Sarajevo - zbirna tema

Број пописаних становника Сарајева, по мом мишљењу је:

  • изненађујуће велики

  • нешто већи од очекиваног

  • у границама очекивања

  • нешто мањи од очекиваног

  • изненађујуће мали


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ja u Novom Sadu, blago vama preko...
Odem par puta godisnje u dagra, naravno na cevape kod zelje, al mi je carsija pravo mrska postala...
Sve go papak sljego tamo, bula na svakom cosku, neki bradonja u sakoima i maskirnim pantolama, fol mudzahedini...
Pravo upoganise grad...Jebga, sta se moze....
Javite se jos, narode...

Ya nisam sarayka, ya sam ermenka, mogu li malo popricati sa vama. Ya trajim momka , prezim mu e Becirevic!!:(
 
I :heart:sarajevo

Rodjeni sam sarajlija, citav rat proveo sa gradskom rajom na c. villi, skenderiji,kosevskom.., raznih vjeroispovjesti ali sam morao "pobjeci" posle rata, od silnog papanluka i nepravde koji su donijeli razni seljaci iz raznih "vukojebina". Ni Sarajevo nije sto je bilo, nekad najsrdacniji grad u europi "bar za mene" sad je postao urbano selo...da places od muke:sad2:...prava sarajevska raja polako izumire....a sa njima i poznato sarajevsko gostoprimstvo...kad dodjem u posjetu starcima, osjecam se kao stranac u rodjenom gradu..to vam je danas SARAJEVO
 
I :heart:sarajevo

Rodjeni sam sarajlija, citav rat proveo sa gradskom rajom na c. villi, skenderiji,kosevskom.., raznih vjeroispovjesti ali sam morao "pobjeci" posle rata, od silnog papanluka i nepravde koji su donijeli razni seljaci iz raznih "vukojebina". Ni Sarajevo nije sto je bilo, nekad najsrdacniji grad u europi "bar za mene" sad je postao urbano selo...da places od muke:sad2:...prava sarajevska raja polako izumire....a sa njima i poznato sarajevsko gostoprimstvo...kad dodjem u posjetu starcima, osjecam se kao stranac u rodjenom gradu..to vam je danas SARAJEVO

Zasto si otisao kad si cijeli rat izdrzao,samo u kojoj si vojsci bio ako nije tajna:bye:
 
Nevjerovatno koliko nacionalista na samo dvije stranice teme, zalosno.

Jeste li ikada razmisljali o cinjenici da smo mi obicni ljudi, a da su nam svu ovu mrzju nametnuli glupi politicari i njihove bolesne ideje o stvaranju velikih drzava sa iskljucivo jednom nacinalnoscu i da se mi ne bismo mrzili da nam oni to na mnogo nacina nisu nametnuli.
Meni licno niko ne smete i ne formiram misljenje na osnovu ispada pojedinaca.
Iskreno bas me briga ko se kako moli Bogu, jer to nije razlog da nekog mrzim.Mrzim nacionaliste, bolesnike, ogranicene ljude koji ne vide dalje od svog nosa i kojima je svetinja ono sto im njihov politicki vodza kaze.

Zivim u Sarajevu i vjerujte nije ovo Teheran, nego biste vi voljeli da jeste, jer je tako lakse opravdati svoju glupost i mrznju prema necemu u sto niste niti upuceni.

Meni je recimo Beograd super grad imam prijatelje u Srbiji i to su normalni neoptereceni ljudi, a ko ste vi sto se skupiste na ovoj temi sam Bog zna.
Ti si stvarno u velikoj zabludi jer od drveta ne vidis sumu
picture.php
 
sve nesto ilidza, ilijas, rakovica, hadzici...ccc...imali koga iz grada
c.wiille, malte, skenderije ili sedrenika...malo stariji '69 god.
i bio sam ljetos kuci tj u SA, sad su trenutno najbolji cevapi u Zmaju i u 5-ici-ferhatovic, kolaci u palmi :super:
 
Veliki pozdrav svim Sarajlijama!!!!!!!!!!! uvjek se nadjemo gde god da smo..... xexexexexe z:D ima nas svuda,od Aljaske pa do Australije.... ajd da vas cujem iz kojeg ste djela saraja....
Kada ste izbjegli???
Gde se sada nalazite???
Sta najvise volite sto se tice Sarajewa,po cemu ga pamtite???
Koji je najljepsi deo naseg rodnog grada???
RAJO,SARAJLIJE...... WELIKI POZDRAV SVIMA!!!!! KOLKO GOD WAS IMA!!!!!!!!!!! z:poz:
Помаже Бог Србендо!

Илиџа-Добриња
крај Априла 92
сада у БЛ!
И нисам за ово раја...Срби су увек били културни део Срајева..јалија су били турци!

Свако добро!
 
pozdrav i od sarajke koja je najviše zaljubljena u svoj grad.
JA živim na č.vili a izlazim gdje stignem !!!!!!!
ništa na svijetu ne može da zamijeni ovo što mi imamo u sa eto ja sam tu direktan izvještavač reporter pa šta vas zanima pitajte
Kakve veze imaju turci , i ko je kuluturan to nije tema
nemojte da govorimo o onim ružnim stvarima nego samo o lijepim a toga u sa ima ba na pretek
 
Poslednja izmena:
dajte da vam ja par stvari kažem
živim u sa i dan danas kakva krv čija krv ko te pita za to
uživaj ili idi s teme za r ne jer ovaj grad je raširio ruke da mnogim izbjeglicama a gdje će jadni kad nemaju gdje
a da nema prave raje ima nas na sve strane
ne zanima nas vjera, nacionalnost , ko si šta si neka si čovjek koji ima dušu.
Ja sam iz mješanog braka ali to nikog ne zanima toliko prijatelja imam svih vjera koji mi čstitaju oba praznika iii????????
uživajte i pišite samo lijepe stvari
 
Pozdrav raja. Nisam Sarajlija, al imam kucu na Bascarsiji, pa vako preko ljeta kad docem dole se provedem. Sarajevo ima svoj stil i ono nesto sto se nemoze opisat rjecima, uglavnom htio bi da pozdravim svu Sarajevsku raju ma bilo gdje da su. Ja inace dolazim u Sarajevo za mjesec dana pa ako hoce neko da se upoznamo javi te se, pa ce mo na kafu. :)

pozz!!
keka
 

Back
Top