Help

wild_child

Elita
Poruka
18.483
Hey
Imam jedan mali( malo veci) problem pa ako bi neko bio voljan da mi eventualno pomogne;(
Naime, nedavno sam kupila novi Lg cd rom sa rezacem, posto je stari nakon tri godine odsluzio svoje. Vec na pocetku sam naisla na probleme, jer nakon sto sam sve lepo I regularno zamenila Windows uopste nije hteo da se podigne. Stalno sam dobijala poruku Atapi incompatible. Insert cd to resume bla bla. Nakon toga sam odnela komp u servis gde su mi rekli da konfiguracija nije prilagodjena romu I sta ti ja znam, I da ce uglavnom oni sve lepo prespojiti. I ok, nakon toga cd rom je zaista lepo radio sledecih nedelju dana. Tada je usred pustanja cd-a sistem jednostavno zablokirao. Nisam mogla ni cd da izbacim iz roma. Morala sam da uradim nasilni shut down. Pri ponovnom paljenju opet sam dobila poruku Sec master drive ATAPI incompatible. Press f1 to resume. Medjutim sistem se lepo dignuo I windows normalno funkcionise. Ali cd rom I dalje nije hteo da se otvori, ni na dugme a ni na princip ziherica u rupicu.
Vec pri sledecem paljenju, nije mi bacao vec gore navedenu poruku, rom se normalno otvorio I sve je bilo ok. Medjutim kad pokusam da promenim pesmu, npr da prebacim sa 1 –e na 6-u, krece da proizvodi cudne zvuke I sistem opet zablokira. Doduse ovaj put sam uspela cd da izvucem. Naravno nakon shut downa opet baca poruku atapi bla bla…..
Ok pa sta se desavaK Kod mene se sve uvek kvari……bas sam baksuzK
Inace imam windows Xp I proverila sam sve lepo na viruse, nema nicega….ne nam da li vam to nesto znaci al cisto da napomenem. Meni je sad neprijatno da ga opet nosim u servis…..pa ….Help please

Izvinite ako ova tema ne pripada ovde.....:|
 
Nisam neki strucnjak al bi pomoglo kad bi rekla koji je model tog Lg cd rom-a,dal si dobila neki drajver uz njega,.....za one iskusnije,koji bi mogli da ti pomognu.Ako nije tajna i kolko si pukla za njega....mozda je nekompatibilan sa maticnom plocom(najverovatnije lupam),pa ako znas i koji je model doticne...al reko sam bar nesto do dolaska"konjice".
Ja sam lepo kupio NEC ND 4550A i reze i CD,i DVD i tih je a moze i one dual layer da reze....nije da ti sad nesto naturam na nos il da ga reklamiram al po meni je on najbole resenje....jes da je malko skuplji(55 eura)al odradi poso kako valja.
Poz.
 
Ja mislim da je do tog LG-a! AKo imas garanciju odnesiga nek ga provere i zamene (ako ne valja)........

To sto ti se desavalo da ti trazi da pritisnes F1 (pri paljenju kompa) znaci da ti se BIOS resetovao (nije nista strasno)!

Mozda ti nevanja neki IDE kabl!

Najbolje bi bilo da odneses u servis i da lepo srede!

Ako mi jos nesto padne na pamet pisa cu............. :)

Pozdrav svima!
 
Vec sam vidjao da se LG-jev combo tripuje sa ASUS a7v8x-x plochom, iako su svaki za sebe "ispravni". Jel' to neko spomenuo nekompatibilnost hardvera?! Mozesh da probash sa novim BIOS-om , kako za plochu, tako i za taj LG. Poz.
 

Back
Top