Pretraga mySQL baze, koliko je tesko napraviti?

ignis

Zainteresovan član
Poruka
411
na vec postojecem sajtu potrebna je baza.
Baza bi sadrzala: Ime proizvoda, kataloski broj, VP cenu, MP cenu, interni broj, stanje u magacinu, naziv proizvodjaca, opis proizvoda i mozda jos 2 ili 3 polja od kojih bi eventualno i bilo i polje za sliku proizvoda.
Baza bi takodje trebala da ima zasticen pristup VP cenama - samo za korisnike koji imaju pass, a samo admin da moze da vrsi izmene u bazi
Takodje da se napravi SERACH na bazi koji ce rezultate slagati po zelji posetioca (po ceni, po nazivu, pa kataloskom broju, nazivu proizvodjaca.... a da sortiranje bude moguce i od najmanje do najvece i od najvece ka najmanjoj).

Koliko je to tesko napraviti? Da li negde ima neki tutorijal za izradu neceg slicnog ovome?
Koliko bi ste vi naplatili da uradite ovako nesto?
 
Ma i to je prosto ko pasulj.

Odes u cPanel i kreiras bazu, kreiras korisnika i dodelis ga bazi i sa tim podacima se poslelogujes u bazu.
Onda odes u phpMyAdmin i napravis tabele

CREATE TABLE 'ime tabele' {

maloprodaj VARCHAR ....

Dobro ne mogu ti ja bash sad sve objasniti ovako, ne znam mozda ime i neki tutorijal, uglavnom idi u biblioteku i potrazi mozda imaju knjige o kompijuterima, u joj bibli ima :) i procitas iz knjige, vrlo je prosto veruj mi.
 
ignis:
na vec postojecem sajtu potrebna je baza.
Baza bi sadrzala: Ime proizvoda, kataloski broj, VP cenu, MP cenu, interni broj, stanje u magacinu, naziv proizvodjaca, opis proizvoda i mozda jos 2 ili 3 polja od kojih bi eventualno i bilo i polje za sliku proizvoda.
Baza bi takodje trebala da ima zasticen pristup VP cenama - samo za korisnike koji imaju pass, a samo admin da moze da vrsi izmene u bazi
Takodje da se napravi SERACH na bazi koji ce rezultate slagati po zelji posetioca (po ceni, po nazivu, pa kataloskom broju, nazivu proizvodjaca.... a da sortiranje bude moguce i od najmanje do najvece i od najvece ka najmanjoj).

Koliko je to tesko napraviti? Da li negde ima neki tutorijal za izradu neceg slicnog ovome?
Koliko bi ste vi naplatili da uradite ovako nesto?

Imam tu scriptu na svojoj strani idi pa vidi:

http://www.paukovamreza.com/PHPimySQL.php
 
loop:
E jesu li to samo scirpte ili ima i objasnjenje za te scripte na srpskom?

U scriptama sam pisao komentare sta je sta , odnosno koji deo cemu sluzi, tako da neko ako mu treba moze da izbaci nepotrebne stvari, ako za nesto misli da mu netreba, ili da jednostavno na osnovu tih komentara prilodi scriptu za svoje potrebe.

Takodje uz scripte idu MySQL Bazu sa tabelama za scriptu

Sve scripte rade kod mene na strani isprobane su dakle i nemaju gresaka.
 
Pa zavisi kakva je, ako je obicna, ona najprostija koja meni treba, znaci :arrow:

Registracija novog korisnika, automatsko generisanje njegovog referall linka i na kraju stranica na kojoj ce pratiti statistiku onda to i ne bi moglo biti nesto bas skupo.Posle bih i ja znao sam da napravim neke anticheat smernice da ne moze neki lik dva puta da klikne i da mu se to i drugi put obracuna i sl.Znaci ovaj kostur gotov ako imas, samo on bi mi odgovarao po onim cenama koje su na sajt :razz:
 
loop:
Pa zavisi kakva je, ako je obicna, ona najprostija koja meni treba, znaci :arrow:

Registracija novog korisnika, automatsko generisanje njegovog referall linka i na kraju stranica na kojoj ce pratiti statistiku onda to i ne bi moglo biti nesto bas skupo.Posle bih i ja znao sam da napravim neke anticheat smernice da ne moze neki lik dva puta da klikne i da mu se to i drugi put obracuna i sl.Znaci ovaj kostur gotov ako imas, samo on bi mi odgovarao po onim cenama koje su na sajt :razz:

Da mislim da bi ti onda ta scripta sto je na strani odgovarala, a i nisam mislio da za ovu ovu novu scriptu odvalim bas neku veliku cenu, pa da bude nedostupna za srpski dzep, ali verovatno ce cena te nove scripte biti ili nesto malo skuplja cisto zato sto je uradjena kroz flash interfejs, e to mi je problem, to nemogu da odredim cenu za tu kombinaciju flash - php koja ce korisniku omoguciti da modifikuje i flash i php, znaci sto ti kazes dobiju kostur, a oni ga onda ubace i dizajnerski srede prema svojim potrebama, ja sam mislio da cena te scripte bude oko 399 dinara, odnosno da sve kobinacije flash i php budu 399 dinara, dali mislis da je to skupo?
 
loop:
Ma nije skupo ,sta je to mi 4$, smesna je to cifra ali opet je ovo Srbija.
Idi do 499 ali nemoj vise to ti je moja preporuke ;)

Pa to je ono nebih da bude ni skupo, ni jeftino dali znas mozda jos neku srpsku stranu da se bavi razvojem i prodajem scripti, cisto zbog toga da vidim cene, da nebude da se neko ljuti na mene sto prodajem po niskim cenama, da ispadne da se ja tu nsto dampingujem cene i slicno,

I jos jedno pitanje dali mozda imas neko elektornski placanje, 2checkot.com esto u zadnje vreme zeza cekam na elektronsku verifikacij novog proizvoda vec dve nedelje? mas li mozda neko drugo resenje?
 
