Zlo

Cemu sve te silne tackice?

Cemu Vas dolazak, ako ste samo to,- P r i m i j e t i l i ?

- - - - - - - - - -

..."dolaze oni ružni,
beskarakterni, nesposobni"...
"ne uvodim zbog toga
nikog u svoje avlije...
a,
okolo je sve ok."
Zagrljaj Prijatelju!

...samo da se borimo neprimjecivanjem ili emocijama
a, to smeta princu tame
jer ne prepoznaje te kategorije...!!!
Pozdrav i hvala,-moja Prijateljice...!
P.S.
...sta da radim kad tackice su moje rijeci isto...:D

- - - - - - - - - -

Beli look o oci, glogovina u doope!

...samo oprez prema ljubaznima, snishodljivima i visokoumiljatima...!
:D

- - - - - - - - - -

Ova tema komotno može u Teorije Zavere, jbt.

...istina ali protiv,- 'koga' ?

- - - - - - - - - -

Zato ja štucam? :sad2:

...J.J,
Uvijek znas i znam,- da znas...!
 
Cemu sve te silne tackice?

Hehe. I tebi to zapada za oko. . .

Ljudi tako rođeni 1960-1970 i slično znaju da veoma čudno koriste internet, a pogotovo da pišu sa tako tim hiljadama tačkica, crtica i slično tome SMATRAJUĆI kako će da njihova napisana reč na internetu da zvuči baš onako kako su u svojoj glavi zamislili, a to ne bude tako jer se ipak radi o internetu. Drugim rečima, zadržavaju sebi svojstvenu karakteristiku izražavanja, ali podjednako zadržavaju i neki oblik odbijanja ili nećkanja kada je reč o prepuštanju Internetu kao takvom.

- - - - - - - - - -

...istina ali protiv,- 'koga' ?

Nije koga nego čega, a čega - teme. I skoro pa svih napisanih stvari u njoj do sada koje šire konfuziju pre nego li konkretnost.
 
Hehe. I tebi to zapada za oko. . .

Ljudi tako rođeni 1960-1970 i slično znaju da veoma čudno koriste internet, a pogotovo da pišu sa tako tim hiljadama tačkica, crtica i slično tome SMATRAJUĆI kako će da njihova napisana reč na internetu da zvuči baš onako kako su u svojoj glavi zamislili, a to ne bude tako jer se ipak radi o internetu. Drugim rečima, zadržavaju sebi svojstvenu karakteristiku izražavanja, ali podjednako zadržavaju i neki oblik odbijanja ili nećkanja kada je reč o prepuštanju Internetu kao takvom.

- - - - - - - - - -



Nije koga nego čega, a čega - teme. I skoro pa svih napisanih stvari u njoj do sada koje šire konfuziju pre nego li konkretnost.

Vaša pismenost i znanje o astrologiji kao i učestvovanje na mnogim forumaškim temama, nisu garant da je svaka tema za vas razumljiva... Naprotiv!
Volela bih da vas čitam na filosofiji, ili na blogu... ovako - niste me očarali...
:bye::bye:
 
Vaša pismenost i znanje o astrologiji kao i učestvovanje na mnogim forumaškim temama, nisu garant da je svaka tema za vas razumljiva... Naprotiv!

Tek nešto da kažeš da ispadne kako imaš nešto pametno da napišeš. :roll:

Volela bih da vas čitam na filosofiji, ili na blogu... ovako - niste me očarali...
:bye::bye:

E, sav sam se potres'o. Ruka mi trne, noćima ne spavam...

mendosa-round-wood-mirror-o.jpg


---------------------------

A možda i da prihvatiš kritiku da je tema u očajnom stanju i više je za filozofiju, možda čak i religiju? Književnost, čak? Bacate jedno drugom poetiku, da ne kažem - patetiku.
Ovde sam do sada samo video i pročitao masovni uticaj Ega i zaslepljenosti verovanjima u stvari koje bi trebalo da oslobađaju i promovišu donekle svesno stanje uma i duha, a to je daleko i od jednog, a i od drugog jer svesno se pokušava biranje dobrog i lošeg u minijaturnim kalupima koji dodaju značaj, a u stvari su presipanje iz šupljeg u prazno jer prija ne tema, ne priča, već atmosfera sa jakom intonacijom platonske ljubavi. I sad mi svi to treba da čitamo i još da budemo ocrnjeni ako nam se ne dopada. Jes, šipak.

