Zlo

Da te pitam slasna glistice: da li te je nekad neznanje mlade osobe razdvojilo od nje, pre nego spojilo?
e, baš sam mislila na tebe ovih dana...naime, izguglala sam neke njigice New age-a, sve američki autori,
prilagodili budizam zapadnom mozgu, napisali motivacione njigice i napravili milijarde videa na tu temu...
Onda sam se setila zaista odlične njigice "Kako gospodariti sobom pomoću autosugestije", autor Emil Que...

Umalo da zaboravim tvoja pitanja: postavljaš pitanja iz sitnih crevaca... da li bi volela da ti napišem elaborat?...
da li misliš da na ta pitanja može da se odgovori na instant način? samo izrazi svoju želju...i eto mene i mojih odgovora...
Temi "Zlo" treba prići ozbiljnije... da li si čitala "LJudi laži" od Dr. Scott Peck-a? tu ćeš naći odgovore stručnjaka...e, pa
onda dođi da razgovaramo na temu...

P.S. Univerzalne zakone prilično poznajem...ne znači da ih koristim...ne želim da se zalepim na "nivo" svog puta...samo nastavljam dalje
i putujem...odavno je prošlo vreme dokazivanja da li zakon "radi"....ima i dalje...sve treba shvatiti kao zamku..možda baš Zla...
Ovo ti govorim iz ličnog iskustva i iz velike pažnje prema tebi...baš zato što hodaš klizavim putem u mraku... zato ti kažem i "mila"...
e, da... ne mogu da odolim a da te ne zagrlim...jer, malo je takvih kao - ti...
:vzagrljaj::heart2::ukras6:

Hvala na odgovoru.

Ne ocekujem elaborat. Zapravo ne ocekujem ni odgovor. Samo vise volim pitanje da postavim, nego da kazem kako ja nesto vidim. Iz razloga sto sa onim sto ja kazem mozes da se slozis ili ne. Na pitanje pak odgovor u sebi moras potraziti I tu vec nema mesta neslaganju. Kakav god odgovor nasla, trenutno je najtacniji moguc odgovor.
 
Zlo se potencijalno nalazi u svakoj nasoj slabosti od gluposti do egoizma,
čak i kada ga vidimo kod drugih, a ne vidimo ga kod sebe dajemo mu opravdanje.

koristi svaku promenu da opravda svoje postojanje. Ubedjuje nas da smo svi delimicno zli
da bi bilo interesantno.

Mnogi beze od ljubavi iz straha da ne budu povredjeni, a onda sami traze povredjivanje da nesto osete,

povredjuju druge iz istog razloga i mire se sa " da je zivot bol i borba" .

Postoje dva neprijatelja zla, ljubav i logika. Iako na suprotnim stranama


oboje cine da zivot bude transparentan i kao takav nepodesan za opstanak zla.

Za opstanak zla potrebni su mutni, haoticni i nereseni odnosi

Zbog toga su zadnje godine u celom svetu godine zla, jer mnoge promene

unose zabunu i pomazu da zlo naraste sireci se tragom promena.

Ima više neprijatelja zla, prvo je mir, pa red, pa radost, naravno i istina koja spada u bitan faktor, pa zdrav razum, i naravno i ljubav i logika i neutralnost.Ljubav i logika uopšte ne deluju kao suprotne strane, naprotiv.
Zlo samo može kroz haos sebe veličati, kroz laži, ludila, konfuzije, ratove, sukobe svih vrsta, kroz potenciranje stida, srama, straha, apatije i krivice.
image.png

Sve te frekvencije su odavno izmerene, i kada neko na svetskom nivou želi sukobe i trijumf zla radi ovo što si naveo.
 
Graficki prikaz je simpa odradjen, fale mi jedinice i znacenje alfe do omege, ne vidim vezu izmedju alfabeta i opisa stepenika prosvetljenosti.

Mada se nazire tvrdnja da se sirenjem svesnosti ponistava zlo, a ja bih to razumeo kao sirenje morla i njegovim zaokruzivanjem zlo se potiskuje.

Ipak, ako se ljubav shvati kao duhovna, nevidljiva, nadsvesna cistoca, a logika kao svesna, racionalna cistoca trebalo bi da znaci ponistavanje zla.

Mada, ko sam ja da se mesam u poslove prosvetljenja.
 
