INDIJA

Evo i par fotografija...
 

Prilozi

  • taj mahal.jpg
    taj mahal.jpg
    31,7 KB · Pregleda: 8
  • delhi.jpg
    delhi.jpg
    34,2 KB · Pregleda: 8
  • delhi (1).jpg
    delhi (1).jpg
    30,5 KB · Pregleda: 6
  • goa1.jpg
    goa1.jpg
    24,5 KB · Pregleda: 8
  • goa2.jpg
    goa2.jpg
    38,7 KB · Pregleda: 9
Shadowgirl baš ti hvala na opisu. Meni se naročito dopada kada pišeš o tome kako žive jer takve stvari ne može videti na TV u putopisima pošto svi pričaju o mestima, ali ništa ne znamo o životu Indijaca.
Ja sam dosta chatovala s njima, ali su za razliku od nas prilično zatvoreni.
Fascinirana sam tvojom odlučnošću da pratiš svog čoveka pa bih volela da pišeš još ako imaš volju. Npr.kakve su šanse da se tamo zaposliš, kako te prihvata njihov narod i šira porodica, u kom delu Indije živiš, da li ti je teško da se prilagodiš? Šta god se setiš...
Hvala ti puno. :heart:
 
Mene intersuje sta ima zanimljivo da se vidi u Bombaju?

Posto se ovde pominju neke bolesti zamolio bih da mi date neki savet.
Za malariju ne postoji vakcina. Cuo sam i procitao da su sprejevi za komarce najbolja preventiva.
Dizenterija, tifus se prenose zagadjenom vodom i hranom. Za vodu mi i nije neki problem jer planiram da kupujem iskljucivo flasiranu vodu. Mene najvise brine hrana. Posto planiram da idem u Gou, interesuje me kakvu hranu oni jedu (odnosi se na Gou).
Ako ima nekih stvari na koje trebam da obratim paznju, molim Vas da mi na njih ukazete.
 
Bila sam u Indiji i obavezno cu ici. To je jedna carobna, predivna zemlja. Ono sto je u muslimanskim zemljama obavezno, nametnuto, strogo, ali licemerno, jer su svi muslimani takvi, ovde je opusteno. Obisla sam je od severa do juga i od istoka do zapada. Svaki grad, selo, naselje, kakogod je divno i lepo. Ja bih Indiju opisala kao sredjena anrhija. Ja sam pomalo konzervativna, pa mi se vise svidja jug Indije.
Ne volim da duzim, pa cu samo reci: "Ono sto mi podrazumevamo normalnim, tamo je luksuz, ali je tamo luksuz, ono sto mi nemamo ovde." Potpuno drugaciji svet, caroban svet.
 
Mene intersuje sta ima zanimljivo da se vidi u Bombaju?

Posto se ovde pominju neke bolesti zamolio bih da mi date neki savet.
Za malariju ne postoji vakcina. Cuo sam i procitao da su sprejevi za komarce najbolja preventiva.
Dizenterija, tifus se prenose zagadjenom vodom i hranom. Za vodu mi i nije neki problem jer planiram da kupujem iskljucivo flasiranu vodu. Mene najvise brine hrana. Posto planiram da idem u Gou, interesuje me kakvu hranu oni jedu (odnosi se na Gou).
Ako ima nekih stvari na koje trebam da obratim paznju, molim Vas da mi na njih ukazete.


Napokon malo da ozivi ova nasa lepa tema :super:

...Aleko, za Bombaj ne mogu nista da ti kazem, ali sto se tice Goe, hrana ne treba da te brine obzirom da su tamo zastupljene razne kuhinje, znaci ne jede se iskljucivo Indijska hrana.
Ima dosta evropskih restorana, ali zbog eventualnih problema najbolje je jesti na "proverenim" mestima, restoranima, hotelima, nikako na ulici.
Voda iskljucivo flasirana i to ne sve, pre par godina kad sam ja bila savetovali su mi Pepsi i Kingfisher vodu, poslednji takodje proizvode odlicno pivo.
Zatim, led je pozeljno izbegavati, a nekad i case, ukoliko je moguce sigurnije je piti iz flase :-)
Za malariju nema vakcine, ali mozes da se vaksinises protiv hepatitisa A i B, kao sto sam i ja uradila i antitetanus je preporucljiv.
Sto se tice komaraca meni licno sprejevi nisu nista pomogli, i pored toga komarci su me napadali.
Jedna bitna stvar kao i manje vise za sve zemlje, treba biti jako obazriv i izbegavati sumnjive situacije.
Sve u svemu potrebno je malo srece i puno dobrog raspolozenja.