Intezitet uopšte nije loša stvar, pokreće ljude da učine nešto dobro i za sebe, a i za druge. Život u mehuru je već opasnost.

Tema može da bude urednija i primamljivija i za druge ljude. A trolovanje i slično je na nivou inhalatora za nos.
 
Hehe. I tebi to zapada za oko. . .

Ljudi tako rođeni 1960-1970 i slično znaju da veoma čudno koriste internet, a pogotovo da pišu sa tako tim hiljadama tačkica, crtica i slično tome SMATRAJUĆI kako će da njihova napisana reč na internetu da zvuči baš onako kako su u svojoj glavi zamislili, a to ne bude tako jer se ipak radi o internetu. Drugim rečima, zadržavaju sebi svojstvenu karakteristiku izražavanja, ali podjednako zadržavaju i neki oblik odbijanja ili nećkanja kada je reč o prepuštanju Internetu kao takvom.

- - - - - - - - - -



Nije koga nego čega, a čega - teme. I skoro pa svih napisanih stvari u njoj do sada koje šire konfuziju pre nego li konkretnost.

...da bih razumio o cemu nalazis da treba,
moralo bi krenut' putem Delskog ronca...
P.S.
...izvini za interpunkciju...!
 
Tek nešto da kažeš da ispadne kako imaš nešto pametno da napišeš. :roll:



E, sav sam se potres'o. Ruka mi trne, noćima ne spavam...

mendosa-round-wood-mirror-o.jpg


---------------------------

A možda i da prihvatiš kritiku da je tema u očajnom stanju i više je za filozofiju, možda čak i religiju? Književnost, čak? Bacate jedno drugom poetiku, da ne kažem - patetiku.
Ovde sam do sada samo video i pročitao masovni uticaj Ega i zaslepljenosti verovanjima u stvari koje bi trebalo da oslobađaju i promovišu donekle svesno stanje uma i duha, a to je daleko i od jednog, a i od drugog jer svesno se pokušava biranje dobrog i lošeg u minijaturnim kalupima koji dodaju značaj, a u stvari su presipanje iz šupljeg u prazno jer prija ne tema, ne priča, već atmosfera sa jakom intonacijom platonske ljubavi. I sad mi svi to treba da čitamo i još da budemo ocrnjeni ako nam se ne dopada. Jes, šipak.

Intezitet uopšte nije loša stvar, pokreće ljude da učine nešto dobro i za sebe, a i za druge. Život u mehuru je već opasnost.

Tema može da bude urednija i primamljivija i za druge ljude. A trolovanje i slično je na nivou inhalatora za nos.

Dragi... nije teško napisati bilo šta što će biti pametno posle vaših floskula... floskule ne podnose ni filosofija, pa ni blog... sada
je jasno zašto niste prisutni i na tim poljima... držite se astrologije...ona je prepisivačka škola... e, da... i što manje ličnog, jer tu
već upadate na klizav teren neznanja i prostakluka...
I još nešto: bez obzira kojoj generaciji ko pripada, ljudskost i pristojnost su osobine koje nose svet.. floskule, nekultura i nametljivost
pripadaju onim osobama za koje se kaže da su "non grata"
 
