Gubi li brak kao institucija svoj smisao

ljudi treba mi ogromna pomoc!!! treba da napisem rad otprilike na ovu temu, emancipacija zena, pa ako bi neko moga da mi preporuci neki sajt ili knjigu odakle mogu izvuci dobre podatke...

Evo ti teze: emancipacija žena, ekonomska nezavisnost (žena) smanjena tolerantnost (oba pola) promena moralnih vrednosti u poslednja dva veka, porast sebičnosti i samoživosti... ne idu baš na ruku braku, a idu na ruku matrijarhatu (koji nije prosta suprotnost patrijarhatu, kakvog danas poznajemo). logično je predvideti sledeći scenario: Žena, sa decom od jednog ili više očeva, ili bez dece, moguće u dugoročnoj vezi sa jednim muškarcem, ali bez braka ili, čak, bez zajedničkog stana. Uz svestranu saradnju očeva dece u odgajanju i vaspitanju. treba ti istorijat svih ženskih pokreta, sadašnje stanje u raznim delovima sveta, razni statistički podaci. Za sajtove, nadam se da će neko ko nešzo zna da se javi, a ne samo da raspredaju o svojim 2željama slušalaca".
 
_____Dakle, opšti je zaključak da što je društvo civilizovanije, potreba ljudi za životom u bračnoj zajednici je manja.

Ljudi jure za egzistencijom, brak dodje kao neki luksuz ...

_____Da li se radi o izopačenosti modernog društva, ili brak kao institucija lagano gubi svoj smisao?
Po mom misljenju gubi svoj smisao jer danas vise niko nema toelranciju i niko ne zeli da trpi nesto sto mu ne odgovara. Brak bi trebao da je skladan i harmonican odnos dvoje ljudi koji ce da zrtvuju po nesto da bi to uspjelo. Dakle bitan je kompromis. Danas niko nista ne zeli da zrtvuje i ljudi zive po principu hoces-neces. tesko je naci nekog ko ti odgovara upravo zato sto ni mi sami ni partner vise ne zele da se prilagodjavaju

_____Koja je uopšte svrha braka danas?
Pravna sigurnost. Danas je to jedina razlika bracne i vanbracne zajednice

_____Kakav je to odnos koji u braku može da se ostvari među partnerima, a ne može u vanbračnoj zajednici?
Pravni ... sve ostalo je isto, jedan potpis ne mjenja mnogo.
 
nina ni! zloćo jedna...

Da vidimo:
emancipacija?
unexpectable!

religija?
:dontunderstand:

progres?
ma ne...

civilizaciski iskorak?
:rotf:

statistika govori puno, ali ne poznaje emociju...
Pa tako ja dozvoljavam sebi da preuzmem rizik da budem ispljuvan...
...naime, :think: hajde da ne ulazimo u "nečije" razloge da uđe u brak.
Hajdemo da vidimo koji su razlozi? (ne korist i ne sex)
1. Ljubav
2. Ljubav
3. Ljubav

Treba biti realan, znati prepoznati osobu sa kojom se osećaš dobro, imati poverenja u sebe!
Sve to nemože niko drugi do, zdravi i zreli ljudi.
 
naravno ... ljubav .... sve nas vodi... svi poletimo ali nije tako jedostavno kako se cini na prvi pogled. Ok ako se dvoje ljudi stvarno slazu nadju kompromis i prdrzavaju se. Problem je jer gotovo uvjek je jedno zrtva tog braka a danas niko ne zeli da bude ta zrtva.
Ja licno nisam protiv braka. Kada bih nasla nekog sa kim bi mogla da uspostavim taj kompromis ne bih se u opste razmisjlala oko tog sudbonosnog DA ali da budem zrva nekog ideala i da ja na ledjima odnesem veci dio tereta nemam zivaca.
Ljubav jednostavno nije dovojlna. Muz voli zenu, obozava je ali dodje kuci pijan i premlati je ili zena voli muza pa ga opet prevari i sl tome ... a vole se ??... LJUBAV nas vodi ali nije dovojlna :)
 
naravno ... ljubav .... sve nas vodi... svi poletimo ali nije tako jedostavno kako se cini na prvi pogled. Ok ako se dvoje ljudi stvarno slazu nadju kompromis i prdrzavaju se. Problem je jer gotovo uvjek je jedno zrtva tog braka a danas niko ne zeli da bude ta zrtva.
Ja licno nisam protiv braka. Kada bih nasla nekog sa kim bi mogla da uspostavim taj kompromis ne bih se u opste razmisjlala oko tog sudbonosnog DA ali da budem zrva nekog ideala i da ja na ledjima odnesem veci dio tereta nemam zivaca.
Ljubav jednostavno nije dovojlna. Muz voli zenu, obozava je ali dodje kuci pijan i premlati je ili zena voli muza pa ga opet prevari i sl tome ... a vole se ??... LJUBAV nas vodi ali nije dovojlna :)
ma da,recimo,cim dekintacija udje na vrata,jubav nekako pocinje da lici na samoubicu,iskace kroz prozor :)
to vazi za duzi vremneski period
ovo je tacno za kompromis , zrtvu,strpljenje,pragmaticnost,to mu dodje kao neki temelji,
ko gradi kucu na pesku,cim malo zaduva,hm...
 
nina ni! zloćo jedna...

Da vidimo:
emancipacija?
unexpectable!

religija?
:dontunderstand:.....kasnije se to samo kaze coveku,ali je vrlo bitno,daa ne pojashnjavamprogres?
ma ne...

civilizaciski iskorak?
:rotf:

statistika govori puno, ali ne poznaje emociju...
Pa tako ja dozvoljavam sebi da preuzmem rizik da budem ispljuvan...
...naime, :think: hajde da ne ulazimo u "nečije" razloge da uđe u brak.
Hajdemo da vidimo koji su razlozi? (ne korist i ne sex)
1. Ljubav
2. Ljubav
3. Ljubav

Treba biti realan, znati prepoznati osobu sa kojom se osećaš dobro, imati poverenja u sebe!
Sve to nemože niko drugi do, zdravi i zreli ljudi
.
da ovo je tacno,sve sto bira ,treba da bude u dubokoj vezi sa onim sto treba da bude izabrano,ako se to desi,milina jedna
 

Back
Top