Studiranje u Nemackoj (ili EU/EEA) u ''poznim'' godinama

rechner27

Domaćin
Poruka
4.335
Pozdrav za sve!

Da li neko ima iskustva, ili poznaje nekog takvog, ko je otpoceo bachelor studije u Nemackoj ili negde u EU/EEA zemljama, a da je to uradio sa recimo 27-28 godina? Pri tome mislim na sudije koje bi bile drugi obrazovni profil. Dakle, nema veze sa prethodnim zavrsenim studijama u Srbiji. Da li postoje neka ogranicenja za ljude koji vec imaju master ili doktorske diplome, a zele pored toga da steknu neko dodatno obrazovanje u drugoj oblasti? ( s obzirom na godine ili sta vec)

Pitam ovo, jer sam imao par jako cudnih prepiski sa pojedinim osobama zaposlenim na fakultetima po Evropi, a inace zaduzenim za kontakt sa potencijalnim stranim studentima. (tj. u ovom slucaju, ja)

Prilicno se konfuzno ponasaju u ispitivanju prethodnog obrazovanja, godina zivota, i nisu sigurni u svoje odgovore na moja prilicno direktna pitanja, jer moraju sve da ''provere, pa ce se javiti sto pre mogu''. Isticu cesto ''s obzirom na vase godine'', i ''pitaju se, zasto bas ovaj fakultet, ova departman, oblast itd...'' , ''slucaj izuzetak''. No hajde da sacekamo i te odgovore. :D

A ja ne mogu da shvatim zasto je toliki problem imati dva fakulteta? (osim ako nisu u pitanju godine, jer ako jesu, izem ti zivot, dajte mi penziju onda odmah :gace:)
 
У Данској ти је образовање бесплатно, чак и докторат је за џ. Копенхаген је фин градић за студенте.
Само што је тамошњи живот од 1000-1500 еура месечно..
Ако се углавиш да радиш на факсу плата је око 2000-3000е.. Ако идеш на факс, мислим да је стипендија ок 1500е.
Све је на енглеском тако да нема се потребе знати дански.
https://www.dtu.dk/english
 
Poslednja izmena:
У Данској ти је образовање бесплатно, чак и докторат је за џ. Копенхаген је фин градић за студенте.
Само што је тамошњи живот од 1000-1500 еура месечно..
Ако се углавиш да радиш на факсу плата је око 2000-3000е.. Ако идеш на факс, мислим да је стипендија ок 1500е.
Све је на енглеском тако да нема се потребе знати дански.
https://www.dtu.dk/english

Hvala na odgovoru. Nisam imao do sada Dansku u planu. Imao sam Svedsku, od tih zemalja severnijih (jer znam svedski na nekom osnovnom nivou) , i tamo su studije prilicno skupe, kao i zivot. Pogledacu detaljnije link. Ne znam samo kako inace tamo stoje stvari vezano za godine zivota, i ima li tu nekih ogranicenja? No raspitacu se :)

Apropo rada na faksu, pre oko 2 godine sam odbio Kineze i za vece sume, i sada se kajem zbog toga. Nisam ozbiljno to shvatio tada...
 
Hvala na odgovoru. Nisam imao do sada Dansku u planu. Imao sam Svedsku, od tih zemalja severnijih (jer znam svedski na nekom osnovnom nivou) , i tamo su studije prilicno skupe, kao i zivot. Pogledacu detaljnije link. Ne znam samo kako inace tamo stoje stvari vezano za godine zivota, i ima li tu nekih ogranicenja? No raspitacu se :)

Apropo rada na faksu, pre oko 2 godine sam odbio Kineze i za vece sume, i sada se kajem zbog toga. Nisam ozbiljno to shvatio tada...
шведски и дански су као српска ћирилица и хрватска латиница.. мислим да се другачије пише али се исто изговара..
Мислим да старосних граница нема... Иначе, од људи који долазе из шведске кажу да је криминал много на већем нивоу од Данске (где га готово и нема)
 
шведски и дански су као српска ћирилица и хрватска латиница.. мислим да се другачије пише али се исто изговара..
Мислим да старосних граница нема... Иначе, од људи који долазе из шведске кажу да је криминал много на већем нивоу од Данске (где га готово и нема)

Svedsku sam vec posecivao, i mogao bih reci da sam se osecao bezbedno u svakom momentu. Ne znam zasto je toliko sve izgledalo pozitivno i mirno. Dansku nisam posecivao, ali sto se tice jezika, gledajuci filmove na danskom, primetio sam razlike u jeziku. Vise mi je zvucala razlika kao srpski i bugarski :)
 

Back
Top