Abu Dhabi... Dubai

Da nema Kornisa smorio bih se ovdje ljeti :)
Jedino sto me nerviraju su indijci, familije, copori ljudi, kao da ih ima 10 milijardi na svijet. Zatrazio sam da mi slobodni dani ne padaju za vikend, jer mi se ne mili kupati kad ih vidim na desetine naokolo neizivljenih, ka'da nisu zivjeli prije no sto su stigli ovdje.
 
Zar toliko smetaju? Nisam mislio da osuđujem,tim pre što sam i od drugih slušao takve iste priče. Mene lično fascinira njihova kuhinja iako je nisam probao u originalu. Neznam kakvi su kao ljudi.Da li je taj generalni stav prema njima uzrokovan stavom okoline prema njima pa si ga ''nasledio'' ili si ga iskustveno stekao? Hteo sam da pitam da li je to predrasuda ili stvarnost.

I meni je smor danas na ovoj vrućini pa sam počeo da filozofiram...
 
Zar toliko smetaju? Nisam mislio da osuđujem,tim pre što sam i od drugih slušao takve iste priče. Mene lično fascinira njihova kuhinja iako je nisam probao u originalu. Neznam kakvi su kao ljudi.Da li je taj generalni stav prema njima uzrokovan stavom okoline prema njima pa si ga ''nasledio'' ili si ga iskustveno stekao? Hteo sam da pitam da li je to predrasuda ili stvarnost.

I meni je smor danas na ovoj vrućini pa sam počeo da filozofiram...

Nisam rasista, naprotiv. Ali mi njihovo ponasanje bas smeta. Naravno necu da generalizujem i kazem da je svaki takav, ali vecina jeste.
U coporima se krecu, nikad neces vidjeti jednog ili dvojicu, no makar 5-6 ako ne i vise. Glasno su, deru se, skacu, neizivljeni ljudi. Dosli su iz geta u civilizacij i malo para imaju pa se ponasaju kao da imaju 7 godina.

Hrana im je sacuvaj boze, pogotovo kad kuvaju, taj 'miris' se siri po cijeloj zgradi, zablindiraj vrata d ti ne udje u sobu jer ces mirisati kao ti njihovi buckurisi.

Sto ih vise upoznajem vise ih ne volim. A s druge strane jedan od najboljih drugova mi je indijac, ali on veze nema sa ovim divljanima, kaze da ni on ne podnosi kako se ponasaju kad napuste indiju.
Eto reko da pojasnim, da ne bude da nesto neosnovano osudjujem ljude:)
 
Malo o rasizmu, posto je Pelet lepo objasnio sta mu smeta i sve sto je naveo svima nama nazalost smeta ....

