Oskar 2019- vasi utisci

Боемска рапсодија очекивано однела победу, ништа изненађујуће.

Рами Малек је покидао улогу и стварно је направио изузетно велики корак у својој каријери, узећи у обзир да му је ово прва озбиљнија улога и прва номинација за Оскар и однео је победу, као и на Златном глобусу и БАФТА-и.

Мени је једино онај филм Рома мало прецењен, мени се није свидео, ал' вероватно су га изгурали јер се бави тим социјалним темама.

Драго ми је да је Зелена књига освојила 3 Оскара, одлична екипа и одлично одрађен филм. Мортенсен и остали номиновани за главну улогу нису имали шансе против Малека, ал' бар је Али покупио другог Оскара :)

Све у свему, један од ретких Оскара где се слажем са скоро свим одлукама.

Да не заборавим да је Црни Пантер пробио лед што се тиче суперхеројских филмова на Оскару, та индустрија постаје све озбиљнија и озбиљнија, од Витеза таме до данас су ненормално напредовали и само ће напредовати :)
 
Боемска рапсодија је један од најогавнијих и најпрофитерских филова које сам гледао у последњих доста година. Ништа оригинално, иновативно, све мљацаво, слабо, неупечатљиво.
Глума ми је у реду али далеко од Оскара. Само да се подсетимо, сер Денијел Деј Луис је добио исту награду за своје улоге... Тежина награде се испушта из вида.

На крају дана, једна од најгорих година на берби Оскара од када пратим...
 
Poslednja izmena:
А сер Луис је у пензији и треба се окретати будућем :)

Нема потребе да се баца толика пљувачина на Боемску рапсодију, нећу да кажем да није било и жеље за профитом и маркетингом, ал' то и јесте суштина филмова одавно :) Нема ни потребе да се дискредитује Малек, који је супер одглумио и заслужио Оскара :) Он је звезда у успону и мислим да му ово неће бити једини Оскар :)

Међутим, следећи Оскари су већ резервисани ако мене питаш, Тарантинов филм Било једном у Холивуду излази у јулу ове године, а глумачка екипа је фантастична, о режисеру не треба трошити речи :)
 
Боесма рапсодија је један од најогавнијих и најпрофитерских филова које сам гледао у последњих доста година. Ништа оригинално, иновативно, све мљацаво, слабо, неупечатљиво.
Глума ми је у реду али далеко од Оскара. Само да се подсетимо, сер Денијел Деј Луис је добио исту награду за своје улоге... Тежина награде се испушта из вида.

На крају дана, једна од најгорих година на берби Оскара од када пратим...

Malik je odlicno odglumeo, iskreno bolej nego svi ostali nomonovani.
Nije u rangu sada vec pokojnog Bruno Ganz-a ( po meni najbolje predtsavljen neki istorijski lik ) koji je meastralno odglumeo Hitlera u filmu Der Untergang a cak nije bio ni nominovan jer je poliicki korektno to mora da bude Jamie Foxx al jbg.
A film sam po sebi je OK, zaluzio je te oskare koje je dobio.

Inace najgora godina je bila kada je ono najgore djubre od filma Gravity osvojlo silne oskare. Vece djubre od filma nisam gledao u poslednje 2 decenije, tj djubre koje je prezentovano kao remek kinematografije.
 
А сер Луис је у пензији и треба се окретати будућем :)

Нема потребе да се баца толика пљувачина на Боемску рапсодију, нећу да кажем да није било и жеље за профитом и маркетингом, ал' то и јесте суштина филмова одавно :) Нема ни потребе да се дискредитује Малек, који је супер одглумио и заслужио Оскара :) Он је звезда у успону и мислим да му ово неће бити једини Оскар :)

Међутим, следећи Оскари су већ резервисани ако мене питаш, Тарантинов филм Било једном у Холивуду излази у јулу ове године, а глумачка екипа је фантастична, о режисеру не треба трошити речи :)

Bravo Vasilije! I ja obozavam Tarantina :ok: Gledao sam bukvalno svaki njegov film i svi su mu genijalni, mozda ces se iznenaditi, ali ako bih morao da odaberem jedan to je onda ovaj najnoviji The Hateful eight, vrhunac filmske umetnosti.

Meni je bilo glupo kad je La la land pokupio nagrade. Prosecan film, igra na kartu emocije, ali nekako neprirodno, na silu i izvestaceno. Jako pretenciozan i izreklamiran film. Ne znam da li je nekada vladao veci hajp oko nekog filma. To bese prosla dodela ili pretprosla?

