magarac... mogao si da smislis npr. da je i gastronomija ( zasto da ne ?) jedan od momenata u prici o tolerantnosti i bla bla bla ... Pogledaj poblize pa ces da vidis koliko ima raznih utjecaja u "srpskoj" kuhinji ;) ... To u nekim kulturama nije obavezno tako. Meni se sad ne pise tekst koji bi ti (ugasio) zelju za kreveljenjem ... uzivaj...

Ovaj je jos ludji......pa , bre , ksenofobija nije cir na zeludcu, hebala vas gastronomija :D :D :D
 
Original postavio isti2006
da si razmislio ... dok si trazio smajlija koji se keleberi ko magarac... mogao si da smislis npr. da je i gastronomija ( zasto da ne ?) jedan od momenata u prici o tolerantnosti i bla bla bla ... Pogledaj poblize pa ces da vidis koliko ima raznih utjecaja u "srpskoj" kuhinji ... To u nekim kulturama nije obavezno tako. Meni se sad ne pise tekst koji bi ti (ugasio) zelju za kreveljenjem ... uzivaj...


Ovaj je jos ludji......pa , bre , ksenofobija nije cir na zeludcu, hebala vas gastronomija

Mhm... pazi, ima dva moguca objasnjenja za tvoj komentar, ili si glup pa ne razumes ( postoje osnovane sumnje za ovo ) ili si bezobrazan, razumes ali nemas sta da kazes pa se pravis blesav...
( postoji i ova mogucnost)... iako se tesko odluciti ja ipak mislim da blago pretezes prema gluposti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top