Да ли милиони за Вучићеву кампању долазе из џепова грађана?

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
" Да ли милиони за Вучићеву кампању долазе из џепова грађана?

Председник Србије Александар Вучић тренутно је у кампањи, која пак, није предизборна.
Трошкове кампање маркетиншки стручњаци мере у милионима евра међутим, јавности није саопштено ко ће те трошкове сносити.
Највероватније ће, кажу, то бити грађани Србије.


VUCIC_JT.jpg


Колико кошта Будућност Србије? Председник Српске напредне странке и свих грађана, ког део јавности често оптужује да прави излете из својих уставних овлашћења, започео је промотивну екскурзију у склопу које ће посетити више од 100 општина широм земље. То је, тврди Вучић, његов посао.

Док обилази фабрике, руча пасуљ у радничким мензама и оцењује квалитет произведеног дрвета, камере га прате у стопу, као и хиљаде грађана који организовано долазе да слушају председникове говоре. Иако турнеја на папиру није предизборна, човеку који је за различите странке водио осам предизборних кампања личи управо на припрему за излазак на биралишта. Проблем је у томе што сумња да је председник финансира из џепова свих грађана.

"По мојој процени - ја сам сагледавао који су све елементи - од организације, преко бине, закупа свих расветних тела и озвучења и осталог, ја мислим да испод милион и по евра то не може да кошта, у старту. Што се тиче осталих трошкова, ту је превоз статиста који иду из једног места у друго, затим ангажман људи који су запослени по јавним службама - све то кошта пореске обвезнике. То плаћамо ми из свог џепа", каже Игор Авжнер, маркетиншки стручњак.


Пореским обвезницима није саопштено да ли плаћају Вучићеве активности. Председнику државе закон забрањује да користи новац у сврхе страначке промоције, а у буџету којим располаже не постоји ставка која би те трошкове оправдала. У Новој странци од министра финансија захтевају да обелодани одакле новац за кампању.

"Било да се ради о службеним аутомобилима, било да се ради о људима који су у пратњи, финансирању аутобуса који возе људе од шараде до шараде, од циркуса до циркуса, њихова исхрана и обезбеђење, односно оне металне ограде које се стављају око њих да не би побегли са митинга Александра Вучића", рекао је Зоран Живковић, лидер Нове странке.

Посланик Српске напредне странке Владимир Ђукановић изјавио је како кампању организује странка, али само у смислу организације чланства. Скупови се организују на централним градским трговима, али у локалним самоуправама тврде да немају ништа с тим. Траг новца се и ту губи.

"Град Панчево, односно локална самоуправа није имала никакве трошкове везано за посету председника Републике Србије, нити је својим капацитетима на било који начин учествовала у организацији исте", каже Саша Павлов, градоначелник Панчева.

Странке које финансирају своје предизборне активности Агенцији за борбу против корупције морају да доставе финансијски извештај у року од 30 дана. Међутим, будући да избори у овом случају нису расписани, на трошкове се примењују другачија правила.


"Када је, пак, реч о свим другим трошковима, укључујући и оне који се односе на јавна окупљања, они се могу видети искључиво у годишњем финансијском извештају политичке странке, у документу који ће, кад је реч о трошковима из ове године бити доступан тек 15. априла следеће године", оцењује Немања Ненадић, из Транспарентности Србије.

Непознанице у вези са кампањом ту се не завршавају. Нејасно је и ко се тачно промовише - Александар Вучић, председник странке или Александар Вучић, председник државе.

"Кад имате функције два у један или три у један - узмите инстант кафу, отворите је па разлучите шта је кафа, а шта је млеко у праху. Тешко", каже Авжнер.

Кафа се тек закувава - председник је засад обишао крајњи југ земље и део Баната, а у агенди му стоји да ће посетити укупно 29 округа широм земље. Негде ће му се, каже, придружити и на папиру најмоћнија жена Србије - премијерка Ана Брнабић.



Бисерко води кампању против промене граница, убеђује Србе да север КиМ не треба да буде припојен Србији. Више о томе читајте ОВДЕ.

Извор: Н1".

https://www.pravda.rs/2019/2/13/da-li-milioni-za-vucicevu-kampanju-dolaze-iz-dzepova-gradjana/

:think:

Dokle , bre , vise ...?!

Jos koliko treba "da nas zaduzuje svojom pamecu , vrednocom i postenjem"...?

"To" kad uhvati , ne posta ...
 