Jel se secas filma Citac sa Kejt Vinslent, to bese 2008. jel uzeo nekog Oskara? To je po meni jako dobar film.
 
Malik je odlicno odglumeo, iskreno bolej nego svi ostali nomonovani.
Nije u rangu sada vec pokojnog Bruno Ganz-a ( po meni najbolje predtsavljen neki istorijski lik ) koji je meastralno odglumeo Hitlera u filmu Der Untergang a cak nije bio ni nominovan jer je poliicki korektno to mora da bude Jamie Foxx al jbg.
A film sam po sebi je OK, zaluzio je te oskare koje je dobio.

Inace najgora godina je bila kada je ono najgore djubre od filma Gravity osvojlo silne oskare. Vece djubre od filma nisam gledao u poslednje 2 decenije, tj djubre koje je prezentovano kao remek kinematografije.

Није у рангу ни једном Микију Манојловићу у најбољим улогама, да поједноставимо. Само што у Холивуду има 100 глумаца и колико више калибра ММ.

Гревити је есктремно претенциозан и досадан филм вредан само награда за специјалне ефекте и глуму појединица. Оскари полако тону, што је добро, има толико "поштенијих" награда.
 
Пантер је занатски (сви сектори) и глумачки јако добар филм.

Прича је океј мада ми има танких делова али никакво уметничко дело није у питању што се мене тиче већ зналски вешт и ангажован филм.
 
nisam bre ironičan mrtav sam ozbiljan, meni je ono naj bolji film ikad, nije mi jasno kako nekome može da se nesvidi i da kaže da je ne zasluženo dobio oskara onako predobar film sa stvarno jako dobrom i unikatnom i intelektualno nedokučivom i metafizičkom pričom, fenomenalnom neamaterskom glumom (plus oni sjajni neiritantni neforsirani akcenti) itd itd, jednom rečju- fe no me na lno :worth:

- - - - - - - - - -

HAHA neko ladno misli da ovo smeće ima dobru priču i glumu auh :rida:
kolkoe svet u qrcu
 
Bravo Vasilije! I ja obozavam Tarantina :ok: Gledao sam bukvalno svaki njegov film i svi su mu genijalni, mozda ces se iznenaditi, ali ako bih morao da odaberem jedan to je onda ovaj najnoviji The Hateful eight, vrhunac filmske umetnosti.

Meni je bilo glupo kad je La la land pokupio nagrade. Prosecan film, igra na kartu emocije, ali nekako neprirodno, na silu i izvestaceno. Jako pretenciozan i izreklamiran film. Ne znam da li je nekada vladao veci hajp oko nekog filma. To bese prosla dodela ili pretprosla?

Jel se secas filma Citac sa Kejt Vinslent, to bese 2008. jel uzeo nekog Oskara? To je po meni jako dobar film.

Од Тарантина не бих ништа издвајао, обожавам читаву његову филмографију. Генијалан режисер :)

Ла Ла Ленд јесте био безвезан филм и покупио је награде по мени незаслужено, можда сам и субјективан јер нисам фан мјузикла. Ево, овогодишњи пример је Рома.

Аха, Читач је супер филм. Иначе не волим романсе, ал' имало је и јаке историјске подлоге, да не причам да је Кејт одлично одглумила :) Што се Оскара тиче, јесу освојили у категорији најбоља глумица, наравно. Мислим да је било још пар номинација, ал' да нису више ништа освојили. Не знам, можда грешим, ал' мрзи ме да гуглам :lol:
 
Malik je odlicno odglumeo, iskreno bolej nego svi ostali nomonovani.
Nije u rangu sada vec pokojnog Bruno Ganz-a ( po meni najbolje predtsavljen neki istorijski lik ) koji je meastralno odglumeo Hitlera u filmu Der Untergang a cak nije bio ni nominovan jer je poliicki korektno to mora da bude Jamie Foxx al jbg.
A film sam po sebi je OK, zaluzio je te oskare koje je dobio.

Inace najgora godina je bila kada je ono najgore djubre od filma Gravity osvojlo silne oskare. Vece djubre od filma nisam gledao u poslednje 2 decenije, tj djubre koje je prezentovano kao remek kinematografije.


Ovo je istina.
 

Back
Top