Dragi... nije teško napisati bilo šta što će biti pametno posle vaših floskula... floskule ne podnose ni filosofija, pa ni blog... sada
je jasno zašto niste prisutni i na tim poljima... držite se astrologije...ona je prepisivačka škola... e, da... i što manje ličnog, jer tu
već upadate na klizav teren neznanja i prostakluka...
I još nešto: bez obzira kojoj generaciji ko pripada, ljudskost i pristojnost su osobine koje nose svet.. floskule, nekultura i nametljivost
pripadaju onim osobama za koje se kaže da su "non grata"

Zanimljivo je kako jedan od mojih komentara od tebe načini borbeniju, agresivniju osobu, koja ne može da se suoči sa kritikom, a tek ne da je prihvati na onom elementarnom parlamentarnom nivou. To je dobro jer pokazuje ono pravo ljudsko u nama i dokazuje da zbog ljubavi čovek je u stanju da čini veliko zlo.

I ne verujem da sam tu problem samo ja, kao što rekoh, ja sam tu u prolazu i imam svako pravo da prokomentarišem temu onako kako želim.

Tebi mogu da poručim, na osnovu napisanog, da se držiš... šta znam... prženja jaja za doručak.:mrgreen: A uvrede na mentalnom nivou su ti katastrofalno loše. Budi dobro i smanji unos nezdravih supstanci. :ok:
 
Jovan Ćirilov je bio intelektualac nivoa koji može da domaši vrhunska mašta... To što je bio gej, nije smetalo neizbrisivim tragovima koje je ostavio za sobom...
 
Ja sam slučajni prolaznik. Pazi, otvorio si temu ''Zlo'' u kojoj ti je uvodni post

''...?...

- - - - - - - - - -

...drugi Dio ili...Dio...
P.S.
...postojanje nepobitno ...ja sta sam naumio znam a Vi...?''

Ko će NORMALAN da ti na to odgovori?

Toliko o tome. Ali samo ti piši. Možda da staviš ''autorska tema'' na početku ili nešto slično. Srećno. :mrgreen:

'normalni' su predvidljivi i tu nema mnogo sta da se nauci ili odskrinu neka nevidljiva vrata.
krajnjosti, ekstremi, izuzeci, su zanimljivi i zahvalni za svaku misaonu i naucnu oblast, tako i za psihologiju
 
Evo ja da kažem nešto sa sve tačkicama :D

Otvorena je tema sa ciljem da se raspravlja o temi.
Da li je za astrologiju filozofiju ili ....... (evo su tačke :D ) ne morate vi o tome da brinete ima ko je zadužen za to.
Ko je šta kome radio na strologiji .... raspravljajte tamo.
Rasprave na ličnom nivou zaobići ćemo jer ne ide to baš tako, nije kulturno zar ne :)

Ja eto samo da se javim da sam tu i poželim vam lep dan sa razgovorom na forumu u finoj i kulturnoj atmosferi :)
 
Poslednja izmena:
...kad se pise ili razmislja o prisustvu zla sa strane laickog onda se samo slegne ramenima i molitvom kao i sujeverjem 'bori'
ali,
zlo kao neaktivno prisustvo u osobama zaposjednutim je u djelovanju kad ta osoba ispoljava se u za nju pogodan moment i to , da li je zaposjednuta nizim demonima ili samim Kraljem lazi/Skoti Pek/
Psihologija i njene srodne nauke u zadnje vrijeme/...-'91.../ priznale su za egzistenciju zla ali metodu prilaska ili datiranja ne ulaze jos jer ulazi u neozbiljnost ako nijesu rezultati u smislu nauke a oblast je zajednicka i nauci i religiji pa je radije nauka ustupila zasad religiji...molitvom i voljom zaposjednutog uspjelo se da samo zlo 'progovori' i kad se desi a satjerano je u 'cosak' i tada se ne otkriva kao gubitnik i kako kaze Pek , odlazi u hladni bezda vukuci po pravilu i nekog jos...borba je osjecanjima i saosjecanjema jer te kategorije su mu nepoznate , nema ih u svojoj prirodi...poseban vazan element za istjerivanje je da pacijent je spreman sa sudjelovanje tj. saucesce iz svjesnosti... treba i dalje biti oprezan jer u blizini je nevoljni gubitnik cekajuci povratak i tada je navisa bezbjednost potrebna...Bog je stvorio Lucifera i bio mu je najomiljeniji ali teznja u njemu da iskoristi slobodu eskalirala je i ako bog ga gao svoje djelo moze unistiti no, datau slobodu ako ponisti onda je cijelo Stvaranje...hocu da se igram ,- necu da se igram...
 
