Privedene vođe grupe „Levijatan“

Da li podrzavate akcije grupe "Levijatan"

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 401905

Elita
Poruka
19.065
https://www.krstarica.com/vesti/hro...m&utm_medium=thumbs&utm_campaign=thumbs_house

BEOGRAD – Vođe grupe „Levijatan“ privredene su po nalogu Višeg javnog tužilaštva, a osumnjičeni su za ugrožavanje sigurnosti, rečeno je Tanjugu u MUP-u.

Uhapšeni su pod sumnjom da su preko društvenih mreža upućivali pretnje, zbog čega im je određeno zadržavanje do 48 sati.

Kako je objavljeno na njihovom sajtu, pokret je nastao „kao posledica nesprovođenja Zakona o zaštiti životinja“.

Često su na svom profilu na društvenoj mreži Fejsbuk delili snimke nasilja nad životinjama uz komentare da će počinioci odgovarati.

(Tanjug)

Konacno i ove neko da pozove na razgovor.
 
У добу у којем се држава не бави довољно оваквим проблемима какав је насиље над животињама- логично је да се створе групе које се тим баве на неадекватан начин.
Гледао сам нешто о тој групи; јасно је да су брутални и насилни према социопатама који киње животиње, али не могу много да их осуђујем.
По мени- већи кривац је држава, која за то има и службе и овлашћења, а не ради ништа.
 
У добу у којем се држава не бави довољно оваквим проблемима какав је насиље над животињама- логично је да се створе групе које се тим баве на неадекватан начин.
Гледао сам нешто о тој групи; јасно је да су брутални и насилни према социопатама који киње животиње, али не могу много да их осуђујем.
По мени- већи кривац је држава, која за то има и службе и овлашћења, а не ради ништа.

Мислиш оно, кад би се држава више ангажовала на заштити паса луталица, не би имало потребе да постоји "Левијатан"?
 
Posto drzava ne funkcionise kako treba, opravdano je da ljudi formiraju svoje "celije" i sprovode svoje "zakone".

Malo je sto su izmenili zakone, spijuniraju ljude i prijavljuju sudu, tuze drzavne sluzbe, ako im ne izlaze u susret, sad treba da formiraju svoje batinaske grupe i sprovode svoju pravdu?
 
Левијатан је одлична идеја, прави пример грађанске иницијативе, позитиван пример. Ко се боји полиције и судова? Нико. Ако те уопште и ухвате, осуде, поступаће лепо с тобом, добићеш благу казницу, ништа нарочито. Али, ако постоји претња озбиљним физичким насиљем, ако постоји могућност да се осети веома велики, неподношљиви бол - то је већ нешто друго.
 
Мислиш оно, кад би се држава више ангажовала на заштити паса луталица, не би имало потребе да постоји "Левијатан"?
Не мислим на то.
Кад би држава кажњавала људе који узму штене "да се деца играју", а кад порасте у ружну ђумару истерају на улицу, сам по себи би се смањио проблем паса луталица.
А осим тога- говорим о мучењу животиња- снимцима који нису за гледање због бруталности и о власницима паса за борбу, рецимо.
Та врста агресивности мора да буде жестоко санкционисана.
 
Не мислим на то.
Кад би држава кажњавала људе који узму штене "да се деца играју", а кад порасте у ружну ђумару истерају на улицу, сам по себи би се смањио проблем паса луталица.
А осим тога- говорим о мучењу животиња- снимцима који нису за гледање због бруталности и о власницима паса за борбу, рецимо.
Та врста агресивности мора да буде жестоко санкционисана.

Ја колико видим, ови прете између осталог азилима за псе, ваљда их не хране добро, немају добре услове, итд. Такође прете људима који нападају уличне псе, још нам само треба удружење које ће да се бави заштитом људи од напада паса луталица, па да циркус од државе и нације буде комплетан.

Дакле, у нормалним државама пси луталице не постоје, па не постоји ни могућност да их неко малтетира, силује, препродаје или шта већ.
Такође, у нормалним државама рад азила, или било које институције контролишу надлежни органи, а не некакве ad hock групе под маскама.
У нормалним државама се за претњу иде у затвор, иде се и овде, али за претњу Вучићу или Брнабићки.

