CUBASE SX

razumpolze

Početnik
Poruka
4
Pozdrav,
zovem se Vladimir i ovo je moja prva poruka na forumu. Bavim se muzikom i od skora koristim program Cubase. Imam neke dileme u vezi sa odredjenim opcijama, pa bih zeleo da, ako je moguce, dobijem i neki koristan savet. Rec je o renderovanju midija, odnosno finalnom pretvaranju midi fajla u audio. Kod mene to ne radi pa ne znam da li je u pitanju problem sa mojim hardverom, softverom, ili, jednostavno ne koirstim prave opcije. Reci cu jos jednu napomenu koja mi se cini vazna. Sve midi fajlove sam predhodno notalno napisao u drugom programu pod nazivom Finale, a potom ih insertovao u Cubase. Kada zelim da ih preslusam, sve dobro radi. Kada najzad zelim da ih pretvorim u audio koristeci opciju export as audio mixdown, jednostavno se nista od midija ne cuje, dok audio sasvim dobro radi. Pozdrav jos jednom i hvala unapred.
Vladimir
 
prijatelju ne bi mi verovao kojiko se malo ljudi ovde uopste bavi muzikom tako da sumnjam da ces dobiti valjan odgovor... ja sam imao taj program i ni malo mi se ne svidja a ortak mi rece da je vegas bolji i prostiji za koriscenje... probaj da ga nadjes...
 
Hvala na savetu. Ipak, da probam jos malo, jer program nije tako los, premda jeste kompleksan kako kazes. Zavisi kakve su ti ambicije. Dobro je da se bar neko javio. Za sada smo nas dvojica koji se "bave muzikom", a to je vec nesto. Sve najbolje!
 
postavio sam pitanje i mislim da je to bolja lokacija od ove. Hvala na savetu, sada cu da sacekam da vidim hoce li biti odgovora. Ja mislim da moja zvucna karta mozda nije dovoljno dobra. Treba kupiti bolju! Treba jos novca. Muzika je stvar kojom se bave bogatasi!
 
ne. muzika je stvar kojom se bave zaludnjashi :)

cubase...instalirao sam ga jednom. i pokrenuo. i mogu reci da sam se izgubo u njemu.
a kad sam video profesora muzickog kako vuklja po skoli knjigu od nekih 5-6 kila za cubase....daba ti bilo :)

drzim se ja sound forge-a, za seckanje, i guitar pro-a za zapisivanje i dosta mi :lol:

a ovde ima "muzicara", sto nema, ali ne i tih koji se bave softverom

ebiga

srecno u potrazi :)


i pogledaj ako mozda ima negde podesavanja za izlaz, mozda ti nije podesen pravi midi kontroler ili kako se vec zove za exportovanje (meni ima tri izlaza za midi...) ali jeste za slusanje.
to mi palo sad na pamet
 

Back
Top