Brzina wireless interneta

Igorica04

Početnik
Poruka
1
Imam ugovor sa MTS-om (box 4) u kojem dobijam internet brzine do 10 mb/s. Preko lan-a je ta brzina obicno oko 7 mb/s, dok preko wireless-a 3 mb/s, ponekad i manje, koliko god da sam blizu modemu kojeg sam dobio od njih, moguce da je zbog njega. Da li postoji neki nacin da imam brzinu kao interneta preko lan-a dok koristim internet preko wireless-a? Vec imam Asus n300 wifi adapter tako da bih rekao da problem nije do signala.
 
Izmeri nekim od ovih software-a:
http://www.speedtest.net/
https://fast.com/
https://www.nperf.com/en/

PS:
Ugovor je:
internet brzine do 10 mb/s.

PPS:
Kupio sam MBOX paket (Internet+TV - oko 500 kanala (imate to i u Srbiji)
+ može da se zakači još 9 korisnika.
Za gledanje radi odlično.
Skidanje većih fajlova usporeno.
Internet, manje-više odličan.
Ali, kad se žena zakači sa ovim "pametnim" telefonom dodje do bitnog usporenja.
Wireless, po brzini, je mnogo sporiji,
jer zavisi i od broja trenutno zakačenih korisnika.
 
Poslednja izmena:
Imam ugovor sa MTS-om (box 4) u kojem dobijam internet brzine do 10 mb/s. Preko lan-a je ta brzina obicno oko 7 mb/s, dok preko wireless-a 3 mb/s, ponekad i manje, koliko god da sam blizu modemu kojeg sam dobio od njih, moguce da je zbog njega. Da li postoji neki nacin da imam brzinu kao interneta preko lan-a dok koristim internet preko wireless-a? Vec imam Asus n300 wifi adapter tako da bih rekao da problem nije do signala.

Ja sam imao problem sa njihovim modemom. Ispalo je da mi nisu dali dobar adapter, to jest punjenje je uvek bilo slabo. Proveri da li se upisana vrednost na adapteru slaže sa onom modemu.
Samu brzinu nikad nisam imao potpuno u skladu sa obećanjima, ali bilo je blizu.
 
Ja sam imao problem sa njihovim modemom. Ispalo je da mi nisu dali dobar adapter, to jest punjenje je uvek bilo slabo. Proveri da li se upisana vrednost na adapteru slaže sa onom modemu.
Samu brzinu nikad nisam imao potpuno u skladu sa obećanjima, ali bilo je blizu.

Imam taj problem na desktop-u (pišem sa notebook-a)
Prvo se vadili, pa priznali da je "možda to"
Čekaću još par dana (obećali)
jer problem je u adapteru i TP-link-u.

Ustvari, samo su bili nemarni.
Naime, računar "vidi" mrežu i kaže da je OK.
plus, se i zakaći, ali baš ništa ne može da uradi.

Lično mislim da bi reinstalacija Windowsa (10)
rešila problem.
 
Poslednja izmena:
Joj ljudi, tacno mi dodje da placem kad citam vase komentare. 10mbs brzina u 2019. godini. Sunce ti *****. I koliko vi to ***** od internata placate? Predjute u sbb, minimalna brzina neta je 60mbit/s, jedno vreme sam imao i 100mbs.
Jeste da je skuplje, ali koliko platis toliku brzinu i dobijes. Nema tih zackoljica do 10mb/s, ili je 10mb/s ili nemas internet. Trece opcije nema.
 
Kod mene nije.
Kad se žena zakači sa ovim "pametnim" telefonom
najčešće dodje do bitnog usporenja.

Pa 30 mb/s stvarno ne oseca nikakav problem.Neka telefoni uzmu 10 mb/s,ali ne uzme,jer mi net,jer sam bas proveravao,ne spada ispod 28,29 mb/s.Iako se koristi i Viber i Skype i WatsApp.Plus kod mene u zgradu dolazi opticki kabl,samo je u stanu je antenski kabl od 75 oma i stvarno retko kad imam problem i sa netom i TV-om.Samo kada je neki kvar.

- - - - - - - - - -

Joj ljudi, tacno mi dodje da placem kad citam vase komentare. 10mbs brzina u 2019. godini. Sunce ti *****. I koliko vi to ***** od internata placate? Predjute u sbb, minimalna brzina neta je 60mbit/s, jedno vreme sam imao i 100mbs.
Jeste da je skuplje, ali koliko platis toliku brzinu i dobijes. Nema tih zackoljica do 10mb/s, ili je 10mb/s ili nemas internet. Trece opcije nema.

Kad bi bilo srece da svi mogu da plate normalan net i TV,bilo bi super,ali nisu svi u mogucnosti.
 
Pa 30 mb/s stvarno ne oseca nikakav problem.Neka telefoni uzmu 10 mb/s,ali ne uzme,jer mi net,jer sam bas proveravao,ne spada ispod 28,29 mb/s.Iako se koristi i Viber i Skype i WatsApp.Plus kod mene u zgradu dolazi opticki kabl,samo je u stanu je antenski kabl od 75 oma i stvarno retko kad imam problem i sa netom i TV-om.Samo kada je neki kvar.

Nemamo šta da pričamo kada imaš opto kabl.
Problem je sa Wireless-om.
 
Pa 30 mb/s stvarno ne oseca nikakav problem.Neka telefoni uzmu 10 mb/s,ali ne uzme,jer mi net,jer sam bas proveravao,ne spada ispod 28,29 mb/s.Iako se koristi i Viber i Skype i WatsApp.Plus kod mene u zgradu dolazi opticki kabl,samo je u stanu je antenski kabl od 75 oma i stvarno retko kad imam problem i sa netom i TV-om.Samo kada je neki kvar.

Nemamo šta da pričamo kada imaš opto kabl.
Problem je sa Wireless-om.

Koristimo telefone na Wi Fi.
 

Back
Top