Teretana i Boks?

klodovik

Početnik
Poruka
28
Zanima me šta ne treba, a šta mogu da radim u teretani, i kako, s obzirom da bi mi to koristilo kao dodatak/zamena treninzima boksa. Koristila bi mi neka mudra reč, posto ovde ima dosta ljudi sa znanjem. I slobodno komplikujte sa objašnjenjima, znam ponešto biohemije.

Hvala unapred.
 
Nije mi bas jasno tvoje pitanje, teretana ne moze biti zamena za treninge boksa, da li hoces da se takmicis u boksu ili da dobro izgledas, a pritom da malo znas i da udaris ?

Ako je takmicenje tvoj cilj onda izbegavaj teretanu, jer boks se najbolje trenira "boksajuci"
, ne stvarno reci mi sta zelis pa cu ti pojasniti, pozdrav
 
first:
Nije mi bas jasno tvoje pitanje, teretana ne moze biti zamena za treninge boksa, da li hoces da se takmicis u boksu ili da dobro izgledas, a pritom da malo znas i da udaris ?

Ako je takmicenje tvoj cilj onda izbegavaj teretanu, jer boks se najbolje trenira "boksajuci"
, ne stvarno reci mi sta zelis pa cu ti pojasniti, pozdrav

OK. Radi se o tome što vec treniram, a teretanom bih želeo da popunim vreme kada treninga nema. Uz to, čini mi se da bi mi neke stvari mnogo bolje išle kada bih ojačao neke delove tela, ramena, na primer. Naravno da se boks najbolje trenira boksovanjem, teretana bi mi bila samo suplement, pa me zanima šta i KAKO da radim da bi postigao korisan efekat za boks.
 
Potrebno je da radis na misicima koji "drze" ruke u gardu, tj. koji ne daju ramenima da padnu, a veoma su bitni i misici vrata i trbusni misici...

Probaj da izbegnes bench, imaces problema da skupis ruke, bices mnogo otvoren sto moze biti bolno ;)
 
Soko`:
Potrebno je da radis na misicima koji "drze" ruke u gardu, tj. koji ne daju ramenima da padnu, a veoma su bitni i misici vrata i trbusni misici...

Probaj da izbegnes bench, imaces problema da skupis ruke, bices mnogo otvoren sto moze biti bolno ;)

Slazem se, dakle radi shadow boks sa bucicama tezine 0.5 kg, zgibovi siroki, sklekovi svih vrsta, trbusnaka za sve grupe misica sto vise, trcanje obavezno, dakle za sve ovo ti ne treba teretana, ako bas hoces onda na sipku stavi male tezine i radi explozivne serije iz stojeceg stava prema napred, naravno i rad sa vijacom (za noge) obavezno

Shadow prvo 1-3 runde bez tezine, a onda koliko mozes rundi sa buckama (znaci radis kao u borbi, kretanje, eskivaze, vise direkti nego krosei i aperkati), pa opet 1-3 bez, za opustanje, posle svake runde OBAVEZAN odmor 1-2 min i vezbe disanja i opustanja

Ne znam koliko si trenutno spreman da bi ti dao preciznije podatke (koliko rundi i cega),
ako hoces jos, javi
 

Back
Top