Masna kosa

MiskeFTW1

Zainteresovan član
Poruka
209
Pozdrav
Nisam nigde naso ovu temu, bar ovde za muskarce, pa reko da pitam sam.
Citao sam po netu vezano za ovaj problem na srpskom i sve se vrti u krug, dok na engleskom preporcuju preparate koji ne postoje na nasim prostorima ili ih je vrlo tesko naci.

Uglavnom imam 20 godina i kosa mi se masti maltene preko noci... Ako je operem cim ustanem, vec sutra ujutru je masna.
Vrlo sam fizicki aktivan i shvatam da je trening = znoj , a znoj = masna kosa
Medjutim, kad imam pauzu i kad nista ne radim istom se brzinom masti... Keva moze da ne opere kosu 3 nedelje i da bude suva kao barut, dok mi je cale navodno izgubio kosu bas zbog masnoce. Pretpostavljam da su u pitanju geni ili hormoni , pubertet ,trening ili kombinacija svega.

Imam inace kratku frizuru trenutno pa mogu da ne operem kosu par dana i da se ne primeti ulje na kosi toliko.. Cim poraste malo,svaki dan je pranje obavezno

Moje pitanje je koje preparate ili metode preporucujete?
Probao sam neke domace sapune, probao sam da ne perem kosu par dana i mnogo vrsta sampona i sapuna
Hvala unapred!
 
Ja imam slican problem,i jos perut,koja se pojavi cim promenim sampon.Godinama perem kosu svaki dan bar jednom,tako da mi ne predstavlja problem.
Citao sam da u takvim slucajevima treba da redje peres kosu (dva puta nedeljno) ali se rezultat vidi tek posle minimum 6 meseci.
Mada ne vidim problem u pranju kose svaki dan,posebno ako je kratka...
 
Ja imam slican problem,i jos perut,koja se pojavi cim promenim sampon.Godinama perem kosu svaki dan bar jednom,tako da mi ne predstavlja problem.
Citao sam da u takvim slucajevima treba da redje peres kosu (dva puta nedeljno) ali se rezultat vidi tek posle minimum 6 meseci.
Mada ne vidim problem u pranju kose svaki dan,posebno ako je kratka...
Kosu nikako ne smes da peres tako cesto. Ja sam pre mozda pola godine sasvim slucajno slusala onog cuvenog modnog kreatora (Karl Lagerfeld)
koji rece da kosu nije prao dve godine, tu mu se pridruzi i Vivijan Vestvud ( engleska modna kreatorka) koja takodje slicno rece, a oboje imaju po osamdeset godina:)

Koriste suvi shampon za kosu, koji i ja svima toplo preporucujem. Nije me mrzelo ( mada ja nemam masnu kosu, ali me nekada mrzi da je perem)
i ja sam pocela to da koristim. Ima ih raznih, ja koristim neki Dove, ima ga u lily drogeriji ( kosta mozda 350 dinara, ali traje dugo) jer ne samo da otkloni
svu mast iz kose nego dobijes i na volumenu pa kao da imas duplo vise kose. Ima i jeftinijih ( a i skupljih naravno) , ali je ovaj Dove neutralan pa tako
mogu da ga koriste i crnokosi i plavokosi. Ranije sam prala kosu jednom nedeljno, sada prodje i dve nedelje, a uvek imam urednu frizuru.
Ovo preporucujem svima, ne samo onima kojima se masti kosa.

Usput, ovaj suvi shampon jako lepo, sveze mirise:))
 
Rayela,nisam iskreno ni znao da ima njih u prodaji.Meni zbog peruti ne verujem da bi pomogao,ali cu pogledati,cisto me zanima.
A i posao mi je takav,ja ne mogu da pretpostavim kako bih posle 14 sati na vrucini mogao da ne operem kosu,nego da posipanjem praha ocistim....
 
