Silovanje i „silovanje“

Kosta2

Legenda
Poruka
65.077
Silovanje i „silovanje“


Evo, Ronaldo je poslednji primer. Silovao. Glumci, sportaši, pisci, producenti, čak i kandidat za sudiju vrhovnog suda. Zadnjih godinu dve, posebno u Americi naprosto krenula lavina optužbi za silovanje od strane žena silovanih juče, prošle godine, pre dvajst godina. Znam da ima svega ali mi to deluje preterano. Kako su stvari krenule, u Americi još ostalo par žena koje nisu silovane. Bar jednom.

Doći će uskoro vreme kad će postati normalno da za dobit pitjke muškarcu trebaju dva svedoka i potpisan ugovor o dobrovoljnom opštenju. :mrgreen:
 
Kandidat za sudiju Vrhovnog suda je postao sudija i on nije optužen za silovanje, već za napad i pokušaj.

Bila je ova tema na Ženama čini mi se, tamo sam rekao šta sam imao, sećam se da sam se raspravljao sa Tenzijom... mrzi me da se ponavljam. Suma sumarum, na strani sam žena u ovom slučaju.
 
Meni nije jasno kako to ide, nakon toliko godina bez ikakvog dokaza i svedoka neko biva optužen, i ako ne prizna krivicu za koju ga/je terete onda treba da se pogodi ko od njih dvoje laže.:think:

- - - - - - - - - -

Tako se mogu upropastiti životi nedužnih ljudi, ukoliko je neko spreman, iz ko zna kojih razloga, da ih lažno optuži.
 
Silovanje i „silovanje“


Evo, Ronaldo je poslednji primer. Silovao. Glumci, sportaši, pisci, producenti, čak i kandidat za sudiju vrhovnog suda. Zadnjih godinu dve, posebno u Americi naprosto krenula lavina optužbi za silovanje od strane žena silovanih juče, prošle godine, pre dvajst godina. Znam da ima svega ali mi to deluje preterano. Kako su stvari krenule, u Americi još ostalo par žena koje nisu silovane. Bar jednom.

Doći će uskoro vreme kad će postati normalno da za dobit pitjke muškarcu trebaju dva svedoka i potpisan ugovor o dobrovoljnom opštenju. :mrgreen:

Pocece bukvalno "Drzanje sveca".
 
Meni je čudna ta priča o ćutanju tipa 5,10,15 godina, pa se odjednom sete..Ne kažem da nije bilo, ali svakako je čudno

Pa ako se logicki pogleda i nije cudno.
Viktimoloski posmatrano, zrtva se prvo plasi priznanja jer ono povlaci sa sobom ponizenje (u sopstvenim ocima) jer joj se tako nesto dogodilo, strah da ostane na "stubu srama" jer nece imati adekvatnu podrsku porodice, socijalnih institucija, strah da joj nece verovati, da dokazi budu naprsno "oboreni" ili da se ne pronadju, odnosno da organi krivicnog gonjenja ne obave svoju duznost usled potezanja veza ili novcanika (u zavisnosti ko je ucinilac).
Sve to ima svoju tezinu, nositi na dusi takav teret jedan dan, a kamoli ceo zivot.....
One koje se usude da prijave silovanje, i ako kojim slucajem bude osudjen, niko se ne zapita sta ce biti kada on izadje. Kazne za sliovatelje su male, a u medjuvremenu kako ta zena (devojka, dete u najgorem slucaju) zivi... Prvo stigmatizacija okoline, etiketiranje po svim savovima, otezano uklapanje u zivotne tokove, kontakt sa buducim partnerom...to je patnja...do te mere da dovodi do destruktivnih misli i suicida. Posledica i cutanja i necutnja su vrlo teske i ozbiljne.
Razlog sto neka progovori posle vise godina...pa mozda joj dodijalo da skuplja patnju u sebi..kalemljenje patnje i gorcine dovode do besa koji eskalira upravo tako, razlog moze biti i povecana stopa tog krivicnog dela te zrtva na na neki nacin oseti da bi trebala da kaze....samo one znaju razlog.
To sto je danas zavladala emancipacija zena, borba za zenska prava (a realno niko ih i ne ugrozava) sa drugog aspekta zensko ponasanje koje je pre svega domino, egocentricno, nadobudno. Eklatantan primer rijati sranj*a koja izvitoperuju nacin posmatranja zena. Vi kada vidite devojku da se kleberi, skida i nedolicno ponasa na rijalitiju, sutra dan imacete copy-paste ponasanja gomile devojaka....da to dovodi do nepostovanja zena od strane muskaraca jer i ja kao zensko postavim pitanje: Sta tu treba postovati, devojku koja ne ceni sebe...ko ce je ceniti? U sustini takve zene i da budu silovane...hm opet nije u redu, bilo kakvo nanosenje patnje.
No, kada se pogleda ovo krivicno delo, imamo ucinioca i zrtvu...dakle mora da se sagleda i koliko je sama zrtva doprinela tom cinu. A sam koncept drustva i njegovo (ne)delovanje doprinosi i povecanje stope silovanja i drugih krivicnih dela i donosenje glupih zakona. Ni muskarcima nije lako, ali jbga