Tesko da je bilo ko iz nasih krajeva bas toliki rasista, mi sa sobom uglavnom donosimo toleranciju, postovanje, intersovanje za druge...problem je kad dodjes ovde i kad shvatis da prema nekima moras da se ponasas kao rasista, jer se to od tebe ocekuje, jer su tako navikli, a ako to ne ucinis, ti isti ce te pregaziti....isti princip ponasanja vazi prema Indusima, Pakistancima, Filipincima pa i Arapima (ali sa njima je citav model ponasanja jos kompleksniji). Cak iako imas najbolju nameru prema njima, oni ce kad tad to zloupotrebiti protiv tebe. Iskusila na svojoj kozi mnogo puta, iz cistog neznanja i naivnosti. Oni jednostavno imaju zent od bele koze i to im je najveci kompleks. Kompleks koji ih baca na kolena u poziciju sluge i to im je ucrtano u genima. Ako ne uzdignes sebe na kontu bele koze iznad njih, oni ce te zgaziti, ali bukvalno. Ne pricam o radnicima na gradilistu, sa njima u svakom slucaju retko kad dolazimo u kontakt, pa cak iako radimo na gradilistima, radimo kao njihovi nadredjeni, ne rame uz rame sa njima. Pricam o Indusima (ili ostalima) iz kancelarija, o Indusima menadzerima, o onima koji su na malo visem nivou od radnika, ili iz malo vise kaste. Problem je u tome da, sta biva kada se nadjes na istoj poziciji sa njima, a nosis vaspitanje iz Srbije. Tvoje vaspitanje te uci da su svi ljudi na svetu isti i tako prema njima postupas. Ali ubrzo uvidis da nisu svi ljudi isti, da su itekako podeljeni po nivoima, ne nosimo svi istu svest o svetu. Nama (iz nasih krajeva) je tesko da prihvatimo da budemo necije sluge, a oni imaju taj kod u svom mentalnom sklopu. Pritom imaju i mehanizam da i oni, cim im se ukaze prilika, postanu neciji gospodari, da imaju svoje sluge. Belog coveka se plase. A kad se beli covek spusti na njihov nivo, a oni to zakljucuju na osnovu toga sto beli covek zeli da poprica sa njima iskreno, pokaze interesovanje prema njima, znaci, ponese se krajnje ljudski, njima to nije jasno i smatraju da taj beli covek ne postuje sebe dovoljno, cim je dozvolio sebi da se spusti na njihov nivo. E tu nastaje problem za belog coveka koji na neki nacin postaje predmet podsmeha za njih i prestaju da ga postuju. On vise za njih nije beo. Oni ga se vise ne plase. I uradice sve da ga slome, jer je pokazao da je slab. Iskoristice svaki trenutak da ga ogovaraju iza ledja, zajedno sa drugima podsmevaju, da mu otmu poslove, kontakte, da budu brutalni, surovi, niski. Oni imaju svoju mafiju svuda, jer su povezani, za razliku od nas koji se ne drzimo dovoljno cvrsto negde u tudjini. Oni su jaki u grupi, a ne individulano. U grupi laju kao besni psi, a kad su sami, kriju se po rupama kao misevi. Ovaj scenario se u pocetku desava svima nama koji ovde dodjemo na neke entry pozicije tipa hoteli, administrativni asistenti, customer service, sales itd mada verujem da se desava i na nivou onih koji su inzenjeri, rukovodioci, jer Indusa (Filipinaca, Pakistanca) ima na svim novoima. Vremenom slika postaje bistrija i pri recimo promeni posla uspevamo da stvari drugacije postavimo i izdignemo sebe iz cele te papazjanije. Naravno, zapadnjaci nikada nemaju ovaj problem, jer nisu ziveli u komunizmu, oni sami imaju svest da su bolji i napredniji od drugih, a i ova zemlja ih ljubi u g.z.e na svakom koraku, pa ni ne stignu da imaju ovakva zapazanja.
Naravno, uvek postoje izuzeci, svi mi poznajemo po neki od tih izuzetaka i nikada ne treba generalisati, ali treba biti OPREZAN, jer svet nikada nije onakav kakav na prvi pogled izgleda...
Nadam se da sam uspela da objasnim makar malo rasizam u UAE. Zivot u UAE je mnoooogo kompleksan i sve ovo je veeeelika zivotna skola koja te moze osposobiti da zivis bilo gde na ovom svetu, sto na kraju krajeva, uopste i nije lose, ma kako se isprva losim cinilo....
 