Političke stranke su leglo korupcije. Gradjani Srbije, odnosno poreska i finasijska kao i tržišna inspekcija nemaju mogućnosti u uvid u rad političkih stranaka, odnosno u njihov finasijski deo, kako se finasiraju, od koga i čijeg novca. Ovih dana imamo predlog vlasti da se oporezuje bakšiš konobarima, što ne prosto neverovaatno. Dok uvid u finasiranje stranaka niko nema, niti kome polažu račune niti plaćaju poreze.

Ako predsednik koristi kapnjaju u predizbornoj trci a usput govori da nema predizborne trke, onda je to grubo kršenje zakona, medija...itd. Još jedan razlog odnosno, vidi se da je država skroz propala.
 
vi morate da shvatite da postoji treca Srbija koja ne podnosi ni vas ni vlast

da glasam za SNS rekla bih to jasno i glasno
ali nisam
i prestani da baljezgas

ne znam kako da dokazem da sam u Kini:mrgreen: neka mi neko da savet

Jendostavno. Ili kažeš Kitai ili China. Onda je jasno u kojoj si od dve Srbije. A Srbija je samoo jedna :D
 
Jendostavno. Ili kažeš Kitai ili China. Onda je jasno u kojoj si od dve Srbije. A Srbija je samoo jedna :D

rekoh ne spadam tu

ove vase dve Srbije ce nadam se jednom biti samo ruzna proslost
jer su i Srbija 1 i Srbija 2 pukle
obe potplacene , bile na vlasti, nista nisu uradile, vlastoljubive


Srbija ce prosperirati samo kad se aktivira Srbija 3
i koja na jaslama drzave nije nikad bila
ona koja cuti i radi i zaradjuje trenutno
 
pa on kao predsednik i treba da obilazi zemlju
to mu je posao

Nije mu posao da mojim parama obilazi zemlju i da angažuje transportna preduzeća koja će da voze njegovu stranačku publiku od skupa do skupa.Plus tu su sendviči i voda (sokić)
Pa kako to kada nisu raspisani izbori,te iz budžeta izdvojen deo za kampanje stranaka?Ovo je grubo kršenje zakona i ponovno Vučićevo arčenje tuđih para.
 
Nije mu posao da mojim parama obilazi zemlju i da angažuje transportna preduzeća koja će da voze njegovu stranačku publiku od skupa do skupa.Plus tu su sendviči i voda (sokić)
Pa kako to kada nisu raspisani izbori,te iz budžeta izdvojen deo za kampanje stranaka?Ovo je grubo kršenje zakona i ponovno Vučićevo arčenje tuđih para.

dobro to si u pravu

mogao je to malo pametnije da odradi da ne izgleda kao kampanja a da postigne isti efekat
jer bi fakat trebalo da obilazi zemlju
od nasih para nego kako drugacije
svaki predsednik obilazi zemlju o budzetu drzave
nece valjda sam sebi placati obilaske
tako bi onda svaka aktivnost predsednika mogla da bude ocenjana kao :"deo kampanje"
 
dobro to si u pravu

mogao je to malo pametnije da odradi da ne izgleda kao kampanja a da postigne isti efekat
jer bi fakat trebalo da obilazi zemlju
od nasih para nego kako drugacije
svaki predsednik obilazi zemlju o budzetu drzave
nece valjda sam sebi placati obilaske
tako bi onda svaka aktivnost predsednika mogla da bude ocenjana kao :"deo kampanje"

Neka on obilazi zemlju,ali neka ne vodi autobuse za sobom,te izdaje naređenja radnicima javnih ustanova i preduzeća da moraju da ga dočekuju.Dok ga dočekuju,te ustanove ne rade i trpe gubitke.Ja da im plaćam sendviče?Pih
 
Političke stranke su leglo korupcije. Gradjani Srbije, odnosno poreska i finasijska kao i tržišna inspekcija nemaju mogućnosti u uvid u rad političkih stranaka, odnosno u njihov finasijski deo, kako se finasiraju, od koga i čijeg novca. Ovih dana imamo predlog vlasti da se oporezuje bakšiš konobarima, što ne prosto neverovaatno. Dok uvid u finasiranje stranaka niko nema, niti kome polažu račune niti plaćaju poreze.

Ako predsednik koristi kapnjaju u predizbornoj trci a usput govori da nema predizborne trke, onda je to grubo kršenje zakona, medija...itd. Još jedan razlog odnosno, vidi se da je država skroz propala.


Predsednik ne bi smeo uopste da se izjasnjava ni o svojoj, ali ni drugim partijama , zapravo bi njegovo clanstvo
moralo da miruje.
 

Back
Top