...zlo da bi se ponistilo, umanjilo ili prihvatilo
prvo treba da se datira i oznaci
ono je u stanju nepomenice
svi znaju a niko nece da stane i uzme rijec
posebno na pojedince koji su odgovorni u odbiru nauke u cijem je i predmetu i metodi
ukorijenjen status te kategorije koja rovari paralelno sa svim karakteristikama ljudskog roda...kao sto dobro kao kategorija ne moze da cuti pored grma i ceka vjecno
zlo jos manje...
Jedanput me 'nagrdio' jedan visi rang svestenika kad sam uzeo postapalicu - do zla boga-
odmah mi je rekao da ne postoji zao Bog
dobro,
a ko je nad zlom koje gmize, puze i grabi...
Nema tu grafikona, tabela , statistika, podrucja prokletih ili
ljudi koji ne mogu a hoce...gole fraze i trabunjanja...
...lako je skakutati po majskim livadama...pod ruku voljenu osobu i naci svjez izvor piti i pored njega zalegnuti..
a,
sta ako izgmize Nesto i ...i...
Znam toliko psihijataraskih slucajeva koji u odmaklim godinama su postali zaista slucajevi...to je ona stara...ne mozes se vatrom baviti a da se ne opeces...
To tako misli Faraonn...malo kratkofitiljasto ali u bijesu se izreknu istine i onda stavi se ruka na usta ali...kasno...rijec izadje....
 
Ako onim iznutra privlacimo isto, materijalizovano, kako ste vas dvoje privukli u svoju realnost narko dilera?

Глисто, свести и савести моја па ти си ме томе научила:

Nema razlike između "Ja" jedne i druge osobe. Jedno "Ja" ne može biti gospodar
drugog, jer su sve čestice istog Boga i Bog ne može biti veći na jednom mjestu i
manji u drugom. Ako zaista spoznate "Ja" videćete da ne može postojati odnos
dominacije i podređenosti između jednog "Ja" i drugog. Kada se ljudi na ovaj način
prepoznaju, nema osećaja da je neko bolji ili lošiji, manje ili više važan ili privilegovan.

JG Bennett, The Dramatic Universe

Глисто, брзо саветујеш, али још брже заборављаш шта си саветовала.

По "JG Bennett, The Dramatic Universe" и кориснике услуга овога и онога не можемо разликовати. Нема ту

"da je neko bolji ili lošiji, manje ili više važan ili privilegovan."

И овај и онај имају повећање, проширење ега, илузију надвладавања реалности.

Не може нико, вукући сам себе за уши подићи се са земље и отпловити у висине.

Ко то ради неминовно постаје у бољем случају Дугоухи, у горем случају Безухи.

Иначе човеком се најбоље влада кад му заробиш машту. Онда господариш и душом и телом и усну и на јави.

То чак знају и у Холивуду и у Боливуду.
 
Suzbijanje manjeg zla, dok postoji veće, nije borba protiv zla nego štetočinstvo.
Suzbijanje manjeg zla je uvek lakše od suzbijanja većeg zla, a štetočina uvek bira lakši put - liniju manjeg otpora.
Pilatovski će oprati ruke i reći da je ipak nešto učinio.

Kad postoji veće zlo, tada manje zlo može, makar privremeno, biti saveznik.
 
JA je celina. Ceo čovek, vrline, mane, znanja, strahovi, ljubavi, interesovanja... Celina ima početak i kraj u svim dimenzijama. JA sagledava celinu i upravlja njome.
Međutim,
nova civilizacija u koju smo nesrećno upali negira celinu. Potiskuje, zabranjuje, redukuje. Ne školuje. Ne stvara.
Gledam, recimo, programere, ljude kojima si nekada mogao da jasno ispričaš šta želiš i oni naprave nešto što radi.
Postali su visokostručni i uskospecijalizovani za usku oblast, umeju da naprave segment ali su nesposobni da sagledaju celinu.
Nije im ni dato da vide celinu. Nije dozvoljeno. Sistem je tako napravljen. Svako završi mali segment, a onda velika programerska kuća spoji i objedini i prodaje kao svoj proizvod, funkcionalnu celinu.
Danas se i u društvu izgubila svest o celini. Pojedinci imaju znanje svaki o svom uskom opsegu delovanja, ali svako je nesvestan celine, cilja. Niko tu ne razume celinu.
Govoriti čoveku dvadesetprvog veka o JA, o celini, je postala nemoguća misija, osuđena na nerazumevanje, neretko i osudu.
Ljudima su stavljeni amovi.
Kao što svako može da vidi i da utiče na samo mali deo svog posla, na usku oblast društva, tako može da vidi samo mali deo JA.
I onda JA poistovećuje sa zanimanjem, ili nacijom, navijačkom grupom, ili specifičnim znanjem.
A stvarno JA, celina, čovek u više dimenzija, čovek svestan sebe - celog sebe - nestaje kao sneg na kiši.
Gubitkom svesti o celini ne postajemo robovi nego roboti.
Može li se uopšte živetii bez svesti?