Ne znam nisam josh video da neko od srpskih sajtova nudi tako gotove scripte.
Obicno ljudi rade po narudzbini i onda uzmi bas dobru cifru ili tako neku daju za free, ove jednostavnije.Imam i sam tri zasad, mogao bih da napravim brdo tih jednostavnih ali nemam vremena.Ma mogao bih i ja ovaj PTC da napravim od pocetka ali nemam vremena.
Kazem ti to sto ti nudis ja nisam video nigde od nasih sajtova.Ima na stranim i tamo su cene bogami 10 puta skuplje od ovih tvojih.

A sto si tice placanje ne znam, vidi na surferskom kutku, france je otvarao neku temu da mozemo da idemo preko paypal.
 
loop:
Ne znam nisam josh video da neko od srpskih sajtova nudi tako gotove scripte.
Obicno ljudi rade po narudzbini i onda uzmi bas dobru cifru ili tako neku daju za free, ove jednostavnije.Imam i sam tri zasad, mogao bih da napravim brdo tih jednostavnih ali nemam vremena.Ma mogao bih i ja ovaj PTC da napravim od pocetka ali nemam vremena.
Kazem ti to sto ti nudis ja nisam video nigde od nasih sajtova.Ima na stranim i tamo su cene bogami 10 puta skuplje od ovih tvojih.

A sto si tice placanje ne znam, vidi na surferskom kutku, france je otvarao neku temu da mozemo da idemo preko paypal.

imam ja otvoreno na MoneyBookersu mislim da to doboro funkcionise, da nemas mozda otvoren racun i ti MoneyBookersu, hteo bih neke stvari da probam, ali mi treba neko ko ima otvoren racun da mogu da ih isprobam.
 
loop:
ja nemam, imam samo na egoldu ali ni njega ne koristim.

ma imam i ja na e-goldu ali ga ne koristim, evo ti link za uclanjenje na money bookers pa se uclani ako hoces, kod njih je jednin problem sto nemozes da platis karticom sa maske, a inace uredno primaju nas Srbe, skoro pa bez problema, jos da resim ovaj problem sa 2chackout-om i gde ce mi biti kraj

no evo link za money bookers:

https://www.moneybookers.com/app/?rid=457555

Dali mozda znas neki od procesora da prima kartice i nas Srbe?
 
loop:
Cuo nisam probao, ali sam cuo od proverenih ljudi ;)

Sad sam bio na i prijavio biznis varjantu ostalo da me oni kontaktiraju. Inace ova biznis varjanta ukljucuje opcije da mozes da napravis on line shop, sto je dosta OK, ako funkcionise, a inace njihova elictron visa cartica je stvarno 35 dolara godisnje, s tim da kad dizes cash sa ATM onda te to kosta jos 2 dolara, sto i nije puno, deltaa banka mi je 2002 godine skidala proviziju sa njihovog bankomata od 200 dinara a ovo je oko 160.

Dali mozda ovi tvoji drugari imaju realizovan On-lline shop preko ePassporte-a, ako imaju, ajde stavi mi adresu da probam uzivo da vidim kako radi.
 
e ne znam kako se otvara nalog tu jer oni kazu da to ne mozes sam nego mora neko drugi da ti otvori nalog :?
Ne znam nisam se mnogo interesovao za to pa sam mozda i pogresno razumeo. Ja sam pre za solarno placanje :mrgreen:
I nije 2$ provizija nego je 2% a to je mnogo bitna razlika ;)

Evo ti link pa ih ti pitaj tamo sta i kako, oni vec dugo tako posluju i kazu da je to najbolji metod :arrow:

http://www.adultbizforum.com/forum/viewforum.php?f=32
 
loop:
e ne znam kako se otvara nalog tu jer oni kazu da to ne mozes sam nego mora neko drugi da ti otvori nalog :?
Ne znam nisam se mnogo interesovao za to pa sam mozda i pogresno razumeo. Ja sam pre za solarno placanje :mrgreen:
I nije 2$ provizija nego je 2% a to je mnogo bitna razlika ;)

Evo ti link pa ih ti pitaj tamo sta i kako, oni vec dugo tako posluju i kazu da je to najbolji metod :arrow:

http://www.adultbizforum.com/forum/viewforum.php?f=32

To sad ceo da vidimo, znas volim i ja solarna placanja, ali ipak moram da budem u toku zbog svojih partnera, koji uvek traze da im das najbolje, najjeftinije i njabrze placanje na internetu, ajde vidicu pa se javljam.
 
loop:
Reci ti meni znas li ti da instaliras naplacivanje kreditnom karticom preko sajta?
koliko je to komplikovano.
Imam vec gotove scripte ali opet ne znam celu proceduru :?

Nebi trebalo da bude narocito komplikovano, dali ima neki readme ili slicno, ako ima posalji, mozda ima i automatsku proceduru za instalaciju, ali ona ti nista nevredi ako nemas ovo o cemu smo vec pricali znaci neku firmu kao 2chackout koja moze da prihvati procesiranje kartica, ili mozda paypal.

Ta scripta procesira za koji card procesor to moras pre svega znati, onda tamo moras otvoriti prvo racune, pa tek onda krenuti u instalaciju, jer ce te scripta verovatno pitati za username ili neznam neki Id recimo koji moras imati ako mislis da pravilno istaliras scriptu.

neznam dali si me razumeo?
 

Back
Top