Др Радован Караџић

Шта је по вама Др Радован Караџић


  • Ukupno glasova
    39
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
22.423
Др Радован Караџић
Radovan%20Karadzic.bmp

Рођен је 19. јуна 1945. у Петњици у близини Шавника у Црној Гори – син Вука и Јованке Караџић. У његовом детињству, отац му је био у затвору због припадништва четничком покрету током Другог светског рата. У Сарајево се сели 1960. ради студија медицине. Током шездесетих жени се Љиљаномo Зелен, пише песме и живи боемским животом. Политички се активира након сусрета с Добрицом Ћосићем 1967.

На Сарајевском универзитету дипломирао је 19. јула 1971. Од тада до марта 1997. ради у Центру за образовање одраслих "Ђуро Ђаковић". Психијатар фудбалског клуба Сарајево био је током осамдесетих. Истовремено је боравио и у Загребу где је учио психотерапију. Прича се да је од њега помоћ тражио и покојни Фрањо Туђман.

Седамдесетих година годину дана провео је у Сједињеним Америчким Државама где је на Универзитету Колумбија у Њу Јорку боравио са супругом Љиљаном и кћерком Соњом и изучавао психотерапију и америчку поезију. Крајем 1983. и почетком 84. ради у Здравственом центру на Вождовцу. У фудбалској сезони 83/84. био је психијатар ФК Црвена Звезда. Поново се враћа у Здравствени центар Вождовац, а потом и на Кошево.

Прави политички ангажман следи деведесетих – кратко време ради за партију зелених, а потом постаје један од оснивача Србске Демократске Странке (СДС) која је формирана као одговор на растуће национализме. Велику пажљу привукле су његове претње босанским муслиманима изречене 14. октобра 1991. за говорницом парламента БиХ. У марту наредне године се с породицом сели у седиште странке у хотелу Холидеј Ин у Сарајеву.

По избијању првих сукоба и првих жртава, одговарајући на чињеницу да је Европска Заједница признала Босну и Херцеговину, Караџић 6. априла 1992. проглашава независну Србску Републику Босну и Херцеговину, која је касније преименована у Републику Србску. Хашка инквизиција је 25. јула 1995 против њега је подигла оптужница због наводних злочина над муслиманима и Хрватима.

У јулу 1996. Караџић се на инсистирање Милошевића и осталих лидера босанских Срба повлачи с места председника СДС и из јавног живота. Последњи пут се јавно појавио на крштењу сина у једном црногорском манастиру. Отада се крије. Председник Републике Србске др Радован Караџић одликован је Витешким орденом Светог Дионизија, црквеним одликовањем Грчко-Румунске Православне Цркве старим 900 година. Аутор је неколико књига, од којих су последње две (драма «Ситовација» и збирка песама за децу) изашле у време скривања.
 
" На жалост, може се рећи да је искуство српског народа у кризним ситуацијама на овим просторима било трагично и да, са ОБНАВЉАЊЕМ сепаратизама и ФАШИСТИЧКИХ идеологија и застава, српски народ није могао а да не помисли да му се може десити ИСТО ОНО ШТО МУ СЕ ДЕСИЛО 1914-те и 1941-ве....НАШИ ПРОТИВНИЦИ СУ ЈАСНО РЕКЛИ ДА ЈЕ ХРВАТСКА ДО ДРИНЕ, а поред Хрватске ту се појавио И НОВИ ФАКТОР - МУСЛИМАНИ, КОЈИ СЕ ОВАЈ ПУТ НИСУ НА НАС ОКОМИЛИ У ИМЕ ХРВАТСКЕ, НЕГО У СВОЈЕ ИМЕ...Дакле, рат је ипак, био очекиван и народ се углавном припремио, тако да се може рећи да је ОВАЈ ПУТ НАРОД ИЗБЈЕГАО ГЕНОЦИД И СТРАДАЊА КОЈИ СУ МУ БИЛИ НАМЕЊЕНИ.... "

Само му замерам што не принесе себе као последњу жртву ЗА БОЉИТАК свих Срба...Видећемо...Дај Боже да грешим...
 
