PIONEER DVD-RW 108

okosokolovo

Zainteresovan član
Poruka
136
Sta se desilo, naime imam ga oko godinu dana i sve je bilo OK do danas, kada sam odradio jedan DVD pomocu DVD Shrinka 3.2 a vec pri sledecem prilikom snimanja pomocu Neroa (stiglo do 9%) isti mi je blokirao na navedeni procenat i ispisao rec tipa QUE... ili QEU... (nisam zapamtio) u fazonu da se ovo odradi kasnije, i pri tom je DVD rezac bio blokiran. Morao sam da rucno iskljucim KOMP da bih mogao da izvadim DVD iz rezaca-vreo.
Brzinu snimanja sam podesio na 8x-jer DVD Verbatim toliko dozvoljava.
Nakon toga bilo koji DVD da ubacim ne pokazuje nista odnosno kao da nije u njemu.
Da nije laser otisao ili mozda neki drajver (!!!???).
Mislim stvarno koji mu je m.j?
Pozdrav svima.
 
Кулиража:
Pre no sto ga bacis, otvori ga,m pa izduvaj prasinu ako je ima.
Ako imas garanciju na nj, trci odmah u servis.

Desava se da je problem sa prasinom, ali tvoj je sigurno sa laserom. Imao sam i ja istih takvih problema sa nekim Sony-jem, ali vec u startu, posle mesec dana pa sam zamenio na kraju za Nec 33540 posto nisu imali Sony (srecom).
 
okosokolovo:
To je malo, ja sam sa mojom 109-kom dosad narezao oko 100-tinjak DVD-a i još uvek odlično radi (da kucnem o drvo)! Koristim i DVD Shrink i Nero 6.6.0.6.Nikad nisam rezao
brzinom većom od 4x, najviše zbog kućnih DVD plejera, a i rezanje diskova je kvalitetnije.
Pozdrav svima!!!
 
E... ja imam 108D i otprilike isti problem! Kazem otprilike, nisam bas siguran da bi mogao da kazem da je isti, jer kod mene postoji problem sa rezanjem CD-R/DVD-R medija... dok RW-ovi rade bez problema!?
E sad ovako, ja kad sam ga kupio instalirao sam ga na stari sistem, koji je tog momenta bio skoro 3 godine bez reinstalacije i nije bilo apsolutno nikakvih problema! E posle par meseci sam odlucio da je sistemu ipak doslo vreme za reinstall, zbog nekih sitnih tripova... i tako uvatim ja reinstaliram. Nesto posle toga, rezac je jos uvek radio ko i ranije i odjednom poceo da brljavi. Svasta sam pokusavao i firmware mu updateovao i sl.... al jock. Kasnije sam instalirao i Nero 7, e onda je tek pobrljavio nacisto.
Ja sam sve nesto kapirao da je u pitanju neki trip sa OS-om, a ne u hardwareu. Dosada nisam imao zivaca do ponovo reinstaliram sistem (jbga moram mnogo programa posle da vracam, idi bre...), al sad ako ti kazes da imas... pa u sustini sl problem... onda je moguce da je u pitanju neka defektna serija!? Kad si pazario taj tvoj?
 
moj pionir 109d traje vec 2 godine.narezao oko 100 dvd do sada.radio i update firmwarea.u poslednje vreme mi se ponekad desi da kad ubacim dvd ne prepoznaje da icega ima unutra.jedino restart masine pa onda sve ok.ja kontam da mu je to vek.onda sam ga platio oko 80 jevreja, a kad danas pogledam cene jacih modela, i ne sekiram se puno.jedino me nervira sto cu morati uskoro da ponovo raskacinjem gomile kablova i valjam se uprasini ispod stola.
 
evo sad sam se uclanio zbog ovog dvd-ija. ja imam pionir dvd-rw dvr-k12d u leptop. Naime o cemu se radi: Leptop sam kupio u pola cijene zbog kvara na rezacu isti simptomi kao kod oka sokolovog.pokusao sam sa ponovnom instalacijom sistema ali opet nista zatim sam odnio leptop u srvis sa obrazlozenjem da ne reze a i kad uspije da zavrsi do kraja disk je prazan. dobio sam nazad leptop ponovo instaliran sa obrazlozenjem da nikad nije ni bio u kvaru. sad sa njim rezem bez problema. moguce da je ista stvar u pitanju. a o cemu se tacno radilo ne znam tacno, vjerovatno instalacija treibera ili mozda cak i windovsa nisam siguran.
 
Hvala svima na odgovorima. Sutra ili prekosutra cu otvoriti komp i DVD i ocistiti ga od prasine pa vam javljam da li je to u pitanju ili mora zamena. CD cita i reze bez problema, pa mislim da je u pitanju ipak laser koji vise nije u stanju da ,,gusto,, reze (DVD).
Jos jednom hvala svima.
 

Back
Top