Poslednja izmena:
Iz na prvi pogled bezazlenog zapažanja eto čitave, mislim, nepresušne teme i životne filozofije. Da li je slučajno ili ne, ali još se nije javio ni jedan forumaš da kaže kako podržava takav model ponašanja pomenutih Indusa u javnom prostoru. Opet je Aribi dovoljno opisala i pojasnila srž dešavanja, pa nema šta puno da se dalje objašnjava nego da se možda krene na moguće rešenje i perspektivu u smislu kako se ponašati u datim okolnostima. Da li menjati slobodne dane kao Pelet i u krajnjem menjati svoje životne dnevne, nedeljne, mesečne putanje u odnosu na kretanje čopora ili se nekako snaći na bolji način ili će se ipak situacija popraviti vremenom. Prvenstveno mislim na uticaj države, organa reda i mira tipa komunalnih policajaca i slično, i samih organa reda u tim javnim otvorenim ili zatvorenim prostorima gde je ipak red, mir i tolerancija budućnost i perspektiva tj, jedini održiv model ponašanja - mislim npr. na shoping molove, metro, bus, restorane, urbane plaže, galerije, muzeje, ulice..., ili neće u budućnosti imati ljude u tim prostorima nego čopore i haos što im, siguran sam, nije interes ni pod razno, ako nizbog čega drugog ono zbog profita.
Sa druge strane ako ti isti čopori indusa fizički ne diraju druge, ako ne kradu, ako ne prave materijalnu štetu i ukratko ne krše zakon onda je teško nešto preduzeti preko noći već je potrebno puno vremena za civilizovanje mase, ali samo ako se to postavi kao interes i to prepozna država, firme i vlasnici firmi koji jure klijente, kupce, profit i stabilno dugoročno poslovanje.
Pomenuo sam, nešto što je i Aribi rekla, a to je da smo odavde uglavnom većina sličnog modela ponašanja i nivoa tolerancije i da bi nam kad tad taj nered potrošio živce + naravno smeta pomenuti odnos njih i belaca sa negativnim ishodom kako god okreneš ako se ponašaš ljudski...pa da kažem i da u Beogradu nisu retki slični modeli ponašanja ali ovde su posledice mnogo opasnije u smislu učestale materijalne štete, fizičkih sukoba i smrtnih ishoda.
Ovde u Beogradu to nije toliko vezano za boju kože - osim naravno izuzetka kao što su čopori roma kojima ne treba karta u gradskom prevozu, koji mogu po ulicama da voze razne krntije i šklopocije bez registracije i poštovanja minimuma bezbednosti, koji mogu da se nasele gde požele i pale gume i ostali otpad oko stambenih zgrada i gde hoće i ako se neko odvaži da pozove policiju onda dobije privođenje u stanicu i prijavu za rasnu diskriminaciju, da vas maltretiraju na svakom semaforu ili restoranu ili ulici i traže novac, da veštački izazivaju saobraćajne nesreće i tako izvlače pare, da većinom nemaju ni ličnu kartu ni bilo kakva dokumenta, da se na jednu zdravstvenu knjižicu porađa po deset žena i ne zna se ko je čija majka ni ko je čije dete...a policija i država uredno kontroliše i kažnjava samo običan narod. A npr. pored roma iznad zakona se nalaze naravno i čopori bahate dece mafijaša koji su sada vode kao uspešni biznismeni i prave haos i noću i danju..., pa recimo i čopori običnih ljudi ljudi koji nisu prihvatili civilizovan život i ne poštuju druge ljude i gledaju samo sebe i svoj čopor što se osim po ulicama vidi najviše i po stambenim zgradama i stanovima gde ne postoji ni trunka osećaja da ne žive sami i da postoji neki kućni red i neki drugi ljudi ispod, iznad i pored njih, pa su tu buka, bacanje raznog đubreta kroz prozor i sa terase svim komšijama ispod, naravno razne vrste smradova, razne vrste bučnih i prljavih životinja u malim stanovima i na terasama po hodnicima i liftovima, vlasnici i njihova deca i njighovi ljubimci ako ih imaju ostavljaju pored đubreta i svoje fekalije i razne izlučevine bez imalo obzira ...a policija - obična i komunalna, reaguje samo u slučaju ubistva, dakle ništa ih ne sprečava, ništa ih ne košta i može im se...u svakom slučaju svest i savest nemaju.

Tako da postoje određene paralele Beograd - Dubai, ali samo površno slične, pa da se vratimo na čopore indusa u Dubaiju, i u cilju rešenja problema tu su i neka od pitanja: da li čopori Indusa kradu, da li fizički napadaju druge, da li policija na ulici ili organi reda u nekom javnom objektu reaguju na takvo remećenje javnog reda i mira i da li se nailazi na razumevanje tih službi kada im se obratite - pa bila to i plaža, javni prevoz, neki market, kafić, restoran ili ulica, da li prave bilo kakvu materijalnu štetu, i u krajnjem kako reaguju na opomenu, primedbu ili žalbu nekoga na takvo njihovo ponašanje ?
...
 
