grejanje Atlona 2400+

kolik

Zainteresovan član
Poruka
489
od skora sam menjao plocu i cpu ,tip je u servisu ocistio kuler pre stavljana proc i meto pastu.

ploca je msi kt400 , cpu atlon 2400+ ,problem je sto atlon u idle drzi oko 52 stepena, a kod igara posle sat vremena ide do 75 stepeni,sto mislim da je zaista mnogo i nije mi jasno otkud tolika razlika izmedju idle i max rezima i kako resiti problem !!!

hvala unapredza odgovore
poz
 
Jednom sam video isti problem sa tim procesorom i plochom a7v8x-x, ali se ispostavilo da je kuler greshkom vezan na +7V (+12 i +5)! Ovaj procesor inache radi na 2.0GHz , a FSB je 133. Mozda je kuler mali ili kucishte slabo provetreno, a mozda i napajanje "podgreva situaciju". 8-) 8-) 8-)
 
bice da je napajanje koje se nalazi tik iznad kulera i prilicno je toplo, kuciste mi je starije pa nemogu varijantu sa jednim napred kulerom i jednim nazad,jedino da stavim nazad jedan da izduvava,ali mislim da ne bi mnogo pomoglo !
 
bice da je napajanje koje se nalazi tik iznad kulera i prilicno je toplo, kuciste mi je starije pa nemogu varijantu sa jednim napred kulerom i jednim nazad,jedino da stavim nazad jedan da izduvava,ali mislim da ne bi mnogo pomoglo !
 
kupio sam novi kuler ,veci,jaci, smanjio je temp za 3-4 stepena,izgleda da se taj atlon 2400+(2ghz) greje vise od ostalih po prirodi, inace je sistem stabilan .
ma poslusacu "oklagiju" i przim dok se ne ugasi(valjda ce se ugasiti kad dotera do kraja)

poz.
hvala za odgovo re
 
Ja imam Athlon 2500 i moja temperatura ide od 45 C pri paljenju do cak 85 C pri velikim opterecenjima. Imam cak 10 ventilatora u kucistu od kojih jedan tacno iznad procesora na napajanju. Pomirio sam se sa tim da ne mogu nicim spustiti temperaturu ali sam zato procesor maksimalno opterecivao u najvrelijim letnjim danima po vise sati i evo vec dve i po godina mu nije nista. Niko ne zna u cemu je problem, neki misla da senzor za temperaturu nije u redu. On i dalje radi sto je bitno.
 
kod mene je temp na idle sada dok ovo kucam 50, medjutim cim pokrenem neku igru posle jedno sat vremena, kada sam izasao iz igre da proverim temp je bila 73,sto mi je mnogo jer sam ranije imao 2200+ koji se sa losijim kulerom i u najvreleijim danima kad przim igre grejao do 65 najvise .

u svakom slucaju hvala za odgovore i savete !

poz.
 
mozda ti pin na maticnoj za kuler nije dobar (sto je veoma dobro, bar za mene) pokusaj ga vezati za napajanje direktno preko dve igle (ja sam ga bacio na 7V, da se ne cuje) ali ti namesti standardno (zuta na napajanju spoji sa onom iz kulera koja je u sredini ;) , crna na crnu) tako ces ventilatoru dati 12V i ima da ti procesor hladi kako bog zapoveda.
 
kupio novi kuler i smanjivo voltage sa 1.65 na 1.6 i sve lepo radi, evo dok ovo pisem je 52, a danas sam konvertovao dvd u div znaci zauzece cpu 100% tepm nije bila preko 63 , cak sam se konektovao na net znaci cpu radi enconding dvd i temp je bila 64 i sve radi ok , tako da sam zadovoljan trenutno!!!!

poz.
 
kupio new cooler, smanjio voltage na 1.6 i evo dok ovo pisem je 53(u sobi 25 ) ,danas sam bas enkodovao dvd u divx(znaci zauzece cpu 100 %) i temp nije prelazila 62 ,tako da mi ovo sve stima ...


poz.svima

:))))
 

Back
Top