Arhangel NS:
" На жалост, може се рећи да је искуство српског народа у кризним ситуацијама на овим просторима било трагично и да, са ОБНАВЉАЊЕМ сепаратизама и ФАШИСТИЧКИХ идеологија и застава, српски народ није могао а да не помисли да му се може десити ИСТО ОНО ШТО МУ СЕ ДЕСИЛО 1914-те и 1941-ве....НАШИ ПРОТИВНИЦИ СУ ЈАСНО РЕКЛИ ДА ЈЕ ХРВАТСКА ДО ДРИНЕ, а поред Хрватске ту се појавио И НОВИ ФАКТОР - МУСЛИМАНИ, КОЈИ СЕ ОВАЈ ПУТ НИСУ НА НАС ОКОМИЛИ У ИМЕ ХРВАТСКЕ, НЕГО У СВОЈЕ ИМЕ...Дакле, рат је ипак, био очекиван и народ се углавном припремио, тако да се може рећи да је ОВАЈ ПУТ НАРОД ИЗБЈЕГАО ГЕНОЦИД И СТРАДАЊА КОЈИ СУ МУ БИЛИ НАМЕЊЕНИ.... "

Само му замерам што не принесе себе као последњу жртву ЗА БОЉИТАК свих Срба...Видећемо...Дај Боже да грешим...
Nista,posle toga bi izmislili nesto novo.Jos nesto i uvek nesto,i tako u nedogled
 
Petar_FPN:
obican covek koji treba da pali u hag...da li je zlocinac,videcemo...
ma mislim da ljude boli ....vise od toga...a sintagma tipa "the best lider srba" je malo ponizavajuca..
mada,ipak,iz ove perspektive,iako zvuci nepravno,zlocinac...mada ima boljih reci
Видим код вас демократа , прво осудите човека па га позивате на суд
 
miskov:
Nista,posle toga bi izmislili nesto novo.Jos nesto i uvek nesto,i tako u nedogled

Знам! Баш зато! Да видимо - докле...Ако може већина "виђенијих" Срба тог времена, могу вала и Раша и Рале...Ако су јунаци, отићи ће...**** ми се што то исто желе разне бабе, квазидемократе и остала жгадија...Битно је - зашто отићи у Хаг...Због нас, због сатрапа који стежу омчу око српског врата...Није им први пут да цивиле користе као живи штит...
 
Радоване, требају ти гарде

Сиђи, Рашо, сиђи са планине
ниси сиш'о четири године.
Радоване, јелика те крије,
чувају те вуци с Романије.
Иде "мерџо" преко Требевића
и он вози Рашу Караџића.
Киша пада на јелове гране,
ђе си сада брате Радоване.
С три се прста крсти
моја десна рука,
учио сам ћирилицу
Караџића Вука.
Вита јело испод твојих грана,
сачувај нам брата Радована
Кажи нама, брате Радоване
дал' те виле Романије хране.
Нек' је нама горе Романије,
Рашу чува Свети Василије.
Радоване, требају ти гарде
послаћемо четири бригаде
да ти равна Романија даде
У пећини горе Романије
Раша с Ратком рујно вино пије.
Романијо, остаћеш без грана
ако издаш брата Радована.
Радоване, у тебе гледамо
српску земљу никоме не дамо.
Радоване да те није било
српско би се саломило крило.
Врати нам се Караџићу Раде,
српска војска да ти рапорт даде.
Романијо, наша мајко драга,
Радована сачувај од гада
Ко не воли Радована
не дочек'о Ђурђевдана.
 
Arhangel NS:
Знам! Баш зато! Да видимо - докле...Ако може већина "виђенијих" Срба тог времена, могу вала и Раша и Рале...Ако су јунаци, отићи ће...**** ми се што то исто желе разне бабе, квазидемократе и остала жгадија...Битно је - зашто отићи у Хаг...Због нас, због сатрапа који стежу омчу око српског врата...Није им први пут да цивиле користе као живи штит...
Nista ova zemlja nece dobiti odlaskom ovih ljudi u Hag, to je zabluda kao sto Ameri nikada nece izgubiti nista zato sto njihovi zlocinci nece otici tamo. To je pritisak na ceo narod, varka. Pokusaj da se Srbima nametne oreol zlocinacke vrste bi cak bio kompletan odlaskom u taj sud.
 
