"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prica nema veze sa stvarnoscu, ovde imamo Karadjordjevica a ne nekog arapina. Covek je dosao kuci sa svojom decom i gde su mu grobovi predaka koji su stvarali Srbiju.
Poredjenje ti ne stoji.
Стоји, спрам предлога да нам странац овде "краљује".
Јер, реално- А. Карађорђевић је све, пре него- Србин.
Овде, на самом форуму, имаш истих таквих, који су се чак и родили овде, а све су, само не Срби.
А моја теза се односила на то, о чему је Иги говорио; кад видим како се европске краљевске лозе мешају са неким афричким или азијским- можемо да поразмислимо и о странцу као краљу Србије.;)
 
Стоји, спрам предлога да нам странац овде "краљује".
Јер, реално- А. Карађорђевић је све, пре него- Србин.
Овде, на самом форуму, имаш истих таквих, који су се чак и родили овде, а све су, само не Срби.
А моја теза се односила на то, о чему је Иги говорио; кад видим како се европске краљевске лозе мешају са неким афричким или азијским- можемо да поразмислимо и о странцу као краљу Србије.;)

Tako ce isto sutra neki reci Stefanu Djokovicu da nije Srbin, iako mu je otac vise uradio za Srbiju nego svi politicari zajedno sa svojim uzim i sirim familijama u poslednjih 100 godina.
 
Ali ne debatujemo o komunizmu . Tema je monarhija a pita je prosto zasto nemozete da mobilisete 1.4% srpske populacije da se raspise referendum

tupavi stvore, komunisti su nasilno ukinuli monarhiju i pri tom od 1941.-1947. samo u Srbiji ubili preko 60 000 Srba pod izgovorom da su klasni i narodni naprijatelji.Monarhija je ukinuta silom od strane jugoslovenskih komunista,a pristalice monarhije su po kratkom postupku bile streljane.Toliko o tome da je narod izabrao republiku i odrekao se kralja
 
Nisu me razumeo ne mislim na sebe vec genralno fali nam/ti ta osobina ..zatvoreni smo jako , malo hoćemo da ucimo od drugih (uspješnijih) ... a pravimo se da sve znamo ...
Потпуно се слажем.:ok:
Проблем настаје у неслагању- шта треба да учимо, а шта не, и то је све...
Никад ја нисам тврдио да се од западњака нема шта научити, управо супротно! Само сам за то да се не узима све у пакету, јер ту су и ствари које нити нам требају, нити су применљиве овде, нити ће дати добар резултат.
Матор коњ се касању не учи.
Као кад би сад ти терао Данце да раде неке ствари, које ми радимо боље од њих; хајде, отвори школу кошарке у Кобенхавену, пробај...:lol:

- - - - - - - - - -

Tako ce isto sutra neki reci Stefanu Djokovicu da nije Srbin, iako mu je otac vise uradio za Srbiju nego svi politicari zajedno sa svojim uzim i sirim familijama u poslednjih 100 godina.
Па, ако буде живео и одрастао у Монте карлу, слабо говорио српски, и буде проблематично богаташко дете- то му не гине.
Заслуге оца не преносе се на децу.
Ђоковићу свака част, али није баш применљив на ову тему....
 
Потпуно се слажем.:ok:
Проблем настаје у неслагању- шта треба да учимо, а шта не, и то је све...
Никад ја нисам тврдио да се од западњака нема шта научити, управо супротно! Само сам за то да се не узима све у пакету, јер ту су и ствари које нити нам требају, нити су применљиве овде, нити ће дати добар резултат.
Матор коњ се касању не учи.
Као кад би сад ти терао Данце да раде неке ствари, које ми радимо боље од њих; хајде, отвори школу кошарке у Кобенхавену, пробај...:lol:

- - - - - - - - - -


Па, ако буде живео и одрастао у Монте карлу, слабо говорио српски, и буде проблематично богаташко дете- то му не гине.
Заслуге оца не преносе се на децу.
Ђоковићу свака част, али није баш применљив на ову тему....

