svchost.exe

Gost
Ako neko moze neka mi pomogne bicu mu zahvalan.Imam instaliran Win.2000 NT Profesionel i vec sam formatirao i ponovno instalirao misleci da resim problem.Pri konektovanju na internet nakon par minuta pojavi se prozorcic sa porukom da "svchost.exe" pravi greske i da ce biti zatvoren od strane Widows-a,posle toga nemogu vise da otvorim poruke,neke internet-stranice su nepostojece,nemogu da pristupim dodavanju i brisanju programa u konfiguraciji,kada probam da otvorim Program file prozor je prazan i nemogucnost otvaranja jos nekih medija programa.Vec sam probao da ga pokrenem u "sistem32"ali nista dok se ponovo ne startuje program.Hvala unapred. :cry:
 
cvhost je procesus koji se pokrece kada se ukljucis na net...Probleme ti mozda pravi MsBlast ako nisi ubacio zakrpu, ili neki drugi trojanac ili virus. Proveri i bad sektore na HDD-u jer sam imao slicne probeme i to je bio razlog. U svakom slucaju o ovom procesu mozes naci dosta toga i na samom netu.
 
imao sam slucaj da ne mogu da odredim pozadinu,niti rezoluciju,niti frekvenciju monitora i sve u vezi toga,strasno,hteo sam da reinstaliram w2k ,ali to je najlakse, onda sam,instalirao norton 2003 pro edition kojeg ranije nisam imao tj nisam imao nikakav AVP, startovao,i nasao mi je par virusa koji su krivci za to!!!! probaj nesto slicno !!!
 
Problem je sledeci i lako se moze rjesiti:
1. Posto sada nemozete na Internet da updejute Win2000, morate instalirati neki Firewall ( Zone Labs...) to Vam moze dati neki kolega jer ima i Trial verzija.
Kada ste to instalirali i ponovo bootovali mozete uci u internet i napraviti update za vase Win2000.
Morate si pored Firewalla da nabavite i neki antivirus program.
Greska sa SVChost.exe jeste da imate otvorene ulaze na Vas PC prilikom konektovanja sa internetom, obicno je to Port:80
 

Back
Top