Arhangel NS:
Знам! Баш зато! Да видимо - докле...Ако може већина "виђенијих" Срба тог времена, могу вала и Раша и Рале...Ако су јунаци, отићи ће...**** ми се што то исто желе разне бабе, квазидемократе и остала жгадија...Битно је - зашто отићи у Хаг...Због нас, због сатрапа који стежу омчу око српског врата...Није им први пут да цивиле користе као живи штит...

Како бре да се ГЕНЕРАЛ И ЛИДЕР ПРЕДАЈУ У ХАГ И ДА БУДЕ ДОБРО???????
Па јесу ли Аустријанцима и Немцима предали ХРАБРЕ СОЛУНЦЕ И ХРАБРЕ ЧЕТНИКЕ??
 
Arhangel NS:
Знам! Баш зато! Да видимо - докле...Ако може већина "виђенијих" Срба тог времена, могу вала и Раша и Рале...Ако су јунаци, отићи ће...**** ми се што то исто желе разне бабе, квазидемократе и остала жгадија...Битно је - зашто отићи у Хаг...Због нас, због сатрапа који стежу омчу око српског врата...Није им први пут да цивиле користе као живи штит...
Jel mislis da bi i Vuk Draskovic dosao nekad na red?
 
Као што рекох, није херој али вала није ни злочинац.

Најзанимљивије у читавој причи је то што америчке службе држе леђа Ратку и Радовану јер су им они једина спона са најбољим борцима против муслимаснких терориста- Србима.

Па не инсистирају они за бадава да Србија да специјалце за Багдад.

Не знам колико сте упућену у материју али средином 90-их, када је завршен сукоб у Босни, Грчка је била на прагу рата са Турском због Кипра, тада су Грци преко својих људи у Србији скупљали војнике и једини услов је био да су Срби- ветерани рата у Босни. Понуђена је добра плата и све трошкове би сносила Грчка, чак се и поприлично одмакло у сакупљању људи кад је направљен компромис између Грчке и Турске.
 
PAC-PAC:
Као што рекох, није херој али вала није ни злочинац.

Најзанимљивије у читавој причи је то што америчке службе држе леђа Ратку и Радовану јер су им они једина спона са најбољим борцима против муслимаснких терориста- Србима.

Ово си у праву, неки моји познаници из РС су отишли за Ирак, преко УСА амбасаде у Сарајеву.
 
Што се мене тиче те акције су тотални промашај.
Још једно изнуђено навлачење Срба на танак лед.
Мене кад би питали ко је Радован Караџић ја бих рекао да немам појма и да ме не интересује то уопште, пет минута након тога бих уплатио паре на рачун да им ачовек за кафу и новине.
Тако то ради паметан свет јер је поента да он буде сакривен и од медијске експлоатације и потенцирања његовог питања кроз медије.
Ово ти је примена четничке доктрине на медије.
 
И сваки пут кад неко каже да је он херој сви медији распале да су сви Срби па и он злочинци.
За сад је најбитније да им не падне у руке а Историја ће дати суд по питању херојства.
Осим ако ви из БЛ-тима не желиете другачије?
 
PAC-PAC:
И сваки пут кад неко каже да је он херој сви медији распале да су сви Срби па и он злочинци.
За сад је најбитније да им не падне у руке а Историја ће дати суд по питању херојства.
Осим ако ви из БЛ-тима не желиете другачије?
Da u pravu si istorija ce dati sud po pitanju herojstva.Al ce nas Bog kazniti sto je Srbin svoje heroje poslao u Hag.
 
mixajlo nemo' se nerviraš,ako već nema bl tima.
istorija će dati validan sud o karadžiću,kao i o mladiću.
ja jednostavno ne mogu mirne duše da tvrdim ni da je heroj ni da je zločinac,jer nemam saznanja iz prve ruke,a informacije koje dobijam iz raznih izvora su oprečne.
elem
mislim da je jednako loše nametati tezu da je on zločinac,kao i tezu o njegovom herojstvu.
ps

u ratu ima zločina na svim stranama.
 
Није у питању да ли је неко од изручених ехрој или не већ је проблем у томе што су они Срби и држављани ове државе.
Чак и да су тотални злочинци чин њиховог изручења је погубан по државу која тиме губи сваки интегритет и сама себе проглашава неспособном.
Милошевић није смо да остане жив, и због њега а и због нас, те ноћи кад су га хапсили није било људи ни на једној страни.
 

Back
Top