hitno ram help

deejayo

Obećava
Poruka
77
molim da mi se nebrishe tema...izuzetno mi je hitno naime imam jedan stariji komp

Product Name : VT 8363
Manufacturer ID: VIA Technologies
Motherboard: 8363-686A(KT7A,RAID,KT7E-RAID)

CPU: AMD DURON
CLOCK SPEED: 750Mhz

TOTAL PHYSICAL: 392
MEMORY

AVAILABLE : 218
PHY MEMORY

i ocu da proshirim memoriju,pitanje je, ,kolko najvihse mogu josh da proshirim( dodam) i koliko bi me odprilike to koshtalo??

unapred zahvalan
 
Otvori kuciste i pogledaj koliko ti je jos slotova osalo praznih za dodatu memoriju, nemoj da zaboravis da proveris koja je ram memorija u pitanju ne mislim na proizvodjaca vec na magistralu memorije tvoja ploca je predvidjena to jest ima predvidjenu jacinu magistrale koju moze da koristi.
 
Pa nista, uzmi program koji ce ti ocitati hardware-ske komponente na racunaru, skini sa neta, nemogu da se setim sad naziva tih programa, ja sam neki korstio ali ubi me sad nema sanse da se setim... Sacekaj malo mozda neko ima jos neku ideju. Ja mislim da to treba da uradis. Ili, uzmi skini memoriju pa procitaj sve sta pise na njoj pa nalepi, ili preko nekog programa gore sto sam napisao skeniraj pa nalepi pa cemo da vidimo sta moze da se uradi.
 
dvr_liberty:
everest možda?????


Bravo! Mnogo je dobar program i jednostavan za rukovanje ima i podrsku za cuvanje u txt ili html formatu, konfiguracije racunara, cak ti pruza mogucnost da uporedis svoju klasu racunara sa ostalim racunarima u programu i pogledas koliko je tvoja masina zaista dobra.

Ono sto mi se dopalo kod njega sto dobijas tacan rezultat u real time-u izvestaj hardware-ski a narocito za ram memoriju... Vide ce i sam...
 
Ma, stvar je jednostavna. SD ram ima dva zareza na kontaktima a DDR samo jedan. Vidi na soketima koliko ima ima "pipaka"(dva ili jedan) pa shodno tome dodaj i memoriju. Pazi na frekvenciju,266.333 ili 400 (SDR je na 133) pa kupi memoriju koju podrzava tvoja ploca(moze i jaca).
 
dankisha:
Ma, stvar je jednostavna. SD ram ima dva zareza na kontaktima a DDR samo jedan. Vidi na soketima koliko ima ima "pipaka"(dva ili jedan) pa shodno tome dodaj i memoriju. Pazi na frekvenciju,266.333 ili 400 (SDR je na 133) pa kupi memoriju koju podrzava tvoja ploca(moze i jaca).

Bravo care, svaka cast... za razliku od ostalih odgovora, ovo je odlican odgovor za nekoga ko se ne razume u racunare... kod mene ces uvek imati mesto u tehnickoj podrsci.. ;)
 

Back
Top