Poslednja izmena:
ima budala i divljaka svuda. meni indijci ne smetaju. i volim indijsku hranu :) afrikanci su po meni gori od indijaca, pakistanaca i filipinaca zajedno. jer kradu i mentalitet im je drugaciji. brate ja nisam mogao da verujem svojim usima dok sam slusao coveka, belca, koji je proveo par godina u africi dok mi je pricao o njihovom zivotu tamo. ti ljudi su divljaci u pravom smislu te reci. da naravno ima sasvim normalnih, kulturnih i obrazovanih afrikanaca. ali ja govorim o onima sto zive zajedno po grupama kao i indijci, po odredjenim delovima vise sharjah-e nego dubaija.
a indijaca ima ovde vise od bilo koga drugog i zato ce tesko ista njima iko da uradi u bilo kakvoj buducnosti. i to sto je vec pomenuto da uvek staju na stranu jedni za druge je tacno. mada to vazi i za filipince. ali kad nas nema ni blizu kao ostalih, sta onda? gde? kako?
a ovo sto M&M govori tj. pita, ja jos to ovde nisam vide da ima takvih stvari, da se radi kao po Beogradu, ono coporativno neke tuce badi i razbijanje lokala, obijanja itd. ako je neko video i zna nek kaze :)
 
@M&M

Lepo pitanje i lepa paralela koja me na neki nacin i podsetila na cinjenicu zasto sam otisla iz Beograda :) Hvala na podsecanje!
Ono sto se ovde konkretno dogadjaja nije bezobrazluk, nered, prljavstina i ostalo sto si pomenuo na glavnom frontu i u prvim redovima. Kada stignes, zapanji te mir, nasmejani i kulturni ljudi, lepo i suncano vreme, uredne ulice, sve je cakum pakum sa bliskoistocnim detaljima. Ali nakon 7 dana, da citiram Byja
"koja je razlika između turiste i rasiste? 7 dana"
, bude ti jasno da se sve to slicno ili isto kao u Beogradu odvija na nekom skoro nevidljivom i za novopristiglo oko neupadljivom novou i to je ono sto ce te ugusiti i razocarati kada shvatis kako stoje stvari, pa ces ili ostati ili otici. A na sve se ziv covek navikne ako hoce.
Konkretni primeri:
Petak je neredan dan za sve, sestra me pita hocemo li na plazu, ja joj kazem ajmo, ali idemo u Dubai jer je lepsa plaza i to na Jumeirah Beach. Pita me da li moze da obuce bikini, kazem da moze, tamo su sve beli ljudi i razgoliceni. Pritom nikada pre toga nisam bila na Jumeirah Beach-u petkom. Dolazimo i gle iznenadjenja! Plaza je prepuna radnika, neki od njih se kupaju u donjem vesu, koncentrisani su u grupice, u vodi formiraju liniju, ne smeju da idu duboko jer ne znaju da plivaju i ti, da bi se okupao prvo moras da prodjes kroz njih (kroz crni obruc, hahaha), a oci im sevaju, vide skoro gole evropske zene, cega se nisu u zivotu nagledali. Da se razumemo, niko nas nije dirao, uznemiravao, ali ta neka napetost i neprijatnost je bila prisutna u vazduhu, to da neko bulji u tebe, da se kao satro slika u vodi, a cilja tebe da uhvati u pozadini na slici. Ti nemas pravo da se zalis, jer si mogao da ides na family beach, na ladies beach, hotel beach, gde njih nema, Jumeirah je public beach gde se ulaz placa 5 dirhama i kraj. Ako bi se pozalio nekome od cuvara plaze oni bi svakako reagovali i oterali grupu od tebe, ali tvoj dan je upropasten i donosis odluku da se nikada vise neces kupati na toj plazi petkom. Radnim danom je druga prica i zato Pelet trazi slobodne dane kada nije vikend da bi mogao da se ko covek okupa, shoppinguje i ostalo, jer je slicna situacija i u molovima i na lepim otvorenim povrsinama.
Ako hoces petkom u Dubai mol da gledas fontanu ili u akvarijum, zaboravi! To je tolika guzva da moras da se provlacis kroz sve te ljude i vrucinu, zacine, smradove i jake parfeme na ovih trenutnih 44 stepena da bi nasao mesto da vidis deo fontane. Jer se fontana ne placa! A oni ne vole da trose pare, bilo da ih imaju malo ili puno. Ako hoces da uzivas u fontani, odes lepo nedeljom ili ponedeljkom i uzivas. Inace svi ti radnici sto se krecu u grupama, s obzirom u kakvim uslovima zive, verovatno nemaju mogucnosti da peru ves u masini, a kamoli da koriste prasak i omeksivac, pa gde god da njih ima dosta na jednom mestu, oseca se neki miris recimo kokosinjca (bar tako se meni cini) ili karija i ostalih zacina, sto je stvarno odvratno i upropasti ti slobodan dan....
