Spavanje

jonnyquid

Početnik
Poruka
1
Vi ste mi poslednja nada, prestao sam da konzumiram travu ima mesec dana otprilike, konzumirao 4 godine sa pauzama, od cetrnaeste sad imam 18, kajem se ceo zivot sto sam to ikada uradio, sjebalo me skroz, prolazio kroz socijalnu anksioznost, sve sam, bez ikakve pomoci, nikome nisam ni pricao o svom stanju, znate ono kad pricate sa nekim pa nesvesno smicete pogled, zamislim se u sred razgovora, ali sam sve to naucio koliko toliko da kontrolisem, e sad, sve bi bilo okej, da nisam dodao slag na tortu, probao ekstazi pre 2 meseca, hteo sam da sacekam do punoletstva, pa onda, mislio da je tako najbolje, pusio travu tu mozda jos mesec dana posle uzimanja, i onda sam odlucio da je dosta sa svim tim, hteo da okrenem novu stranicu u zivotu, malo da se posvetim necemu drugom, e sad krece prica, ovih mesec dana traje agonija, imam strasne probleme sa spavanjem, desavalo mi se da ne mogu da zaspim po dan dva, samo neke misli naviru, ja okrenem glavu, ne vredi krenem da razmisljam o necemu bezveznom, onda sam krenuo da se budim random skroz, odspavam sat-dva, i odjednom tap, probudim se, sav u bunilu, konfuzan, imam osecaj kao da ne sanjam, nego razmisljam u toku spavanja, kad se probudim ne mogu ponovo da zaspim, mozda je problem u cigarama, stvarno ne znam, razmisljam da posetim nekog psihoterapeuta, cisto da se proverim, ali se cimam da mi ne daju neku diijagnozu, okej sam lik ovako, drustven, komunikativan, trenirao fudbal osam godina, stavise pametniji od pola svojih vrsnjaka, pomoc neka hitno...
 
Trebao bi malo da se informišeš i tada ćeš shvatiti da psihička zavisnost od marihuane postoji, ljudi su se i sa heroina skidali na suvo, ne obavezno metadonom, tako da preguraju tu psihičku krizu, bar nemaš fizičke bolove.
Strah od psihoteraputa ne treba da imaš, dijagnoze se ne lepe tek tako, da bi se zalepile- u krajnjem slučaju verovatno si toliko i zaglavio u marihuanu u tim godinama kada se čovek identifikuje sa društvom, moguće je da i imaš neku dijagnozu, poenta bi bila da se središ..
Malo nije na mestu to što imaš osećaj da si pametniji od pola sopstvenih vršnjaka-jer očigledno da nisi, ta druga polovina nepametnih je to probala i batalila, ili pak nije ni probala.
Inteligencija nije tu presudna, da li će neko ili ne pokušati i ostati u tome.
Dobro je je što si društven, samo promeni društvo, ako ne umeš da se odupreš, takođe ako si društven kao što kažeš, čak i bez psihoteraputa angažovaćeš se na tom socijalnom nivou, imati fizičke aktivnosti, malo više trošiti fizičku energiju koja ,,divlja" u tim godinama, samo treba da se usmeri.
Mani se na duge staze te gandže, a i shvati da je neki psihološki problem postoja i verovatno još uvek postoji-čim si bio konzument tog sranja 4 godine konstantno.
Leči se uzrok, nekada razgovorom, a ako je ozbiljnija dijagnoza i nekom terapijom.
Obzirom da nikome nisi pričao o sosptvenom stanju, a niko iz bliže okline nije to uočio da se menjaš i postaješ anksiozan ili da imaš onaj spec.misris marihuane koji širiš oko sebe, lepo je došlo vreme da se ispričaš sa nekim, pishoterapeut nije loša varijanta uopšte.
 
Vi ste mi poslednja nada, prestao sam da konzumiram travu ima mesec dana otprilike, konzumirao 4 godine sa pauzama, od cetrnaeste sad imam 18, kajem se ceo zivot sto sam to ikada uradio, sjebalo me skroz, prolazio kroz socijalnu anksioznost, sve sam, bez ikakve pomoci, nikome nisam ni pricao o svom stanju, znate ono kad pricate sa nekim pa nesvesno smicete pogled, zamislim se u sred razgovora, ali sam sve to naucio koliko toliko da kontrolisem, e sad, sve bi bilo okej, da nisam dodao slag na tortu, probao ekstazi pre 2 meseca, hteo sam da sacekam do punoletstva, pa onda, mislio da je tako najbolje, pusio travu tu mozda jos mesec dana posle uzimanja, i onda sam odlucio da je dosta sa svim tim, hteo da okrenem novu stranicu u zivotu, malo da se posvetim necemu drugom, e sad krece prica, ovih mesec dana traje agonija, imam strasne probleme sa spavanjem, desavalo mi se da ne mogu da zaspim po dan dva, samo neke misli naviru, ja okrenem glavu, ne vredi krenem da razmisljam o necemu bezveznom, onda sam krenuo da se budim random skroz, odspavam sat-dva, i odjednom tap, probudim se, sav u bunilu, konfuzan, imam osecaj kao da ne sanjam, nego razmisljam u toku spavanja, kad se probudim ne mogu ponovo da zaspim, mozda je problem u cigarama, stvarno ne znam, razmisljam da posetim nekog psihoterapeuta, cisto da se proverim, ali se cimam da mi ne daju neku diijagnozu, okej sam lik ovako, drustven, komunikativan, trenirao fudbal osam godina, stavise pametniji od pola svojih vrsnjaka, pomoc neka hitno...