- - - - - - - - - -
 
Rekla bih da ne razumeš o kom Ja se u citatu govori.

Кад Ј.Г.Бенет каже ово:

" Jedno "Ja" ne može biti gospodar drugog...
Ako zaista spoznate "Ja" videćete da ne može postojati odnos
dominacije i podređenosti između jednog "Ja" i drugog."

претпостављам да мисли на ово:

Tvoje mišljenje ne postoji.
Postoji, kao i uvijek smjesa ubjeđenja, isprepletana trenutnim jelom s menia.
Kad bi mogao da se vidiš sa strane vidio bi koliko tripuješ.
...

Neću niti da čitam. DOSADNO. STRAH je STRAH; i ma kako ga ti ogrnuo on je stvoren da od tebe stvori poslušnu mašinu,.


Ne može se sačuvati ono čega nema.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Al, iznenadi me...

Чекај ме, и ја ћу сигурно доћи
само ме чекај дуго.
Чекај ме и када жуте кише
ноћи испуне тугом.
Чекај и када врућине запеку,
и када мећава брише,
чекај и када други нико
не буде чекао више.
Чекај и када писма престану
стизати издалека,
чекај и када чекање дојади
свакоме који чека.
Чекај ме, и ја ћу сигурно доћи.
Не слушај кад ти кажу
како је време да заборавиш
и да те наде лажу.
Нек поверују и син и мати
да више не постојим,
нека се тако уморе чекати
и сви другови моји,
и горко вино за моју душу
нек пију код огњишта.
Чекај. И немој сести с њима,
и немој пити ништа.
Чекај ме, и ја ћу сигурно доћи,
све смрти ме убити неће.
Нек каже ко ме чекао није:
Тај је имао среће!
Ко чекати не зна, тај неће схватити
нити ће знати други
да си ме спасила ти једина
чекањем својим дугим.
Нас двоје само знаћемо како
преживех ватру клету, —
напросто, ти си чекати знала
као нико на свету.
 
Poslednja izmena od moderatora:
...Ja...nije to identitet
a ni pojam o sebi
jer pristrasnost o sebi je uvijek na ispitu...
Znamo sta cemo, koliko i dokle
ali,
sta o drugoj strani jer sve je u znaku
odnosa...nista za sebe ne postoji
sokratova ironija nije omalovazavanje
nego provokacija ...izazivanje
da pokaze se onaj skriveni dio nas...da li je to zuc gorgijanaca
ili smirenost ,- Bodisatvi...
 
...o ljudskom zlu ili ljudima zlim , jedno je a drugo je zlo od demona ili 'oca lazi'...i jedno i drugo postoje svuda okolo ili unutra a osjeti se kad je vec zauzelo svoje polje i samo nadmocni mogu se uhvatiti s njima ali autoritetom , nikako vjestinom ili nekakvom korektnoscu jer se time hrane...
 
...o ljudskom zlu ili ljudima zlim , jedno je a drugo je zlo od demona ili 'oca lazi'...i jedno i drugo postoje svuda okolo ili unutra a osjeti se kad je vec zauzelo svoje polje i samo nadmocni mogu se uhvatiti s njima ali autoritetom , nikako vjestinom ili nekakvom korektnoscu jer se time hrane...
Prijatelju, pričaj mi kako se možemo spasiti? Zaštititi? I od ljudi zlih...i od lukavoga?
 
Prijatelju, pričaj mi kako se možemo spasiti? Zaštititi? I od ljudi zlih...i od lukavoga?


Ljubav, LJUBAV je odgovor i naš iscjeljitelj od svih negativnosti.
Onaj ko je svjestan moći Ljubavi on iz nje ne izlazi. Ali ako pak
nesvjesno padne iz nje on se brzo diže i opet daje sebe bezuslovno.
U Ljubavi vrata ka zlu su zatvorena. U Ljubavi zlo nema pristup,
tako ni strah, niti osuda.
Lukavi je naš razum kad njegov intelekt djeluje bez prisustva Savjesti.
Ljubav nadahnjuje Savjest.
U Ljubavi spas nije potreban.
 
Prva karakteristika zlih ljudi je da " nemaju obraz" kako kaze nas narod u
znacenju, moralne granice su im pomerene van granica morala dobrih ljudi.
 