Али овде где је бог рекао лаку ноћ све је могуће и свашта се дешава, па и да маскирани комплексаши млате глупости и штите џукеле које да има икаквог реда не би ни постојале итд..
 
Ја колико видим, ови прете између осталог азилима за псе, ваљда их не хране добро, немају добре услове, итд. Такође прете људима који нападају уличне псе, још нам само треба удружење које ће да се бави заштитом људи од напада паса луталица, па да циркус од државе и нације буде комплетан.

Дакле, у нормалним државама пси луталице не постоје, па не постоји ни могућност да их неко малтетира, силује, препродаје или шта већ.
Такође, у нормалним државама рад азила, или било које институције контролишу надлежни органи, а не некакве ad hock групе под маскама.
У нормалним државама се за претњу иде у затвор, иде се и овде, али за претњу Вучићу или Брнабићки.

Али овде где је бог рекао лаку ноћ све је могуће и свашта се дешава, па и да маскирани комплексаши млате глупости и штите џукеле које да има икаквог реда не би ни постојале итд..
Не знам колико си упознат са том проблематиком, али- овде је од "заштите паса луталица" направљен уносан бизнис; озбиљан новац улази од некаквих фондација типа "Брижит Бардо" и сличних, и неким чудним каналима стижу у приватне џепове без озбиљније контроле- шта се ту заиста догађа.
Затим, "пансиони за псе"; велика већина их ради "на црно", за кеш, а чување тих паса иде од 100 до 300 Е месечно, плус храна, па сам израчунај колико се ту новца обрће.
Мој познаник свакодневно има по неколико паса на чувању, на сред Чукарице, у стамбеној зони.
И нико га не дира.
Чак ни комунална полиција...:mrgreen:
 
Не знам колико си упознат са том проблематиком, али- овде је од "заштите паса луталица" направљен уносан бизнис; озбиљан новац улази од некаквих фондација типа "Брижит Бардо" и сличних, и неким чудним каналима стижу у приватне џепове без озбиљније контроле- шта се ту заиста догађа.
Затим, "пансиони за псе"; велика већина их ради "на црно", за кеш, а чување тих паса иде од 100 до 300 Е месечно, плус храна, па сам израчунај колико се ту новца обрће.
Мој познаник свакодневно има по неколико паса на чувању, на сред Чукарице, у стамбеној зони.
И нико га не дира.
Чак ни комунална полиција...:mrgreen:

Врло сам упознат, каква црна Брижит Бардо, и она узима новац пореских обвезника и оних јадника што остављају својуимовину таквима, као и ови дрипци, мало њих зна да се све те невладине организације, педери, лезбејке, кучебрижници, све то добија паре из буџета чим се региструје.
Има и тих који чувају и шетају кучиће, има их који плаћају за то, али ја не говорим о томе.
 
Ja uvek kada dodjem u BGD, a dolazim cesto... Pokusavam mojim lokalnim psicima i mackicama lutalicama da olaksam... Cesto odem do Matijevica, pa kupim 100 grama parizera (18 dinara, 15 centi), pa im podelim. Nije njima lako. Imamo dva matora psa ispred solitera, jadnicka (stari su preko 15g) i jednu solitersku rasnu, prelepu mackicu (koja zivi po hodnicima). Njoj sam, na dan kada su je kastrirali, kupio prasku sunkicu. Jadnicak mali... :roll:

Druzenje sa zivotinjama, posebno sa mackama i pticicama (golubicima, vranicima), jako pozitivno deluje na ljude. Deluje na mene. Imaju oni tu neku karmu, da, nama, ljudima, pomazu pozitivnom energijom. Zauzvrat, moramo ih paziti i hraniti. Zavise od nas. :heart:

I primecujem, vrabaca ima sve manje. Retko ih vidjam, ali kada ih vidim, moram da im nabavim bilo kakav hlebcic. Imperativ! :ok:

_nobody_
 
Не мислим на то.
Кад би држава кажњавала људе који узму штене "да се деца играју", а кад порасте у ружну ђумару истерају на улицу, сам по себи би се смањио проблем паса луталица.
А осим тога- говорим о мучењу животиња- снимцима који нису за гледање због бруталности и о власницима паса за борбу, рецимо.
Та врста агресивности мора да буде жестоко санкционисана.

niko ne kaze da zivotinje treba maltretirati, ali u toj grupi su oni koji smatraju da covek ne sme ni da se brani ukoliko ga napadnu lutalice.

