Kupovina pre ebaya- ima li sanse? - pitanje

Meklaud

Iskusan
Poruka
5.273
Kupio sam neki zanimljiv suvenircic iz Kine.2,5$, besplatna postarina.
Ekspedovan je odande preko China posta 31.8. ove godine i jos uvek nije stigao.
Prodavac mi je dao kod posiljke za pracenje, ali na svim zivim sajtovima takav paket ne postoji.
Obratio sam se prodavcu, sredinom oktobra i on mi je rekao da je paket na pola puta (?!) ali da ce mi refundirati novac sto je i uradio. Na roku isporuke ovog paketa stoji kao krajnji krajnji rok danasnji dan.Sreo postara danas ali nema nista.
Postoji li makar minimalna mogucnost da to ipak stigne?
 
Nema sta da ti on kaze, neka ti posalje track id i da se sam uveris , paketi iz Kine obicno kod nas dolaze za 2 nedelje , ume da bude i do 30 dana ako su praznici u pitanju itd.

Izvini ako ti je refundirao novac onda je velika verovatnoca da nije ni poslao a opet koristio je tvoj novac neko vreme ...pa se setio da ti vrati pare.
Daj mu negativnu ocenu.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam neki zanimljiv suvenircic iz Kine.2,5$, besplatna postarina.
Ekspedovan je odande preko China posta 31.8. ove godine i jos uvek nije stigao.
Prodavac mi je dao kod posiljke za pracenje, ali na svim zivim sajtovima takav paket ne postoji.
Obratio sam se prodavcu, sredinom oktobra i on mi je rekao da je paket na pola puta (?!) ali da ce mi refundirati novac sto je i uradio. Na roku isporuke ovog paketa stoji kao krajnji krajnji rok danasnji dan.Sreo postara danas ali nema nista.
Postoji li makar minimalna mogucnost da to ipak stigne?

Окани се тога, Србија није свет. Што имаш на Купујем Продајем, то ти је то.
Ако ти није доста, плаћај разне папрене глобе, и чекај поштара ко озебао сунце.
 
Pa to, track id mi dao kad ukucam nepostojeci.Znaci nista onda, dva meseca vec prosla, cak i vise od toga

Meni uvek sve stiže za dve do tri nedelje.

Dva puta je roba "kasnila". Jednom mi je poštar ubacio u sanduče i pošto je koverta bila žuta, nisam je video i pronašao sam je tek posle godinu dana. Drugi put mi je roba ostala na našoj carini. Oni je zaturili, pa mi kasnila dva meseca. Sreća nije bilo ništa skupo.

Samo jednom sam imao pravi problem sa nišanom za airsoft pušku. Tražili mi dozvolu za uvoz teleskopskih nišana sa carine. Pošto sam im objasnio da nišan nije teleskopski, objašnjenje je bilo ladno "da su se carinici pridržavali zakona", tj. sistem vrana vrani oči ne vadi. Iz Kine su mi vratili novac, pošto je i njima roba vraćena.
 
Kupio sam neki zanimljiv suvenircic iz Kine.2,5$, besplatna postarina.
Ekspedovan je odande preko China posta 31.8. ove godine i jos uvek nije stigao.
Prodavac mi je dao kod posiljke za pracenje, ali na svim zivim sajtovima takav paket ne postoji.
Obratio sam se prodavcu, sredinom oktobra i on mi je rekao da je paket na pola puta (?!) ali da ce mi refundirati novac sto je i uradio. Na roku isporuke ovog paketa stoji kao krajnji krajnji rok danasnji dan.Sreo postara danas ali nema nista.
Postoji li makar minimalna mogucnost da to ipak stigne?

cekas 20 do mesec dana.narucio nekoliko puta iz usa

sacekaj još malo,stiže
 
Окани се тога, Србија није свет. Што имаш на Купујем Продајем, то ти је то.
Ако ти није доста, плаћај разне папрене глобе, и чекај поштара ко озебао сунце.

Na KP i nema neki izbor a i to sto ima je katastrofa skupo i niko im ne kupuje a oni ne spustaju cenu.A kad ti treba da nekom prodas onda bi da otkupe i kompjuter od tebe za 100 din a i ti sto bi da kupe po mizernim cenama su preprodavci.Narod u Srbiji ima para i nece da kupuje jeftino ili polovno jer ih sramota.Jel ste videli koliki je red bio za nov sljamsung telefon od 1500e,gomila mladih,po 8 godina mladji od mene,a ja se sabiram pred kraj meseca za pogacicu ujutru da ne budem gladan na poslu ceo dan
 
Poslednja izmena:
Окани се тога, Србија није свет. Што имаш на Купујем Продајем, то ти је то.
Ако ти није доста, плаћај разне папрене глобе, и чекај поштара ко озебао сунце.

Naručivao sam na aliexpress 50-ak puta i imao samo dva problema. Pokrenuo dispute, dobio pare nazad.
Sve ostalo stizalo, 15-30 dana, dve pošiljke možda oko 40 dana. Roba od tipa evro-dva do 50-ak evra.
 
Kupio sam neki zanimljiv suvenircic iz Kine.2,5$, besplatna postarina.
Ekspedovan je odande preko China posta 31.8. ove godine i jos uvek nije stigao.
Prodavac mi je dao kod posiljke za pracenje, ali na svim zivim sajtovima takav paket ne postoji.
Obratio sam se prodavcu, sredinom oktobra i on mi je rekao da je paket na pola puta (?!) ali da ce mi refundirati novac sto je i uradio. Na roku isporuke ovog paketa stoji kao krajnji krajnji rok danasnji dan.Sreo postara danas ali nema nista.
Postoji li makar minimalna mogucnost da to ipak stigne?
Mozda ce stici, a mozda i nece. Te brojeve koje oni daju valjda su brojevi nekih kontejnera koji prvo stizu u Hamburg pa tu odstoje na carini
mesec dana, a onda ih pakuju i salju. Pa sta stigne, stigne.
Ja kupujem kojesta preko Ebay-a ( a i prodajem;)), ali kad vidim da je prodavac iz Kine onda batalim kupovinu ili se oprostim od 5-6 evra.

- - - - - - - - - -

Naručivao sam na aliexpress 50-ak puta i imao samo dva problema. Pokrenuo dispute, dobio pare nazad.
Sve ostalo stizalo, 15-30 dana, dve pošiljke možda oko 40 dana. Roba od tipa evro-dva do 50-ak evra.
Te ( kako ih ti zoves) dispute mozes da pokrenes u roku od 60 dana, posle toga zaboravi.
 
Te ( kako ih ti zoves) dispute mozes da pokrenes u roku od 60 dana, posle toga zaboravi.
Na sajtu (i u mobilnoj aplikaciji) imaš tačnu informaciju kad ti ističe rok. Strpljivo čekaš do 5 dana pred kraj, kontaktiraš prodavca, ako ne dobiješ korisnu informaciju (ili poručenu robu), pokreneš proces vraćanja para. Ako zaboraviš, pa prođe rok, sam si kriv. I to je OK.
 

Back
Top