Vi utrošite vreme i vreme da napišete post a ja sve to pobrišem za minut a jesam zloćko :mrgreen:

Ne isplati se zar ne?
Hajmo onda bez ličnih prozivki :)
 
Poslednja izmena:
Jovan Ćirilov je bio intelektualac nivoa koji može da domaši vrhunska mašta... To što je bio gej, nije smetalo neizbrisivim tragovima koje je ostavio za sobom...

ima valjda dosta slavnih iz LGB populacije... a ovo kao srpska verzija nije dekadentni zapad
u smislu priznatih ljudi
nema T jer je to nekako modernija varijanta :think:
ili nije... a bilo je i kastrata :eek:
 
Poslednja izmena od moderatora:
...zlo kao stvarnost
tesko se moze svrstati u patoloske kategorije
jer nosioci zla
nemaju druge sustine u sebi
znaci,
trebalo bi zlo lijeciti
ako ga dobro 'napadne'
psihologija i religija
kao navedene dijagnosticarke
tesko su 'uhvatljive'
jer podlozne su ,nazalost, sarlantastvu
i naucnici iz tih oblasti nerado se
u kostac hvalaju sa zlom posjednutih
ili zlom u svakom obliku prisustva...
Dobro je to uhvaceno u Komentaru
ali marker bez 'napada'
slabe je vajde...tako misli veceras,-faronn Tumnopoteh I.
 
...to nije odbir ili opredjeljenje
to je muka koja snadje
ili se rodi...tesko se moze zla osoba
bez profesionalca
osloboditi
jer i sama borba moze da povecava
sto je i slucaj kod terapeuta
koji i sami cesto izlijece
ali postaju zrtve...
Zlo posjeduje i iskrenost ispoljavanja
ali i perfidnost kamuflaze
...psihologija zla ne postoji
jer nije ustanovljeno
ali snazano usmjerenje postoji
sa strane hrabrih profesionalaca
koji rizikuju reputaciju
usljed postizanja
boljitaka...
 
Nisam ja Zeleni, vec TAMNO zeleni, vuce na neku tminu. Sada kapiram zasto imas manje od 300 poruka. z:mrgreen:

Nije ego taj koji coveka sputava ka uzvishenju (posto, je l' te samo covek mali moze da ide negde gore i to, kao, nije odlika Egopatije :mrgreen: nametnute kolektivnim varijacijama) vec ljudska glupost. A nje ima na pretek, pogotovo u pijanom stanju.
Ti, TAMNO zeleni - nagađaš... a ne znaš... fantaziraš, pa ako ubodeš... Da ne bi lutao, šapnuću ti tajnu: imam toliko poruka zato što sam godinama obitavala na blogu u društvu - prijatelja... nisam se šetala "ko piččččka preko Bačke" po forumu da bih sakupljala poruke, nekakve brojke koje ti toliko znače... sada sam došla i na forum, ali da se družim i uživam u ljudima...naravno, prvo da nađem pristojne... kapišššš, pametnjakoviću?
Sa tobom bih se družila uvek, ali me sprečava to što si ti toliko pametan, a ja opet kratke pameti, pa ne možemo u isti džak...šteta!
 
Poslednja izmena:
...znas sta Soradze,
moras ili bi, bar morala
obratiti vnimanie
na marsovci
a narocito na ortodoxne marsovce/ tamno_zelene/
ipak su oni
tek,- pali s Nebesi...
P.S.
...ako budem banovan
doci ce Predmet
do,-Kalimera...
 

Back
Top