- - - - - - - - - -

a jasno je kakvog su profila na osnovu rasa pasa koje sami gaje.
 
Ja uvek kada dodjem u BGD, a dolazim cesto... Pokusavam mojim lokalnim psicima i mackicama lutalicama da olaksam... Cesto odem do Matijevica, pa kupim 100 grama parizera (18 dinara, 15 centi), pa im podelim. Nije njima lako. Imamo dva matora psa ispred solitera, jadnicka (stari su preko 15g) i jednu solitersku rasnu, prelepu mackicu (koja zivi po hodnicima). Njoj sam, na dan kada su je kastrirali, kupio prasku sunkicu. Jadnicak mali... :roll:

Druzenje sa zivotinjama, posebno sa mackama i pticicama (golubicima, vranicima), jako pozitivno deluje na ljude. Deluje na mene. Imaju oni tu neku karmu, da, nama, ljudima, pomazu pozitivnom energijom. Zauzvrat, moramo ih paziti i hraniti. Zavise od nas. :heart:

I primecujem, vrabaca ima sve manje. Retko ih vidjam, ali kada ih vidim, moram da im nabavim bilo kakav hlebcic. Imperativ! :ok:

_nobody_

Тебе ће изаберемо за градоначелника, па ће им свима правиш кућице и хотеле о нашем трошку.
 
Тебе ће изаберемо за градоначелника, па ће им свима правиш кућице и хотеле о нашем трошку.

A ne... Nisam ja od te fele. Ja to radim za sebe, da sebe rekuperiram... Jer mnogi ljudi su prave zivotinje, u onom pravom smislu iDa.

Ja, da sam gradonacelnik, neke ljudove bih bacao lavovima u BGD zoo za dorucak. Neke odredjene. Pogadjas i koje! Nisu daleko, samo dva kilometra odande! :aha2:

_nobody_
 
"Zamisli da ti odsečeš uvo psu.Po kojoj logici onda ja ne mogu tebi da odsečem uvo ?"-Levijatan :rotf:

Па тај фазон. ако се неко иживљава над животињом која је неколико левела испод њега треба да осети исто. Затвор и новчана казна нису решење.
 
Па тај фазон. ако се неко иживљава над животињом која је неколико левела испод њега треба да осети исто. Затвор и новчана казна нису решење.

Ma ovi momci su ok.Ovo je prvi put da su ih priveli zbog pretnji,nikada pre nisu bili privođeni.Počinjem da sumnjam da je vlasnik tog azila neki SNS poslanik.
 
Ma ovi momci su ok.Ovo je prvi put da su ih priveli zbog pretnji,nikada pre nisu bili privođeni.Počinjem da sumnjam da je vlasnik tog azila neki SNS poslanik.

Могуће да си у праву јер Доктор Небојша реагује само ако је странка угрожена а они где нањуше да има пара, заузимају. При томе су сељаци, оно радикалско крило сељака, чобана.
 
niko ne kaze da zivotinje treba maltretirati, ali u toj grupi su oni koji smatraju da covek ne sme ni da se brani ukoliko ga napadnu lutalice.
Ма, добро, то је НВО лудило на другој крајњости...
Меру смо погубили, у свему.
На једној страни права детета која немају ни одрасли, а на другој традиционалне Цркве које штите педофиле у својим редовима, тајне службе које све знају о таквима, и ћуте само да би их тиме држали "у шаху"...:roll:
 
