Pomoc oko splitera

Gojke

Početnik
Poruka
5
Pozdrav, povezao bi laptop na stubove, a racunar bi povezao ujedno na iste stubove, i posebno male zvucnike i monitor koji ima zvucnike u sebi.

E sada ja to imam skicirano, postavicu sliku ispod.

Moje je pitanje konkretno da li bi to sve radilo?

Na primer na racunaru(posto mi je slabiji racunar od laptopa)pustio bi muziku da radi, koja bi radila na stubove, male zvucnike i monitor.
Na laptopu bi na primer igrao igrice, na kojem bi ujedno bio povezan stub, bilo bi jako dobro ako bi mogli da se mesaju ti zvukovi igrice sa laptopa, sa muzikom sa racunara na istom stubu, da li bi to radilo, i ako bi radilo, da li bi pravilo neke tehnicke probleme?

6y3246.jpg
 
Koji stubovi, koja zvucna kartica?

Bas ga iskomplikova. Na PC-u napravis mediacentar i onda sve pustas na bilo kom uredjaju koji zelis posle.

I realno ne kapiram sta ce ti tri zvucna outputa, pa jedan ti je dovoljan valjda? :think: Ili zelis da slusas muziku i sound efekte igre na SHNJ kvalitetu kvazizvucnika na monitoru? :think:
 
Poslednja izmena:
Koji stubovi, koja zvucna kartica?

Bas ga iskomplikova. Na PC-u napravis mediacentar i onda sve pustas na bilo kom uredjaju koji zelis posle.

I realno ne kapiram sta ce ti tri zvucna outputa, pa jedan ti je dovoljan valjda? :think: Ili zelis da slusas muziku i sound efekte igre na SHNJ kvalitetu kvazizvucnika na monitoru? :think:

Zvucna na racunaru:


23w028i.jpg



Zvucna na laptopu:


biy50.jpg



Stub je Sony RX80, ako treba informacije i o malim zvucnicima, povezacu da vam javim, inace su marke Genius.


Povezujem muziku na sve iz prostog razloga zato sto sam ljubitelj muzike, i volim da iskoristim sve za muziku, a laptop bi povezao samo na stub iz razloga da mi se ne mesa zvuk svuda, nego da je samo na njemu zvuk igre.






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na tom stubu postoji samo jedan LR input.

Predlažem da prvo testiraš PC + Laptop sa Stubom jer ne verujem da će raditi baš na način na koji je zamišljeno, a onda da nakon toga probaš da konektuješ sa dodatnim spliterima.

Iskreno, uopšte ne bih dodavao ni monitor, a ni geniusove zvučnike na bilo šta od toga jer su to sve ŠNJ klasa koja ne može da izdrži (a ni da reproduktuje) dobar zvuk.

Ako baš mora, onda bih jedan Optical izvukao iz stuba dalje da ide do splitera za Zvučnike + Monitor, ali mislim da je realno glupost to raditi.

Dakle, probaj da stub postaviš kao central unit i da preko njega dalje razvučeš gde treba. Na taj način izbegavaš mnogo mučenja. A sa PC-a i Laptopa ti kontrolišeš šta će se čuti i na kom channelu. Sa tim moraš da se dodatno posle zezaš.

Dakle

a) Laptop + PC na stub.
b) Laptop + PC na stub, Digital out + splitter/konverter na monitor built-in zvučnike + Genius zvučnike.
c) Tvoja zamisao originalna, ali pomoz Bog. :mrgreen:

Lično mislim da je greota trošiti struju na geniusove zvučnike, odnosno na built-in speakers u monitoru, ali to je sve tvoja odluka na kraju krajeva.
 

Back
Top