MS Word 2003 Spor odziv

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Ne koristim Office Tools cesto ali mi je danas zatrebalo nesto oko MS Worda.
Radi normalno, jedino kad treba da snimim sta sam pisao, traje u nedogled dok mi otvori combobox za biranje direktorija gde cu da snimim. Ako trazim neki odredjeni poddirektorij, opet duuugo cekanje da se presabere i tako ako imam 4-5 nivoa da izaberem, cekanje se otegne.
Svi drugi programi imaju normalan odziv na izbor direktorija, samo Word oteze, neki puta cekam po ceo minut da se "osvesti". Pa ako trazim dublje u direktorije, ume da potraje po par minuta dok nadjem mesto za snimanje.
Ima li neko ideju sta je tome razlog?

Koristim MS Office Word 2003
Izgleda da cu morati preci na nesto drugo sto se tice DOC fajlova... Srecom, zatreba mi jednom u par meseci.
 
Ne koristim nijedan antivirus kao stalno aktiviran "monitoring" tako da to nije problem.
Ranije dok sam radio pod Windows 98 OS, to mi je bio slican problem, jer sam instalisao par hiljada fontova dodatnih i naravno neoprezno cekirao opciju da mi sve te dodatne fontove iskopira na direktorij gde su i ostali sistemski fontovi. Nakon toga je Word pri svakom dizanju "se upoznavao" sa svim bogovetnim forntovima u sistemu, pa i onim novim, tako da je to umelo da potraje.
Medjutim, sada nemam nijedan dodatni font instalisan, osim onih koji se instalisu kad instalisem OS...
Stvarno ne mogu ni da zamislim sta ga dodjavola koci pri nudjenju direktorija gde da snimim fajlove...
 
neznam druze, ja koristim word , i excel nesto manje...... i izvlacim max iz kompa naravno kolko ja to umem.......ali zato kad otvorim ad rimuv program ,e tu mogu samo da stoje programi za koje tacno znam znam sta rade sve ostalo u kantu !!!!

poz.:)))
 
pa bicu grub REINSTALACIJA WIN-A ,pa onda znas vec sve redom ..... znam tvoje postove od ranije ,pa mi malo nije jasno da imas takvih problema, zato su mi odgovori takvi ,izvini u neku ruku ako si ocekivao ozbiljniji odgovor .


poz:))
 
Uff... ne verujem da je reinstalacija OS neko resenje za mene. :(
Prvo zato sto nisam nista dodatno i posebno instalisao sto se Office paketa tice, klasika cista. Drugo zato sto je za mene svaka reinstalacija OS katastrofa, previse alata instalisanih, projekata definisanih itd. itd.... Ma ne smem ni da pomislim ako ne treba bas pod "moranje"....

Radije cu se odreci pomoci Win 2003 i preci na bilo sta drugo, nego to.
Mislim da se ovde ne radi o "zagadjenosti" OS, vec je nesto drugo u pitanju, jer taj problem imam iskljucivo sa Wordom. Imam toliko kompleksnih programa i alata instalisanih, a nijedan ne pravi nikakve probleme. Sistem je redovno odrzavan i ciscen, mazen i pazen, zbog prirode posla ne smem da napravim nijednu gresku pa da nesto pogubim, bekap redovan itd. itd.... Virusa nema, spyware nije detektovan vec dugo....

Ma nema veze, ionako mi Word tako retko treba da cesto i zaboravim da ga imam, mogu bez njega "ladno", uostalom za toliko koliko meni treba, i WordPad je ok :) Nemam vremena da se bakcem sa Wordom.
 
E zato volim ovaj forum i da ucim od onih koji nesto znaju!
Covek uci dok je ziv.... Na linku koji si mi predlozio, nasao sam resenje.
Diskonektovao sam network drajvove (3 ostala PC-ja u stanu) i sada se sve otvara u sekundi, kao sto i treba!

I treba da me je stid sto nisam bolje trazio na Google mozda bi i sam nasao taj forum i pitanja na njemu. A ja se nasao mnogo puta da savetujem ljudima da prvo kosultuju Google pre nego sto pitaju!
Prvi ja sam proputio to da uradim :(

Sorlaag - hvala mnogo!
 

Back
Top