Ja sam usred Minhena zapatio vranice. Kako su to pametne pticice... Ujutru sabajle, negde oko 6:00, izadjem i prosetam oko centra... Nadjem pizze, ostavljene ostatke McDonalda, i sve ja to u kesu, u obliznji park, gde im to isitnim, i ostavim na tzv, "Vranic Hillu". A oni to sve pamte... I lete po krovovima kada se ja setam. I grakcu. Obavestavaju da hranica dolazi. Cesto slete u mojoj neposrednoj blizini. :D

I galebice na Isaru hranim. A zabranjeno zakonom. Ali ja vrlo cesto te zakone ne postujem. Niko me dosada nije prijavio, a ljudi me mnogo puta slikali kao me 200 ptica oblece. Hickokove Ptice... A galebici su isto pticice posebnog kova. Moracu nedge da kupim dzak kuruza... To im je veganska hranica. :whistling:

_nobody_

Најбоље је птице хранити зрневљем, од нашег леба може да им буде мука, јер у њему има свакојаких додатака, да не кажем токсичних хемијских једињења.
 
Ти их ту негујеш и онда запалиш за швабију где се створи чопор од њих 200 незнајући да си ти запалио :hahaha:
и ти онда правиш проблем твојим комшијама.

Ne, gresis. Ja poznajem te psice. I ne hranim svakog psica. Samo tu dvojicu. Oni umiru, polako, i ja se trudim da im malo olaksam. Poznajem ih od mal'ne 2000te...

Мораш да престанеш са том праксом.
Знају ти животуњци веома добро да се снађу и без тебе.

Svakako da znaju. I na tome sam im zahvalan. :aha2:

Ali NIKAKO na okolnim natpisima/grafitima: Bog na Nebu, Rad na Zemlji! United Forces SS! :whistling:

To vi tamo, mafijasi i dileri, zadrzite za sebe. Ja imam lovu da vama kupim i Coca Colu, pa i Coca In... Ali to NIKADA NE radim. Niti cu raditi. Ne razumete vi te stvari... Jer pravite strasne probleme. NE meni, nego mojim komsijama, i Vozdovcu, i celom Beogradu, pa i Gospodu Bogu. :mrgreen:

_nobody_
 
Da je zemlja uredjena nekim sistemom, pasa lutalica ne bi bilo.
A kad ih vec ima ne mozemo ih ubiti, nisu oni krivi sto su tu na ulici, nego ljudi koji su se naucili da macice i stence bacaju na smetlista, ostavljaju po kontejnerima, pa oni sirotani prezive, kuda ce sad, pa negde gde ima hrane, borba za goli opstanak.
Grozim se pomisli kakve oni zivote imaju. I sad se vi tu becite kao psi lutalice ujedaju....jeste, pas koji je preziveo traume, neko ga zlostavljao ili tukao, naravno da je spreman da ujede, jer se boji, i brani se.
Zamislite se u njegovoj situaciji...
U zemlji kakva je Kanada nema pasa lutalica, vecinom zato sto se jako brzo udomljavaju ako je neko i napustio neku macu ili kucu.
 
Ja uvek kada dodjem u BGD, a dolazim cesto... Pokusavam mojim lokalnim psicima i mackicama lutalicama da olaksam... Cesto odem do Matijevica, pa kupim 100 grama parizera (18 dinara, 15 centi), pa im podelim. Nije njima lako. Imamo dva matora psa ispred solitera, jadnicka (stari su preko 15g) i jednu solitersku rasnu, prelepu mackicu (koja zivi po hodnicima). Njoj sam, na dan kada su je kastrirali, kupio prasku sunkicu. Jadnicak mali... :roll:

Druzenje sa zivotinjama, posebno sa mackama i pticicama (golubicima, vranicima), jako pozitivno deluje na ljude. Deluje na mene. Imaju oni tu neku karmu, da, nama, ljudima, pomazu pozitivnom energijom. Zauzvrat, moramo ih paziti i hraniti. Zavise od nas. :heart:

I primecujem, vrabaca ima sve manje. Retko ih vidjam, ali kada ih vidim, moram da im nabavim bilo kakav hlebcic. Imperativ! :ok:

_nobody_

nemas duse

dajes im iz matijevica

i to parizer
 

Back
Top