Nisam razumela da li sada pusis cigarete misleci da je to zdravije i bolje od marihuane?
I ta je dijagnoza za ljude, a psihoterapeut ti nikako nece na prvu loptu deliti dijagnoze.
Idi kod psihologa ako ti je moguce, pricaj sta te boli i muci, ali iskreno, ne skrivaj nista.
 
Pa ako nisi malo i hiperaktivan, a i veliki kapacitet pluća?!
U principu ti je najveći prijatelj spavanja kad imaš termin za spavanje. Da ti to stalno bude neko doba koje ti odgovara u smislu da postigneš satnicu, a što vi mlađi ne bi trebalo da ste ispod osam sati. I da se na taj termin navikneš! Plus što je veliki prijatelj spavanja i malo piva- da ti to bude na nekih 45 minuta pred spavanje! I naravno da obuzdaš dah. A ako si se navikao na krupan dah- to bi morao i inače da kratiš, sem kod malo ekstremnijeg napora...
 
Pa ako nisi malo i hiperaktivan, a i veliki kapacitet pluća?!
U principu ti je najveći prijatelj spavanja kad imaš termin za spavanje. Da ti to stalno bude neko doba koje ti odgovara u smislu da postigneš satnicu, a što vi mlađi ne bi trebalo da ste ispod osam sati. I da se na taj termin navikneš! Plus što je veliki prijatelj spavanja i malo piva- da ti to bude na nekih 45 minuta pred spavanje! I naravno da obuzdaš dah. A ako si se navikao na krupan dah- to bi morao i inače da kratiš, sem kod malo ekstremnijeg napora...

da li si ti svestan da daješ savet osobi od 18 godina? ladno, kao da je penzos koji će da popije čašu piva pred spavanje i oduzme se..svašta
 
Vi ste mi poslednja nada, prestao sam da konzumiram travu ima mesec dana otprilike, konzumirao 4 godine sa pauzama, od cetrnaeste sad imam 18, kajem se ceo zivot sto sam to ikada uradio, sjebalo me skroz, prolazio kroz socijalnu anksioznost, sve sam, bez ikakve pomoci, nikome nisam ni pricao o svom stanju, znate ono kad pricate sa nekim pa nesvesno smicete pogled, zamislim se u sred razgovora, ali sam sve to naucio koliko toliko da kontrolisem, e sad, sve bi bilo okej, da nisam dodao slag na tortu, probao ekstazi pre 2 meseca, hteo sam da sacekam do punoletstva, pa onda, mislio da je tako najbolje, pusio travu tu mozda jos mesec dana posle uzimanja, i onda sam odlucio da je dosta sa svim tim, hteo da okrenem novu stranicu u zivotu, malo da se posvetim necemu drugom, e sad krece prica, ovih mesec dana traje agonija, imam strasne probleme sa spavanjem, desavalo mi se da ne mogu da zaspim po dan dva, samo neke misli naviru, ja okrenem glavu, ne vredi krenem da razmisljam o necemu bezveznom, onda sam krenuo da se budim random skroz, odspavam sat-dva, i odjednom tap, probudim se, sav u bunilu, konfuzan, imam osecaj kao da ne sanjam, nego razmisljam u toku spavanja, kad se probudim ne mogu ponovo da zaspim, mozda je problem u cigarama, stvarno ne znam, razmisljam da posetim nekog psihoterapeuta, cisto da se proverim, ali se cimam da mi ne daju neku diijagnozu, okej sam lik ovako, drustven, komunikativan, trenirao fudbal osam godina, stavise pametniji od pola svojih vrsnjaka, pomoc neka hitno...

Драјзерова, правац.
 
mozda jesi inteligentan, ali si i nezreo
mnogo stabilnije osobe su svoje probleme resavale uz pomoc drugih koji su za takvu pomoc osposobljeni
idi u drajzerovu, tamo ces da dobijes dalje instrukcije
a sto se tebe tice, menjaj staro drustvo potpuno
 

Back
Top