Ma moze tu se varaš i to te oni guraju da im pokažeš sta znaš .. Kod mene je vodio skolu košarke Kosta iz Čačka igrao je za prvi tim dole.. . Slično ti je i za sve ostalo , gde god osete da je neko bolji puštaju ga napred .. To su narodi koji vole da uče od boljih da kupe to znanje i usavršavanju ga i tu nema srama...
 
tupavi stvore, komunisti su nasilno ukinuli monarhiju i pri tom od 1941.-1947. samo u Srbiji ubili preko 60 000 Srba pod izgovorom da su klasni i narodni naprijatelji.Monarhija je ukinuta silom od strane jugoslovenskih komunista,a pristalice monarhije su po kratkom postupku bile streljane.Toliko o tome da je narod izabrao republiku i odrekao se kralja

A turci su pobiji jos vise srba ali to nije tema tema je monarhija postavio sam jasno pitanje na koje obojica znamo odgovor ali ti besnis jer ako kazes ispravan odgovor potvrdices moje stavove zato mi pricas o zrtvama komunizma ali to kod mene nepali . Dakle sta je odgovor na pitanje zasto nije htelo 100 000 srba svojim potpisima da podrzi vas referendum
 
Потпуно се слажем.:ok:
Проблем настаје у неслагању- шта треба да учимо, а шта не, и то је све...
Никад ја нисам тврдио да се од западњака нема шта научити, управо супротно! Само сам за то да се не узима све у пакету, јер ту су и ствари које нити нам требају, нити су применљиве овде, нити ће дати добар резултат.
Матор коњ се касању не учи.
Као кад би сад ти терао Данце да раде неке ствари, које ми радимо боље од њих; хајде, отвори школу кошарке у Кобенхавену, пробај...:lol:

- - - - - - - - - -


Па, ако буде живео и одрастао у Монте карлу, слабо говорио српски, и буде проблематично богаташко дете- то му не гине.
Заслуге оца не преносе се на децу.
Ђоковићу свака част, али није баш применљив на ову тему....

Kralj je hoces da kazes problematican i crvena goveda na mestu predsednika su vas dostojanstvenije predstavljala svih ovih godina?
Djokovic je odlican primer, neko ko je uradio mnogo za drzavu i narod, a dete mu je rodjeno u inostranstvu. Ista je prica sa prestolonaslednikom i njegovim precima.
Karadjordjevici su izmislili moral, etiku, pamet, postenje i sve pozivitvne osobine za skupstinska i partijska goveda Srbije.
 
Ma moze tu se varaš i to te oni guraju da im pokažeš sta znaš .. Kod mene je vodio skolu košarke Kosta iz Čačka igrao je za prvi tim dole.. . Slično ti je i za sve ostalo , gde god osete da je neko bolji puštaju ga napred .. To su narodi koji vole da uče od boljih da kupe to znanje i usavršavanju ga i tu nema srama...
Све је то лепо, само што то овде не може да се спроведе.
Ништа се овде не може постићи док се не изборимо за такав вредносни систем и не решимо пакла суревњивости.
Изгледа да желимо исто, само не видимо исто пут, којим се до тога стиже.
И то нема никакве везе са идеолошким разликама, него са прецепцијом стварности, коју видимо.
На твоју срећу- ти је гледаш из даљине.:super:
 
A turci su pobiji jos vise srba ali to nije tema tema je monarhija postavio sam jasno pitanje na koje obojica znamo odgovor ali ti besnis jer ako kazes ispravan odgovor potvrdices moje stavove zato mi pricas o zrtvama komunizma ali to kod mene nepali . Dakle sta je odgovor na pitanje zasto nije htelo 100 000 srba svojim potpisima da podrzi vas referendum

Odgovor je lak, u Srbiji i nema vise od 100 000 pametnih i moralnih Srba starijih od 30g.
Mladje ljude necu da racunam, vecinu njih boli uvo za politiku i drzavu, oni u tim godinama imaju druge prioritete.
Zato politicari na odgovornim mestima moraju da imaju dugogodisnje zivotno iskustvo.
Tvoj kikiriki mozak stalno prica o Petru i WW2, a ne spominje da se nasao u toj situaciji jer su mu oca ubili teroristi kao sto su uradili i sa dinastijom Romanov.
Vecina srpske dijaspore podrzava kralja dok je crvena gubernija jos uvek za svoje crvene polupismene barone, pa vam zato tako dobro ide.
 