па добро има ваљда неки степен повреде. Повриједиш се кад удариш ногом у сто, а и кад паднеш с петог спрата

Taj ko padne sa petog vise se ne dize:cool:
 
Lossana jako lepo sroceno...Mada sam cin silovanja nije toliko strasan u odnosu na to koliko su neke druge stvari strasne, a prolaze eto tako....Tipa covek projuri 150km/h u gradu, na crveno, ubije dvoje ljudi...Pa on ce odlezati 2 godine, fino ponasanje, malo se podmaze, malo uslovna i on je slobodan covek..Nikom nista...Meni je to mnogo gore i jezivije...
No, da se vratim na temu...Kada se dokaze da je neko silovatelj, smatram da je neki vid kastracije najbolja opcija. Pa ko voli nek izvoli, treba im samo na par dobrih primera pokazati kako ce proci...
Posto su ljudi jedna izopacena stvorenja generalno, zene mogu da zloupotrebe svoju poziciju zrtve i da dobijemo situaciju gde lovac postaje lovina...U tom slucaju kastrirati coveka koji nije kriv je...uf...
Suma sumaru..Bilo je toga i bice, ko veruje u pravdu taj je budala... Zene trebaju da se cuvaju, vode racuna...Nose neki peper sprej ili ako su bas u strahu elektroshoker, noz...
Znaci devojko kada se vracas iz izlazaka pijana i izdrogirana, uvek okrenes nekoga da te saceka ispred kuce, ulaza... Ako te neko zlostavlja(bivsi, sadasnji itd...), prijavis porodici, prijateljima... Uvek ima resenja... Ako pogledamo realno, sex ko sex...Nista specijalno...Vau ***** je, a nije htela...Ne mogu da razumem te vecne agonije kroz koje zrtve prolaze zbog toga(pogotovu ove fore kao plati odstetu i sad je sve ok
:D)...Naravno ako je pravda zadovoljena, nasilnik dobio sta zasluzuje i sta mu sleduje! Ako nije, ili uzeti stvari u svoje ruke, ili bezati ili traziti zastitu na sve moguce strane...
 
Lossana jako lepo sroceno...Mada sam cin silovanja nije toliko strasan u odnosu na to koliko su neke druge stvari strasne, a prolaze eto tako....Tipa covek projuri 150km/h u gradu, na crveno, ubije dvoje ljudi...Pa on ce odlezati 2 godine, fino ponasanje, malo se podmaze, malo uslovna i on je slobodan covek..Nikom nista...Meni je to mnogo gore i jezivije...
No, da se vratim na temu...Kada se dokaze da je neko silovatelj, smatram da je neki vid kastracije najbolja opcija. Pa ko voli nek izvoli, treba im samo na par dobrih primera pokazati kako ce proci...
Posto su ljudi jedna izopacena stvorenja generalno, zene mogu da zloupotrebe svoju poziciju zrtve i da dobijemo situaciju gde lovac postaje lovina...U tom slucaju kastrirati coveka koji nije kriv je...uf...
Suma sumaru..Bilo je toga i bice, ko veruje u pravdu taj je budala... Zene trebaju da se cuvaju, vode racuna...Nose neki peper sprej ili ako su bas u strahu elektroshoker, noz...
Znaci devojko kada se vracas iz izlazaka pijana i izdrogirana, uvek okrenes nekoga da te saceka ispred kuce, ulaza... Ako te neko zlostavlja(bivsi, sadasnji itd...), prijavis porodici, prijateljima... Uvek ima resenja... Ako pogledamo realno, sex ko sex...Nista specijalno...Vau ***** je, a nije htela...Ne mogu da razumem te vecne agonije kroz koje zrtve prolaze zbog toga(pogotovu ove fore kao plati odstetu i sad je sve ok
:D)...Naravno ako je pravda zadovoljena, nasilnik dobio sta zasluzuje i sta mu sleduje! Ako nije, ili uzeti stvari u svoje ruke, ili bezati ili traziti zastitu na sve moguce strane...