Evo skorasnji primer: Miricle Garden u Dubaiju - znaci fenomalna basta sa mnoooogo cveca, citala u novinama i dogovorimo se da idemo. Odemo tamo negde u martu, jos je vreme bilo lepo, petak naravno, oko 4 popodne, kad ono, puna basta Indusa i Filipinaca, naravno poznati miris kokosinjca, trazis mesto gde da se slikas, nema sanse da ti iz slike ne izviri neko od njih, rasprostrli cebice, eno ih piknikuju, poizuvali cipele, guraju se, jer kod njih u Bombaju ih ionako ima previse pa su navikli na manjak prostora, belog coveka nigde da vidis, slikali smo par fotografija i pobegli glavom bez obzira i naravno, dan smo zavrsili sa razocarenjem umesto da smo se odmorili u bojama carobne baste.....ulaz je kostao 20 AED, ali to ih nije sprecilo da dodju. Jedini nacin da se sprece da dolaze na takva mesta je da je cena preko 50 AED i onda to moze biti mesto za uzivanje...
E sad, niko tebe nece pokrasti (hoce ako ne pazis, ko i bilo gde drugde), pa i ti radnici na plazi, niko nam stvari nije dirao dok smo bile u vodi, iako smo jednim okom pazile na stvari, a drugim na to da nam neko ne pridje s ledja, hahah, niko ti nece reci ruzne reci, ma nece te cak ni dotaknuti, vrlo retko, a vec sam pisala o tome da bi bilo koj security ili policija reagovala na tvoju zalbu, a pocinilac bi cak i bio deportovan iz zemlje, a to je svima njima smrtni strah i zato se klone vecih problema. Oni ne zele da se vrate u svoje zemlje na ono sto su bili vec na nesto bolje. Niko ne baca djubre bas svuda, postoji zakon i o sirenju vesa na balkonima, da je zabranjeno to raditi jer ruzi grad, hodnici zgrada i vila se uglavnom odrzavaju (kazem uglavnom) jer svaka zgrada ima security i maintenance itd. E sad sto ti ljudi zive sa bubama u stanovima (buba rusi konkretno od kojih sizim) i sto im religija ne dozvoljava da ih ubijaju ili su navikli da zive sa njima u svojim zemljama i sto stan posle godinu dana (nova novcata vila stara godinu dana) izgleda ko da je u njemu zivela stoka a ne ljudi i zgadi ti se zivot kad ga vidis, a agenti se ne udostoje ni da ga makar malo pometu pre nego sto ti ga pokazu, e to je druga prica i to je ono sto ti jede energiju na nekom nevidljivom nivou, to sto spolja izgleda kao gladac a iznutra je sve ljigavo i prljavo i odvratno...
Ali, ako hoces da zivis svoj zivot, imas srece pa nadjes ok posao, ok placen, nista specijalno za pocetak, ali da imas sva prava koja ti pripadaju, kad znas sve ovo sto znas, pa znas na sta da obracas paznju i kako da sebe sacuvas, onda sve ovo ne mora uopste da te dotice, mozes da biras. Na komsije ne moras da se obazires, ni dobar dan ne moras da im kazes, vidis i cujes samo one koje zelis, na poslu se izopstis od tog polu-sveta jer ti boja koze to dozvoljava, use i u svoje kljuse, ides jedes indijsku hranu u lepom restoranu ako vec hoces da probas, znaci mozes da biras sta hoces da radis posle nekog vremena, naravno zaboravi prvih godinu i dve jer kroz taj period privikavanja moras da prodjes. A u Srbiji se sve ovo odvija na neki mnogo grublji i iritantniji nacin, bar se meni tako cini, plus nemas nikakva prava, nemas nikakve opcije u svojoj rodjenoj zemlji, ne postuje te sef zato sto mu se tako moze i ponajvise zato sto si bolji od njega, moras da podmicujes doktore, profesore itd itd, da trpis komsije koji biju svoje roditelje i zene i decu i uznemiravaju citavu zgardu i sve ono ostalo sto si naveo i zbog cega sam pobegla verujuci da negde postoji nesto bolje. E sad, ova zemlja i nije primer za nesto mnogo bolje, ovde ima problema, kao sto smo vec apsolvirali kroz razne teme, ali su bar meni, daleko podnosljiviji od trenutne situacije u Srbiji.....znaci, sve je individulano, a iz ovih nasih primera mozes zakljuciti sta tebi odgovara.

