Podesavanje servisa

C-H-O-T-Y

Zainteresovan član
Poruka
386
Pre jedno 6 meseci kada sam stavio Win XP podesavao sa servise,ali sam na adresi infinite.on.neobee.net nasao vec gotov podesen file koji kada se pokrene odmah iskljuci sve nepotrebne servise... Ali sada ne mogu da skinem taj file jer je stranica jednostavnao nestala.Da li neko zna gde moze da se nadje ovaj fajl,ili neki slican? :oops:

P.S Fajl se zvao " infinitewinxpservices.zip".
 
Da... nije meni problem koji servis treba iskljuciti,vec sto me mrzi da ih rucno iskljucujem.Meni je potreban ustvari fajl na koji kada se klikne odmah prepravi servise... Da li to neko moze da napravi (svoje postavke servisa) pa da okaci? :lol:
 
Jao sto si lijen... m4rko je lijepo objasni servise u linku koji sam dao i pokazao je kako koji funkcionise i za sta sluzi, i dao je omjer servisa koje koristi i kako za sta koji sluzi..

Bez uvrede malisa, ali najbolje bi bilo da neko od nas sa foruma dodje da ti podesi servise da se ti ne mucis..

ccccccc....
 
Ovaj put poslednji put pisem na ovoj temi....

Ja kako koji post odmice pojma nemam sta ti trazis... Rekao si lijepo da se ne snalazis sa servisima i sta i kako... Ja ti dam link gdje su servisi objasnjeni i vise nego jednostavno i prakticno, a jos bolja stvar da se nauci.. No ti trazis neki Tweak za servise.. koji ce automatizovano da ti odradi nesto...

Ja te zbilja ne kapiram i ne kontam sta hoces.. Ako ima neko nesto gotovo.... sta bi ti to gotovo kada su servisi u pitanju....

Ako zelis da podesis servise pokreni onaj link koji sam ti dao, ako ces nas da zezas i dalje, samo bez mene ovaj put...
 
Ne mozesh da imash jedan univerzalni fajl za sredjivanje servisa... To je vishe individualno, zavisi od toga koje csh servise da iskljuchish a koje ne.

Pre cesh da zeznesh comp ako ti neko drugi iskljuchi neki servis i onda ne mozesh da se konektujesh, ili ti ne radi lan, bluetooth, mrezni shtampach, igrica.... Prouchi neko upustvo, vidi koji ti servisi trebaju a koji ne. Tako je najsigurnije. I ako ti neshto posle ne funkcionishe, samo vrati na default podeshavanje .

poz
 
*Preuzeto sa MS newsgroup-e

Ako imate računar koji nije povezan na lokalnu mrežu i koristite samo jedan
korisnički nalog, možete da isključite određene servise u Windows XP-u kako
biste poboljšali brzinu i sigurnost vašeg računara.
Pokrenite alat za kontrolu servisa (Start + Control Panel + Administrative
tools + Services) i isključite sledeće servise:

Alerter
Clipbook
Computer Browser
Fast User Switching
Human Interface Access Devices
Indexing Service
Messenger
Net Logon
Netmeeting Remote Desktop Sharing (isključivanjem se povećava sigurnost
računara)
Remote Desktop Help Session Manager (isključivanjem se povećava sigurnost
računara)
Remote Procedure Call Locator
Remote Registry (isključivanjem se povećava sigurnost računara)
Routing & Remote Access (isključivanjem se povećava sigurnost računara)
Server
SSDP Discovery Service
TCP/IP NetBIOS Helper
Telnet (isključivanjem se povećava sigurnost računara)
Universal Plug and Play Device Host
Upload Manager
Windows Time
Wireless Zero Configuration (za wireless mreže)
Workstation
 

Back
Top