Radio Beograd 2

oktobar49

Primećen član
Poruka
745
Ne znam za vas,ali ja sam se u poslednje vreme bas navuko na Radio Beograd 2, u trenucima kada se vrsi kulturni genocid nad nasim narodom kroz ove rijalitije,sund i kic i ostala s***a da se tako izrazim...Priznajem da bas i nisam imao naviku da slusam radio emisije vezane za istoriju,kulturu,zivot uopste...to mi sad nekako dodje kao utociste,gde mogu da se sklonim,opustim mozak i relaksiram.Omiljene emisije su mi Kontrapunkt i Gozba,mada ima jos dobrih stvari.Kakvo je vase misljenje o njihovom programu?

I da,ajde kada sam vec tu da najavim emisiju za sutra (ja hvatam Radio Bg2 na 96.7Mhz),pa ko voli nek izvoli:

PONEDELJAK, 25. FEB 2019, 09:00

ESTETIKA I KAPITALIZAM

NsDNPGg.jpg


http://www.rts.rs/page/radio/sr/story/24/radio-beograd-2/3431083/gozba.html

Savremena zapadna umetnost ne može se posmatrati nezavisno od mesta koje zauzima u kapitalističkom sistemu vrednosti koji fundamentalno određuje njene razvojne tokove.
O problemu estetike i kapitalizma, razgovaramo sa Divnom Vuksanović, profesorom na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu i predsednicom Estetičkog društva Srbije.

Autor i voditelj emisije: dr Aleksandar Lukic
 
Da, da... Prava je šteta što nemaju veću publiku, što ne reklamiraju svoje emisije. Radila sam tamo neko kraće vreme i bila sam pozitivno iznenađena koliko pametnih i kreativnih ljudi tamo ima (i ne samo u Radio Beogradu, već i na RTS-u!), čiji potencijali nisu iskorišćeni.
Volim ja i Radio Beograd 3, samo što ih ređe slušam. Radio drame su odlične.
 

Back
Top