 
Hvala na savetima!
U kom smislu sumnjive situacije?
Da li mozes da mi pojasnis?

Sumnjivih situacija nemas, osim ako si blizu muslimana, ali tada je dobro da si naoruzan, mada oni i nisu toliko strasni. Treba da pazis na svoj novac, mada ja nisam nikada imala problema, a to ti je savet, koji ces dobiti i za Beograd i za Njujork i Tokio. Treba da vodis racuna i o ishrani, gde i kako se sprema, jer je u Indiji veoma neuredno.
 
Sumnjivih situacija nemas, osim ako si blizu muslimana, ali tada je dobro da si naoruzan, mada oni i nisu toliko strasni. Treba da pazis na svoj novac, mada ja nisam nikada imala problema, a to ti je savet, koji ces dobiti i za Beograd i za Njujork i Tokio. Treba da vodis racuna i o ishrani, gde i kako se sprema, jer je u Indiji veoma neuredno.
Hvala. :)
 
Hvala na savetima!
U kom smislu sumnjive situacije?
Da li mozes da mi pojasnis?

Kao sto kaze Moderna Pevacica, apsolutno nigde nije bezbedno,
konkretno ja sam se u Indiji osecala sigurno, mozda i zbog drustva u kojem sam bila.
...Ali dogodilo mi se u jednom hotelu u Chennai-u da mi duplo naplate cenu nocenja,
prethodno vece je uzeo novac a sutradan, taj isti covek ujutru me je gledao u oci i lagao, kako nije nista primio.
Prepirali smo se jedno sat vremena, poslali zalbu direktoru hotela i sve se zavrsilo na tome.
To sam htela reci, da ima puno nekih sitnih prevara, naravno turisti su im za to najzgodniji.
 
Kao sto kaze Moderna Pevacica, apsolutno nigde nije bezbedno,
konkretno ja sam se u Indiji osecala sigurno, mozda i zbog drustva u kojem sam bila.
...Ali dogodilo mi se u jednom hotelu u Chennai-u da mi duplo naplate cenu nocenja,
prethodno vece je uzeo novac a sutradan, taj isti covek ujutru me je gledao u oci i lagao, kako nije nista primio.
Prepirali smo se jedno sat vremena, poslali zalbu direktoru hotela i sve se zavrsilo na tome.
To sam htela reci, da ima puno nekih sitnih prevara, naravno turisti su im za to najzgodniji.

Hvala na savetima. :)
 
Uh. Ja obozavam Bombaj. Nervira me to novo ime. Bombaj je predivan grad na obali Indijskog okeana. Rado odlazim u Indiju i u Bombaj. Iskreno, ne znam odakle bih pocela. On je kao cela Indija. Spoj svih svetskih kultura.
 
Meni se vise dopada Mumbai s' obzirom da je Indijski, iskreno, britanski odnosno portugalski trag me bas i ne fascinira ;)

Ti si bese bila u indiji, je l' tako? Pa mozes li ti da zamislis jednog prosecnog Hindusa, kao ostrascenog nacionalistu, kojem je Mumbaj vazniji nego Bombaj. Ja cak i ne znam novo ime za Kalkutu, ali u njoj uzivam, kao i bilo gde. Ja volim kod Indije to sto ima sve. Amerika ima Veneciju, Holandiju, Pariz,.... Oni su napravili Evropu, svet kod sebe, a u Indiji zivi citav svet. On je sam sebe stvorio tamo.
 

Back
Top