Poslednja izmena:
Sve ono sto nam se desava u svetu je samo puka projekcija onoga sto je u nama. Projekcija, kao u bioskopu. Sve sto je na platnu ne postoji, stvarno je samo ono u posmatracu.
Promenite svoj um i verujte u dobro. Ako ne promenite um, ne mozete poverovati u dobro, i ne mozete ciniti dobro.
Dela imaju veze sa onim ko si unutra.
Da bi promenio ono unutra, cinis dela. Ucinjena dela menjaju.
Neko otvori poklopac na autu i doliva novo ulje u staro, popravljajuci ga. Drugi izvadi svo staro ulje a zatim sipa novo.
Nesposobni da uce samo traze potvrdu za svoja uverenja.
I nalaze. Sistem koji, u svojoj nesposobnosti i hronicnom nedostatku ideja stvaraju, zove se ne gativna selekcija. Ona garantuje uspeh "ljudima bez ideja, lutkama od krvi, ubicama na cesti".
Uspeh koji ce nuzno i njih slomiti, ali tek na kraju, kad uvide nacin na koji su jadni.
Zli ljudi nisu rodjeni zli nego su to voljom i izborom postali. Iza njih uvek ostaju samo rusevine i pregazena tela.
Poznacete ih po delima njihovim.
 
Poslednja izmena:
@JA KOJI JESAM
@moj drugi nalog

Divni ste obojica, divna su vam razmišljanja, razumevanja, divna tumačenja...
Ipak..nešto nedostaje...
Svedoci smo da i ovde na Krstarici postoje duševno oboleli, lako prepoznatljivi, komuniciramo sa njima, jednu sam i privatno upoznala...
Da li bi ste nam protumačili da li su i koliko opsednuti, demonizovani, zaposednuti od lukavoga, ili se oni ne nalaze u ovoj temi...

Hvala unapred....
:zag::heart:
 
Pozdrav, Soradze

Moram priznati da kad god vidim "podignutu" ovu temu, blago se naježim-
Naravno, treba pisati tj pričati o svemu, ali samo htedoh reći kako se osećam
Zlo je baš...ZLO.
Znam da ovde ima dosta nevernika (poštujem i očekujem to obostrano) , ali znam da mi vernici to kratko rešavamo nekom od molitvi.
I izvinjavam se za "upad", ali to mi je prešlo izgleda u naviku. :bye:
 
Pozdrav, Soradze

Moram priznati da kad god vidim "podignutu" ovu temu, blago se naježim-
Naravno, treba pisati tj pričati o svemu, ali samo htedoh reći kako se osećam
Zlo je baš...ZLO.
Znam da ovde ima dosta nevernika (poštujem i očekujem to obostrano) , ali znam da mi vernici to kratko rešavamo nekom od molitvi.
I izvinjavam se za "upad", ali to mi je prešlo izgleda u naviku. :bye:

Draga JJ, baš ti hvala na ovom "upadu", hahahahah... slobodno uhvati ritam, pa upadaj...:zcepanje:...
Sigurna sam da je tema takva, da bi trebalo da bude non-stop na vrhu...što ti kažeš - podignuta...
Isto sam sigurna da je tema više nego vrela, sveprisutna... Zlo je prisutno i uočljivo u tolikoj meri da više
ne možemo okretati glave i zanemarivati čudovište koje i nas pokušava naseliti...

Za početak, dobro ukorenjeni mogu otvoriti stranicu ove istine...njihova ukorenjenost im daje snagu da smeju
etiketirati zlo među ljudima i lukavoga među nama... to se više ne može nikakvim molitvama skrajnuti iz
vidnog polja, niti je više vreme da verujemo da nam molitve mogu mnogo pomoći, nažalost. Tako da, za početak treba naučimo da prepoznamo postojeće zlo, usput da naučimo kakvi ne treba da budemo, da ne bi i sami postali opsednuti zlom...
Tema je ogromna, nikad veća, podignuta...
Svi hrabri i osvešćeni su očekivani i dobrodošli...
oni drugi - neka čitaju i neka uče...
prestalo je vreme praštanja - zlu!

Ljubim te, JJ !
:zag:
 
Prijatelju, pričaj mi kako se možemo spasiti? Zaštititi? I od ljudi zlih...i od lukavoga?

...zastita od zla je poznata u vec poznatoj
i rasirenoj 'poslanici'...
...na molbu Bogu
kako se cuvati zlih ljudi
ostaje uvrijezeni 'odgovor'
...'sve sam ih obiljezio'...
Mislim da je najbolje to
da se klonimo onih osoba koje
na prve korake odgovaraju
nametljivom ljubaznoscu, servilnoscu
i spremnoscu na pozrtvovanje...tako Faraonn mislii veceras...
...moja Prijateljice...
 

Back
Top