images


images


3095862165.jpg


images


DSC_0470.jpg
 
Poslednja izmena:
Da i da dodam o Filipincima, oni su mnogo cistiji i prijatniji ljudi, ne bih ih trpala u isti kos sa Indusima i Pakijima, mada oni imaju isti taj osecaj nize vrednosti, jaci su u grupi nego samostalno, drze se jedni za druge, ne moraju ni da se licno poznaju, malo su zli, u smislu da ti napakoste, dvolicni su, ali istovremeno i slatki i simpaticni ponekad, ljubazni, zale se ljudi da kad kuvaju mnogo smrdi ta njihova hrana, nisam bas nesto primetila jer nisam imala priliku mozda, volim da jedem njihove puto kolace od pirinca i pitu od kokosa, Filipinke obozavaju muskarce strance (ciao jozefk ;):bye:) a posebno one sa jakim pasosima, nema veze kolko imaju godina, moje neko zapazanje sa ulice, naravno ima i divnih obrazovanih profesionalaca sa kojima je lepo raditi, ljubaznih i neznih medicinskih sestara (3 su me porodile, skidam kapu i zahvaljujem do neba i divim se njihovoj snazi i ljubaznosti iako nisu puno placene, nase medicinske sestre da se stide!). Mi ih zovemo happy people jer se uvek smeju cak iako ti psuje majku u sebi :D
 
Treba da atestiram naš izvod iz matične knjige rođenih i venčanih. Izvadila sam internacionalni koji je u stvari na francuskom, a na poleđini je engleski prevod. Treba tu da izlupaju silne pečate, pa se pitam da li će mi to posle prihvatiti za vizu, biće nečitko!? Da li je neko to tako radio, ili ste prevodili i taj internacionalni izvod? Hvala na odgovoru.
 
Treba da atestiram naš izvod iz matične knjige rođenih i venčanih. Izvadila sam internacionalni koji je u stvari na francuskom, a na poleđini je engleski prevod. Treba tu da izlupaju silne pečate, pa se pitam da li će mi to posle prihvatiti za vizu, biće nečitko!? Da li je neko to tako radio, ili ste prevodili i taj internacionalni izvod? Hvala na odgovoru.

prevedi obavezno, makar na engleski, sto je sigurno sigurno je.
 
