Grčka 2019

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.060
inspirisan ispraćajem zime, otvaram i za ovu godinu temu o najpopularnijoj destinaciji srpskih turista, da se pripremimo lagano za sezonu :D

Otvaram ovu temu da bi ljudi ostavljali informacije od značaja za boravak u Grčkoj ovog leta. Od cena, servisnih informacija,zanimljivih dešavanja,preporuka....šta god nađete interesantno za ovu sezonu


 

Novi granični prelaz sa Grčkom će biti otvoren u regiji Prespanskog jezera



"Otvaranje novog graničnog prelaza između Severne Makedonije i Grčke na Prespanskom jezeru kao i dve nove carinske ispostave u tom području, bila je tema intervjua koji je predsednik opštine Prespa u Grčkoj, Panagiotis Pashalidis, dao za radio i portal Aftodioikisi.gr....

......Iako nije precizirano kada će tačno novi prelaz biti u funkciji navodi se da se radi na tome da bude što pre i da će sigurno biti tokom ove godine."
 
Grčka uvodi tuk-tuk vozila :ok:

touk_touk.jpg


-----------------------------------------------------------------------------

Iz iskustva sa Tajlanda i poznajući grčko preduzetništvo, biće ovo skuplje od taxi-ja :lol:
 
Pozdrav!
Kao i uvek,mislis unapred,pohvalno.
Ne znam da li je uobicajeno,ali ja bih da postavim nekoliko pitanja,pa ako je tema otvorena za to,cekam odgovore,ako ne,nadam se da ima tema za to.
Planiram sredinom maja (12-20) da skoknem do Grcke,autom, pa sam preko jednog popularnog sajta nasao nekoliko dobrih ponuda.E sad,preko njih sam iznajmljivao cesto stanove ili apartmane kad putujem,ali Grcka je ponekad poznata po tome sto vole da podmecu ili prodaju nesto sto nije kako izgleda na slikama.
Pa me zanima,ima li neko da preporuci smestaj u kojem je bio (Polihrono ili Pefkohori mi deluju ok po utiscima ljudi).Mozda bi dosao u obzir i srednji prst na poluostrvu.
Od onoga sta mi je bitno,da ima parking,da je naseljeno mesto i da nema guzve (mada u maju i nema guzve).
Da li je neko bio u maju u tim podrucjima,moze li se uopste kupati (mada mi nije presudno),da li ista radi u tim mestima koja su iskljucivo turisticka.
Obicno sam isao u tom periodu u CG,i bilo je bas tako,sve je otvoreno ili se priprema,a guzve nema,nocu je tisina...itd.
 
Grčka je balkanska država i poslovanje je balkansko :lol: , tako da čitaj recenzije korisnika prvo na sajtu gde rezervišeš a potom na tripadvisor da potvrdiš ako su uopšte tamo.
Nisam išao davno na tu stranu da bih ti nešto konkretno predložio, ali mislim da sever Grčke polovinom maja i nije baš najsigurnija opcija za kupanje, mada zavisi od spoljnih temperatura kakve će biti neki period ranije. Ako bude topao uskrs i prvi maj možda i ima neke nade,ali za kupanje i živahnije opcije bih ipak pre išao na ostrva.
 
:thumbdown:

ZBOGOM JEFTINIM NAMIRNICAMA Katanac za 14 Lidl radnji

"Poznati nemački lanac supermarketa planira da u Grčkoj do kraja maja zatvori 14 svojih neprofitabilnih prodavnica, uglavnom u letovalištima u kojima borave srpski turisti, usled čega će najmanje 900 radnika ostati bez posla, objavio je portal Grčkainfo.com.

Kako se navodi u informaciji, izvršni direktor te kompanije u Grčkoj Dimitris Gurunis izjavio je za dnevne novine "Kathimerini" da je u poslednjih nekoliko meseci došlo do značajnog pada prometa što je kulminiralo u oktobru 2018. godine.


Pad prometa je najviše pogodio prodavnice u nekim od letovališta kao i na lokacijama koje su tokom letnje sezone zahvaljujući turistima uspevale da budu profitabilne, prenosi grčkainfo.com. Međutim, kako navodi, to nije bilo dovoljno, jer su iste prodavnice preostalih osam meseci godišnje poslovale sa velikim minusom.

Marketi u kojima su Srbi uvek kupovali će se, prema navodima ovog lista, zatvarati u dve faze - 10 marketa će biti zatvoreno do kraja maja i preostala četiri do početka septembra.

Marketi, odnosno njih 14 koji će biti zatvoreni nalaze se u mestima: Afitos, Nikiti, Jerisos, Nea Moudania, Nea Kalikratija, Lefkas, Paralija, Leptokarija, Asprovalta, Argostoli - Kefalonija, dva na ostrvu Krf i dva u Kavali."
 
Uglavnom rezervisem na booking.com,tu sam i video nekoliko objekata koji su (na slikama) sasvim pristojni.
Tu su komentari uglavnom pozitivni,ali iskreno ne znam da li sam sajt brise negativne komentare ili ne...Provericu i na tripadisor,iskreno sam zaboravio na njih.
Meni i nije licno presudno kupanje,a na ostrva mi daleko,idem autom i nemam bas previse vremna na raspolaganju.I odmor mi je striktno u to vreme,ne mogu da pomeram za jun.Hvala u svakom slucaju,mada kako vreme prolazi,cak se i mislim da kremen tamo,pa na licu mesta da izaberem smestaj,bas zbog navike da su slike stare i doradjivane.A polovinom maja i nema guzvi,moze da se bira.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Kako ce sad Srbi bez Linde na letovanje....:think:
 
:thumbdown:

ZBOGOM JEFTINIM NAMIRNICAMA Katanac za 14 Lidl radnji

"Poznati nemački lanac supermarketa planira da u Grčkoj do kraja maja zatvori 14 svojih neprofitabilnih prodavnica, uglavnom u letovalištima u kojima borave srpski turisti, usled čega će najmanje 900 radnika ostati bez posla, objavio je portal Grčkainfo.com.