Rayela,nisam iskreno ni znao da ima njih u prodaji.Meni zbog peruti ne verujem da bi pomogao,ali cu pogledati,cisto me zanima.
A i posao mi je takav,ja ne mogu da pretpostavim kako bih posle 14 sati na vrucini mogao da ne operem kosu,nego da posipanjem praha ocistim....

masen kose i peruti cete se resiti posle prvog pranja sa ovim sebamed samponom
http://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/sebamed-sampon-protiv-peruti

sustina je da se u komercijalne sampone i kupke stavlja sve i svasta sto iritira kozu glave
ovo je medicinski sampon sa odgovarajucom ph
cerka i ja ga koristimo preko 20godina
cim ga promenim i zaboravim npr da ponesem pa mi frizer opere sa njihovim samponom, odmah imam reakciju..
preporucivala sam ga i drugima i imaju isto iskustvo sa njim
prodaju ga i u apotekama i liliju, samo je tamo cena oko 900din

http://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/sebamed-sampon-protiv-peruti
 
masen kose i peruti cete se resiti posle prvog pranja sa ovim sebamed samponom
http://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/sebamed-sampon-protiv-peruti

sustina je da se u komercijalne sampone i kupke stavlja sve i svasta sto iritira kozu glave
ovo je medicinski sampon sa odgovarajucom ph
cerka i ja ga koristimo preko 20godina
cim ga promenim i zaboravim npr da ponesem pa mi frizer opere sa njihovim samponom, odmah imam reakciju..
preporucivala sam ga i drugima i imaju isto iskustvo sa njim
prodaju ga i u apotekama i liliju, samo je tamo cena oko 900din

http://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/sebamed-sampon-protiv-peruti
Verovatno su ga i koristili, to je i najbolji i najpoznatiji, ali problem masne kose nikako ne resava.

- - - - - - - - - -

Rayela,nisam iskreno ni znao da ima njih u prodaji.Meni zbog peruti ne verujem da bi pomogao,ali cu pogledati,cisto me zanima.
A i posao mi je takav,ja ne mogu da pretpostavim kako bih posle 14 sati na vrucini mogao da ne operem kosu,nego da posipanjem praha ocistim....

Probaj, veruj mi da ce sve biti OK jer sam i ja mislila da je nemoguce da kad je vrucina, kad me kao svrbi teme i zelim vodu na glavi da moze
nesto da pomogne, ali je ovako kako sam napisala. Usput sve je to neka psihologija, ali to sve i sam znas jer covek nekada pomisli kad mu se i glava oznoji
da ce poludeti ako ne ode pod tush, a nije tako. Sugeriras sam sebi da nema potrebe da tusiras glavu svakih 8 sati i onda se tako i osecas.
Sve bre ide iz glave;)
 
Pokusacu sa ovim Sebamed samponom, pa cu da javim utiske.. a probacu i redje da perem kosu

A sta mislite od stavljanju baby pudera? Uglavnom kad mi je masna a nemam vremena da je operem, stavim malo pudera i kao nova je
 
Pokusacu sa ovim Sebamed samponom, pa cu da javim utiske.. a probacu i redje da perem kosu

A sta mislite od stavljanju baby pudera? Uglavnom kad mi je masna a nemam vremena da je operem, stavim malo pudera i kao nova je

Ma pusti bebi pouder, ovaj je suvi shampon zapravo neka vrsta bebi pudera samo sto ne ostavlja tragove i mnogo je efikasniji.

- - - - - - - - - -

resio je i problem masne kose

ja ne bih mogla da ne perem kosu isto
to je kao da se ne tusiram kad sam oznojena
Ja se i ne znojim ( ovo sada nema veze sa kosom) pa nemam potrebu da se tushiram svakog dana ili da stalno kvasim kosu.
 
resio je i problem masne kose
ja ne bih mogla da ne perem kosu isto
to je kao da se ne tusiram kad sam oznojena

Meni je on resio masnu kosu,ali perut nije,jedini sampon koji mi pomaze je CLEAR (ranije Clear vita-ABE).

Hvala probacu i taj Dove sto si preporucila
Znojenje je sastavni deo mog zivota, ali bas kad ne treniram ne moram da imam masnu kosu :dash:

Probaj,ali budi uporan,treba ti i do 6 meseci da koza pocne da reaguje kako teba i smiri se.Moze da ti se desi da ti pomogne posle prvog pranja,pa tamo negde posle 5-6 da se vrati na staro,ali budi uporan,koristi jedan sampon nekoliko meseci i onda ces videti reakciju.
 

Back
Top