A turci su pobiji jos vise srba ali to nije tema tema je monarhija postavio sam jasno pitanje na koje obojica znamo odgovor ali ti besnis jer ako kazes ispravan odgovor potvrdices moje stavove zato mi pricas o zrtvama komunizma ali to kod mene nepali . Dakle sta je odgovor na pitanje zasto nije htelo 100 000 srba svojim potpisima da podrzi vas referendum

Tema je monarhija,koju nisu ukinuli ni Turci ni Srbi,nego jugoslovenski komunisti ubijajuci Srbe,
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kralj je hoces da kazes problematican i crvena goveda na mestu predsednika su vas dostojanstvenije predstavljala svih ovih godina?
Djokovic je odlican primer, neko ko je uradio mnogo za drzavu i narod, a dete mu je rodjeno u inostranstvu. Ista je prica sa prestolonaslednikom i njegovim precima.
Karadjordjevici su izmislili moral, etiku, pamet, postenje i sve pozivitvne osobine za skupstinska i partijska goveda Srbije.

Nije isto otac jug princa je pobegao i osramotio nas a djokovic nam je osvetlao obraz
 
mnogo si glup,ali mnogo.Tema je monarhija,koju nisu ukinuli ni Turci ni Srbi,nego jugoslovenski komunisti ubijajuci Srbe,ako to nisi u stanju da shvatis umreces glup

Pricao sam mu ja, gori su to zlotvori od nacista, evropske monarhije se oslobodise nacista ali komunista nije ni jedna. Crvena autosovinisticka ideologija je i napravljena sa svrhom da pokori domicilno stanovnistvo i unisti isto.
Sve dok se komunizam ne izjednaci sa nacizmom nema napretka.
Crvenu bandu treba lustrirati, arhive otvoriti da se zna ko je saradnik sluzbe i neprijatelj naroda.

- - - - - - - - - -

Nije isto otac jug princa je pobegao i osramotio nas a djokovic nam je osvetlao obraz

Skupljaj sekundarne sirovine i budi drustveno koristan.
 
Pricao sam mu ja, gori su to zlotvori od nacista, evropske monarhije se oslobodise nacista ali komunista nije ni jedna. Crvena autosovinisticka ideologija je i napravljena sa svrhom da pokori domicilno stanovnistvo i unisti isto.
Sve dok se komunizam ne izjednaci sa nacizmom nema napretka.
Crvenu bandu treba lustrirati, arhive otvoriti da se zna ko je saradnik sluzbe i neprijatelj naroda.
danima vec pisu o Miri Markovic kao da je Marija Kiri u pitanju.Od devedesetih kada je komunizam pao ,u Srbiji niko za poslerante zlocine nije odgovarao,ne samo da nije odgovarao nego je zasticen od svake moguce istrage.I sada u takvoj sredini treba pokretati pitanje parlamentarne monarhije ?Treba Vucic da ih jase jos dvadeset godina i da rade za plahon 300€
 
Poslednja izmena:
Crvenu bandu treba lustrirati, arhive otvoriti da se zna ko je saradnik sluzbe i neprijatelj naroda.
Пази шта желиш, можда се и оствари.:lol:
Ево, ја бих баш волео да се отворе све архиве и обелодани истина.
Само, немој после да бежиш на врат- на нос из Канаде, на гртал'ци...:lol:
 
Пази шта желиш, можда се и оствари.:lol:
Ево, ја бих баш волео да се отворе све архиве и обелодани истина.
Само, немој после да бежиш на врат- на нос из Канаде, на гртал'ци...:lol:

Bez brige. :)

akand203-311_2019_013420.jpg
 
Sad se setih još jednog velikog problema - monarhija direktno promoviše kult ličnosti, a Srbi i bez monarhije imaju veliki problem sa tom pošasti.

Само што је тај култ у служби националног јединства, нечег што није својствено репубчићком уређењу међ’ Србима.
 
Odgovor je lak, u Srbiji i nema vise od 100 000 pametnih i moralnih Srba starijih od 30g.
Mladje ljude necu da racunam, vecinu njih boli uvo za politiku i drzavu, oni u tim godinama imaju druge prioritete.
Zato politicari na odgovornim mestima moraju da imaju dugogodisnje zivotno iskustvo.
Tvoj kikiriki mozak stalno prica o Petru i WW2, a ne spominje da se nasao u toj situaciji jer su mu oca ubili teroristi kao sto su uradili i sa dinastijom Romanov.
Vecina srpske dijaspore podrzava kralja dok je crvena gubernija jos uvek za svoje crvene polupismene barone, pa vam zato tako dobro ide.

A pa rekao sam vec da je to uzasna manjkavist monarhije kao sistema sto dozvoljava deci da se nadju na celu drzave ! Ostalo je toliko glupo sto si napisao da nebih ni komentarisao
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top