Sto sam ja htio da kazem, Aribi sve objasnila, i za Induse i za Filipince. Ne bih imao apsolutno nista da dodam ili promijenim. Svaka cast na zapazanju i procesuiranju ovih bihevioralnih modela pomenutih nacija Aribi :). Mogla bi da predajes na nekom fakultetu :)
 
@Aribi, hvala. U pravu si, bolje je tako, da ne bi posle bilo problema.

Takođe, treba da atestiram transfer certificate iz detetove škole u Srbiji, da bih ga prebacila ovde u UAE. Iz škole u UAE kažu da taj transfer treba overiti u Ministarstry of education, pa zatim Ministarstvo spoljnih poslova. Međutim, kad sam ja overavala svoje diplome, išla sam u Sud (da overi pečat fakulteta i prevodioca), pa Ministarstvo pravde, pa onda Ministrastvo spoljnih poslova. Dakle, umesto Ministry of education (kako ovi traže) bilo je Ministarstvo pravde, i mislim da to tako ide kod nas, a ne M. prosvete. Da li neko ima slična iskustva sa tim?

Deluje mi logično, jer na kraju ide pečat ambasade UAE a to je valjda sve što im treba.
 
Ispravno je kako si overavala svoje diplome, e sad, moze biti da traze Ministry of Education za detetov transfer certificate. Posto nisam imala iskustva sa tim, a mozda ti neko u medjuvremenu preciznije odgovori, ja bih uzela i taj pecat iz Ministry of Education, pecatirala bih to prvo, pa onda sve ostalo kao da je u pitanju standardna lagalizacija dokumenta ukljucujuci i Ministrastvo pravde. Pozzz
 
Sto sam ja htio da kazem, Aribi sve objasnila, i za Induse i za Filipince. Ne bih imao apsolutno nista da dodam ili promijenim. Svaka cast na zapazanju i procesuiranju ovih bihevioralnih modela pomenutih nacija Aribi :). Mogla bi da predajes na nekom fakultetu :)

Heheh, jednog lepog dana :)
Nego onaj poziv za kafu odonda, ja cekam da nadjem trenutak pa da se odazovem. Cim budem bila u mogucnosti, organizovacemo se, bilo bi lepo...
 
Kao i do sada Aribi, kada piše ona je slikovita,detaljna, puna korisnih i interesantnih zapažanja.Meni lično je samo potvrdila priče i iskustvo moje kume koja živi u Abu Dhabi-u. Moram reći da je ona u vrlo specifičnoj situaciji jer je polu-arapkinja(otac jordanac) a polu-srpkinja(mati) i savršeno poznaje odnose u jednoj takvoj, mešanoj sredini.
Aribi na kraju kaže: ''Ali, ako hoćeš da živiš svoj život...'' .Ovo je toliko važno za moju odluku da odem odavde, da počupam korene, u mojim godinama da ne mogu rečima opisati. Ne želim dalje da polemišem na tu temu, ali moram dodati da je samo ta mogućnost izbora vredna sveg truda koji ulažem nebi li što pre otišao.
Ovakva ''pisanija'' mi samo pomažu i motivišu me.
A kada sam već tu...nisam pročitao iskustva ni jednog zdravstvenog radnika koji bi ''nama'' kolegama pomogao savetima.Ima li naših u ovoj branši?
 
Ima zdravstvenih radnika ali ocigledno nemaju vremena za forum ili jednsotavno ni ne znaju da postoji forum.
Aribi svaka cast! :) Hteo sam ti dodati reputaciju ali mi ne daju, verovatno jer sam to vec uradio jednom pre, ili nedavno ko zna :) Uglavnom diplomirala si i doktorilala psihonalizu bliskog istoka :D Sve sa kokosinjcem hahahah

I kad umixash filipinku sa belcem dobijes prilicno lepu decu :D photo


IMAG0139_zps5e4f121b-1.png
 
Poslednja izmena:

Back
Top