Моје лично виђење ''hrišćanstvа''

grigor janković

Početnik
Banovan
Poruka
45
Čitavo tzv ''hrišćanstvo'' zapravo veze sa Isusom Hristom nema i predstavlja sektu fariseja Pavla,sada ću to i dokazati nekolikim primerima:Fabrikacija farisejske halucinacije, zvana "vaznsenje Isusovo" je opisano od strane Luke i Marka, ucenika patoloskih lazova Pavla i Petra.
Pravi apostoli Isusovi, Matej i Jovan, nisu o tome pisali.
Niti je bilo kakvo fizicko vaznesenje proreceno u Starom Zavetu.
Zadnje Isusove reci su da ce on otici od njih u Galileju, Matej 26:32 a ne u
stratosferu

Isus je istina, a ne verovanje/religija.
Do Boga Oca se dolazi putem istine, a ne putem religije/lazi.
Tzv ''hrišćani'' prate lazi fariseja Pavla koji laze ljude da nasa slobodna volja i pomeranje usana spasavaju ljude groba.
''Hrišćanima'' su puna usta "Ja ovo, Ja ono", a kod Hrista/istine, uopste nema ega/Ja
nego sve je Hrist/istina, Jovan 12:25 " Koji ljubi dušu svoju izgubice je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svetu, sacuvace je za život vecni. "

Katolicka crkva, Papa, "Sveti Otac" i sve sto namece ta religija nema nikakve veze sa onim sto je rec Isusa Hrista.
Isus Hrist je bio bezgresan, nepogresiv kada je objasnio sta je manifest "njegove crkve", Matej 23:8-12
" A vi se ne zovite Ravi (duhovni ucitelj); jer je u vas jedan Ravi Hristos, a vi ste svi braca.
I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima.
Niti se zovite Ucitelji; jer je u vas jedan ucitelj Hristos.
A najveci izmedu vas da vam bude sluga.
Jer koji se podiže, ponizice se, a koji se ponižuje, podignuce se. "
I katolicka i pravoslavna religija i svo drugo "hriscanstvo" su nesto sto je apsolutno suprotno od navedenog.


Gospod Bog ce biti gospodar svega, a ne covek i religija, zato svakoj religiji predstoji potpun nestanak,
bez obzira da li je ujedninjena ili razjedinjena.
Antihrist je Sveta duznost, posto je Bozija Volja, sveti Pavle je bio antihrist, on je ta "gnusoba pustosna"
Danilo 12:11 " A od vremena kad se ukine žrtva vazdašnja i postavi gnusoba pustošna, bice hiljadu i dvesta i devedeset dana. "
Smrt Isusa je "ukidanje jevrejskih obicaja, ceremonija, rituala", i 3,5 godina posle njegove smrti se pojavio
mladi farisej Savle iz Tarsusa, koji je nakon halucinacije na putu za Damask postao to sto je postao, tvorac
lazi zvane "hriscanstvo" koje je identicno sa originalnom lazi koju je Sveti Pavle predstavljao - farisejski judaizam.
On je ostao farisej do groba, samo sto je umesto Boga na njegovo mesto postavio nepostojeceg sina.
Dela apostolska 23:6 " A znajuci Pavle da je jedan deo sadukeja a drugi fariseja povika na skupštini: Ljudi braco! Ja sam farisej i sin farisejev: za nadu i za vaskrsenje iz mrtvih doveden sam na sud. "
Kao sto rekoh nema nista lose u ulozi antihrista, tvorca lazi zvane "hriscanstvo" koja na mesto Boga postavlja njegovog nepostojeceg sina, i umesto Boga ocekuje nekakav "drugi dolazak Isusa", posto je to bio jedini nacin da covecanstvo dodje dokle je doslo. Nemozemo da spekulisemo sta bi bilo da se najveca laz na ovoj Planeti nije pojavila

Isusovo ucenje je govorenje istine ( a istina je rec o onome sto postoji u materiji ). Jovan 18:37 " Onda Mu rece Pilat: Dakle ti si car? Isus odgovori: Ti govoriš da sam ja car. Ja sam za to roden, i zato dodjoh na svet da svedocim istinu. I svaki koji je od istine sluša glas moj.''
Isusovi ucenici ( apostoli ) su se nakon Isusove smrti odvojili od istine i krenuli putem farisejskog judaizma koji je nametnuo farisej Sveti Pavle koji nikada nije cuo Isusa. Matej 26:31 " Tada rece im Isus: Svi cete se vi sablazniti o mene ovu noc; jer u pismu stoji: Udaricu pastira i ovce od stada razbežace se. "
Stvar je u tome da je Isus na svoj nacin ( parabolama ) ponovio ono sto je receno u starom zavetu, cija su sekta vec bili fariseji, tako da su prirodno sva "hriscanstva" koja su nastala kao modifikovani farisejski judaizam
- sekte. A lider duhovnog ekstremizma medju "hriscanskim" sektama je "pravoslavno hriscanstvo", ciji zaposleni
sve druge "hriscanske" firme zovu "sektama"
 