Kako se navodi u informaciji, izvršni direktor te kompanije u Grčkoj Dimitris Gurunis izjavio je za dnevne novine "Kathimerini" da je u poslednjih nekoliko meseci došlo do značajnog pada prometa što je kulminiralo u oktobru 2018. godine.


Pad prometa je najviše pogodio prodavnice u nekim od letovališta kao i na lokacijama koje su tokom letnje sezone zahvaljujući turistima uspevale da budu profitabilne, prenosi grčkainfo.com. Međutim, kako navodi, to nije bilo dovoljno, jer su iste prodavnice preostalih osam meseci godišnje poslovale sa velikim minusom.

Marketi u kojima su Srbi uvek kupovali će se, prema navodima ovog lista, zatvarati u dve faze - 10 marketa će biti zatvoreno do kraja maja i preostala četiri do početka septembra.

Marketi, odnosno njih 14 koji će biti zatvoreni nalaze se u mestima: Afitos, Nikiti, Jerisos, Nea Moudania, Nea Kalikratija, Lefkas, Paralija, Leptokarija, Asprovalta, Argostoli - Kefalonija, dva na ostrvu Krf i dva u Kavali."

Pogledaj malo kada je objavljena ta vest.
 
Poslednja izmena:
Naravno da jeste :aha2:

Da će "otvoriti" svečano deonicu ne sumnjam, naročito ako raspišu izbore ali koliko je stvarno završena Bog sveti zna.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom rezervisem na booking.com,tu sam i video nekoliko objekata koji su (na slikama) sasvim pristojni.
Tu su komentari uglavnom pozitivni,ali iskreno ne znam da li sam sajt brise negativne komentare ili ne...Provericu i na tripadisor,iskreno sam zaboravio na njih.
Meni i nije licno presudno kupanje,a na ostrva mi daleko,idem autom i nemam bas previse vremna na raspolaganju.I odmor mi je striktno u to vreme,ne mogu da pomeram za jun.Hvala u svakom slucaju,mada kako vreme prolazi,cak se i mislim da kremen tamo,pa na licu mesta da izaberem smestaj,bas zbog navike da su slike stare i doradjivane.A polovinom maja i nema guzvi,moze da se bira.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Kako ce sad Srbi bez Linde na letovanje....:think:
 
Na parkingu marketa LIDL u Nikitiju jutros su iz gepeka porodice iz Srbije (identitet poznat administratorima stranice) ukradene stvari vrednosti 2.000 evra. Ovi ljudi su i sami shvatili da su pogrešili ostavljajući vredne stvari u kolima pa stoga ljubazno molimo sve komentatore da ne drže ovoj porodici dodatne pridike. Mi im zahvaljujemo što su nas uopšte obavestili o ovom nemilom događaju kako bismo ponovo upozorili vas, naše turiste, da obratite pažnju gde ostavljate tehniku i dragocenosti.

Citiramo:
"Pozdrav, želim samo da se obratim vama da bi ste objavili na grupi, da ostali ljudi budu veoma oprezni. Jutros oko 9h na parkingu ispred Lidl marketa u Nikitiju na Sitoniji, nam je neko otvorio auto i iz gepeka izvadio dve torbe sa stvarima i tehnikom vrednom 2.000e. Pretpostavljamo da nas je neko pratio i da je video šta nosimo sa sobom (Go pro kamera, Dji dron, telefoni i ostalo...) jer su iz gepeka uzete samo torbe u kojima je bilo nešto vredno.
Inače vozimo Fiat Punto, tako da nam je to još jedan pokazatelj da nas je neko posmatrao. Slučaj smo prijavili policiji, ali ne očekujemo da će nam nešto biti vraćeno. Što je najgore, ovo nam je prvi put da ostavimo stvari u kolima...
Inače su nam auto nekako otključali i otvorili gepek, bez tragova nasilja. Znamo da je naša greška što nismo stvari poneli sa sobom, ali ušli smo samo na par minuta. Ovo letovanje će nam ostati u lošem sećanju, ali ćemo znati za ubuduće da nismo baš sigurni ni preko dana..."
Upozoravamo i podsećamo: nemojte ostavljati ništa vredno u automobilima, nijednu stvar koja bi lopovima mogla da privuče pažnju. Novac i tehniku sigurnije je poneti sa sobom nego ostaviti u automobilu bez nadzora, pa čak ni na nekoliko minuta. Pazite takođe svoje torbe i novčanike u tržnim centrima, a noću zatvarajte prozore posebno ako ste smešteni na prizemlju ili lako dostupnom prvom spratu.
Prema dosadašnjim iskustvima lopovi najčešće "operišu" na parkinzima velikih super marketa i tržnih centara (IKEA, Lidl, Jumbo...), na otvorenim parkinzima u Solunu, kod Bele Kule, na trgu Aristotelis kao i na parkinzima nekih plaža Halkidikija.
Ne dozvolite kao turista da budete laka meta lopovima već naučite da budete oprezni i da zaštitite vaše dragocenosti dok ste na letovanju.
 

Back
Top