Nihilizam

Preporučite neka dela iz oblasti nihilizma, umetnička ili filozofska, koja vredi pročitati.

Литература:

Ницше Ф. Человеческое, слишком человеческое.
Ницше Ф. Воля к власти
Бабошин В. В. Нигилизм в современном обществе: феномен и сущность: автореф. дис. док. филос. н. Ставрополь, 2011. 38 с.
Ткаченко С. В. Миф о правовом нигилизме как один из методов информационной войны.
Ткаченко С. В. Рецепция Западного права в России: проблемы взаимодействия субъектов : монография. — Самара, 2009.
Россинская Е. Р. Антикоррупционная экспертиза нормативно-правовых актов и их проектов. Составитель Е. Р. Россинская, доктор юридических наук, профессор, заслуженный деятель науки РФ.
Гуляихин В. Н. Правовой нигилизм в России. Волгоград: Перемена, 2005. 280 с.
Гуляихин В. Н. Психосоциальные формы правового нигилизма человека // NB: Вопросы права и политики. 2012. № 3. С. 108—148.
Де-Пуле М. Ф. Нигилизм как патологическое явление русской жизни. М.: Университетской тип. М. Каткова, 1881. 53 с.
Клеванов А. С. Три современных вопроса: О воспитании — социализм, коммунизм и нигилизм — о дворянстве по поводу столетия дворянской грамоты. Киев: тип. П. Барского, 1885. 66 с.
Косыхин В. Г. Критический анализ онтологических оснований нигилизма: дис. док. филос. н. Саратов, 2009. 364 с.
Пигалев А. И. Философский нигилизм и кризис культуры. Саратов: Изд-во Сарат. унив., 1991. 149 с.
Ульянов В. А. Развитие нигилизма в Новое и Новейшее время: теоретический аспект // Омский научный вестник. — Омск, 2009. № 2 (76).
 
Znaš on je tražio neko štivo na srpskom, a ne spisak literature o nihilizmu sa ruske Wikipedie.

Gde vidiš da je čovek tražio neko štivo na srpskom jeziku ? Iz molbe dotičnog čoveka se vidi samo jedno - želi da što više nauči o tom filozofskom pravcu umovanja … Naveo sam spisak literature iz koje se to najbolje može da nauči … Što se tiče ruskog jezika naveo sam samo spisak knjiga koje i sam imam u posedu na tom predivnom jeziku … Ne znam šta se sve štampa na srpskom jeziku, gade mi se ti plagijati tako da sam ih odavno prestao da pratim, ali i da znam ne bih nikoga savetovao da na njima usavršava svoje znanje, jer su ti udžbenici, naročito ako se radi o prevodima sa st. grčkog jezika užasni ...
 
Znaš on je tražio neko štivo na srpskom, a ne spisak literature o nihilizmu sa ruske Wikipedie.

Upravo. Tip mi je izbacio gomilu neke literature na ruskom koji ne razumem. Podrazumeva se srpski ili engleski, hvala ti što si skrenuo pažnju na to. Skinuo sam sa neta knjižicu Neo-Nihilism:The philosophy of power od Petera Sjostedta. Fina knjižica. Dajte još preporuka.
 

Back
Top