"Vaskrsenje" i "vaznesenje" su biblijski termini koji predstavljaju duhovnu promenu, a ne fizicku. Ziv covek vakrsava iz lazi u kojoj je ziveo u istinu koju zivi a vaznesenje je okupljanje odabranih/"spasenih" oko inkarnisanog Gospoda Boga na Zemlji a ne u atmosferi. U prirodi se nikada nije desilo nista neprirodno, niti se moze desiti.
U prirodi covek je zivo bice od krvi i mesa koji je tezi od vazduha, koji zbog te cinjenice ne moze da leti kao balon helijuma i ne moze biti nista drugo.
 
"Vaskrsenje" i "vaznesenje" su biblijski termini koji predstavljaju duhovnu promenu, a ne fizicku. Ziv covek vakrsava iz lazi u kojoj je ziveo u istinu koju zivi a vaznesenje je okupljanje odabranih/"spasenih" oko inkarnisanog Gospoda Boga na Zemlji a ne u atmosferi. U prirodi se nikada nije desilo nista neprirodno, niti se moze desiti.
U prirodi covek je zivo bice od krvi i mesa koji je tezi od vazduha, koji zbog te cinjenice ne moze da leti kao balon helijuma i ne moze biti nista drugo.

Da, tako i ja gledam na te pojmove.

Carstvo nebesko - Isus je jednom rekao - nije van tebe, nego u tebi.
To je duhovno stanje i predstavlja najviši nivo svesnosti koje je moguće za čpveka.

Pravi gospodar kojeg mi u sebi možemo da pronađemo je volja, ne samovolja nego prava volja kao jedan vid nove emocije, novog osećanja koje nas vodi ka cilju koji smo zacrtali. A cilj je buđenje.
 
"Vaskrsenje" i "vaznesenje" su biblijski termini koji predstavljaju duhovnu promenu, a ne fizicku. Ziv covek vakrsava iz lazi u kojoj je ziveo u istinu koju zivi a vaznesenje je okupljanje odabranih/"spasenih" oko inkarnisanog Gospoda Boga na Zemlji a ne u atmosferi. U prirodi se nikada nije desilo nista neprirodno, niti se moze desiti.
U prirodi covek je zivo bice od krvi i mesa koji je tezi od vazduha, koji zbog te cinjenice ne moze da leti kao balon helijuma i ne moze biti nista drugo.

A dal bi mogao da proveris da li je Ignjacije Antiohiski, Prvi Hriscanina,a Pavle nema veze sa tim.
Napisi kojoj sekti pripadas, da vidimo koje su vam dogme :?:
Da li ti znas, kako ce ljudska vrsta izgledati u novom Jerusalimu :?:
 
"Vaskrsenje" i "vaznesenje" su biblijski termini koji predstavljaju duhovnu promenu, a ne fizicku. Ziv covek vakrsava iz lazi u kojoj je ziveo u istinu koju zivi a vaznesenje je okupljanje odabranih/"spasenih" oko inkarnisanog Gospoda Boga na Zemlji a ne u atmosferi. U prirodi se nikada nije desilo nista neprirodno, niti se moze desiti.
U prirodi covek je zivo bice od krvi i mesa koji je tezi od vazduha, koji zbog te cinjenice ne moze da leti kao balon helijuma i ne moze biti nista drugo.

kako je stvoreno sve ovo tako moze i ono..jedino ako mislis da smo slucajno stvoreni onda si u pravu..
 
A dal bi mogao da proveris da li je Ignjacije Antiohiski, Prvi Hriscanina,a Pavle nema veze sa tim.
Napisi kojoj sekti pripadas, da vidimo koje su vam dogme :?:
Da li ti znas, kako ce ljudska vrsta izgledati u novom Jerusalimu :?:

ne pripadam nijednoj sekti
znam

kako je stvoreno sve ovo tako moze i ono..jedino ako mislis da smo slucajno stvoreni onda si u pravu..
ne može jer ''ono'' nema nikakvog smisla niti logike a ovaj uzročno-posledični svet je potpuno smislen,logičan te se u njemu ne mogu dešavati takve stvari
naravno da nismo, ''slučajnost'' ne postoji
 

Back
Top