Da je tema glasila "crna hronika, sve tragedije i zlocini" onda bih napisala jedan lep doktorat na temu istih, a posto je tema silovanje, moj fokus je bio usmeren upravo na to, te ne znam cemu opaska o ubistvu. To je posebno krivicno delo. To sto nisam pomenula, kako kazes, gore i jezivije stvari, jednostavno nije im mesto ovde i to ne znaci da ne postoje i da sam nesto previdela. A imam blagi utisak da mi trazis dlaku u jajetu. :cool:
Ono sto dobra vecina muskaraca ne razume je sam cin silovanja, jer je kako kazes sex =sex. Muskarci sex dozivljavaju vise fizicki, dok je kod zene psihicki...zato cin silovanja za zenu ima mnogo vecu tezinu.
Dalje, napisao si da "pijana i nadrogirana" devojka pozove nekog kad se vraca iz grada??? To ce ici malo teze, sto bi nas narod reko malo morgen. Takva ne zna gde se nalazi, gde joj je du*e a gde glava, a kamoli da uradi prostu repetativnu radnju koju i pas nauci, a to je da izvuce telefon i pusti brzo biranje...daklee
A sto se odstete tice, zavsii od zene do zene....nekim zenama je ogavno da uzmu novac od osobe koja ih je upropastila, neke traze po nagovoru advokata, a neke prosto zele da mu uzmu novac posto je on cast vec uzeo njima.
Surova istina: Nijedna novcana nadoknada nije dovoljno visoka da toj zeni, devojci ili detetu izbrise pamcenje, vrati osmeh i podigne moral.
 
Znaci devojko kada se vracas iz izlazaka pijana i izdrogirana, uvek okrenes nekoga da te saceka ispred kuce, ulaza... Ako te neko zlostavlja(bivsi, sadasnji itd...), prijavis porodici, prijateljima... Uvek ima resenja... Ako pogledamo realno, sex ko sex...Nista specijalno...Vau ***** je, a nije htela...Ne mogu da razumem te vecne agonije kroz koje zrtve prolaze zbog toga(pogotovu ove fore kao plati odstetu i sad je sve ok :D)...Naravno ako je pravda zadovoljena, nasilnik dobio sta zasluzuje i sta mu sleduje! Ako nije, ili uzeti stvari u svoje ruke, ili bezati ili traziti zastitu na sve moguce strane...
Ovde stvarno može svašta da se pročita. Odvratno.
 
Silovanje i „silovanje“


Evo, Ronaldo je poslednji primer. Silovao. Glumci, sportaši, pisci, producenti, čak i kandidat za sudiju vrhovnog suda. Zadnjih godinu dve, posebno u Americi naprosto krenula lavina optužbi za silovanje od strane žena silovanih juče, prošle godine, pre dvajst godina. Znam da ima svega ali mi to deluje preterano. Kako su stvari krenule, u Americi još ostalo par žena koje nisu silovane. Bar jednom.

Doći će uskoro vreme kad će postati normalno da za dobit pitjke muškarcu trebaju dva svedoka i potpisan ugovor o dobrovoljnom opštenju. :mrgreen:
i mene je ocu svoj deo!!
 
Meni nije jasno kako to ide, nakon toliko godina bez ikakvog dokaza i svedoka neko biva optužen, i ako ne prizna krivicu za koju ga/je terete onda treba da se pogodi ko od njih dvoje laže.:think:

- - - - - - - - - -

Tako se mogu upropastiti životi nedužnih ljudi, ukoliko je neko spreman, iz ko zna kojih razloga, da ih lažno optuži.

ovako nekako i ja razmišljam, valjda je i logično, kao muškarac da prvo ovo pomislim
međutim, kad pomislim da bi moja ćerka mogla biti žrtva, onda malo drugačije razmišljam
naravno da sam protiv silovanja, ali silovanje je i iznuditi novac, ili nanetri štetu čoveku lažnim optužbama za silovanje
 
ovako nekako i ja razmišljam, valjda je i logično, kao muškarac da prvo ovo pomislim
međutim, kad pomislim da bi moja ćerka mogla biti žrtva, onda malo drugačije razmišljam
naravno da sam protiv silovanja, ali silovanje je i iznuditi novac, ili nanetri štetu čoveku lažnim optužbama za silovanje

Pa ja nisam pisala o slučajevima kada se dogodilo silovanje, nego kada nije.

Postalo je praksa da se izviče nečije ime, da se navode razne optužbe u javnosti i da to javno mnjenje prihvati kao istinu, bez ikakvog sudskog procesa i dokazivanja. To otvara prostor za obračun sa nekim ko nije ni kriv ni dužan.

Ne dopada mi se hajka koja je uzela maha, jer će stradati i neki nedužni.
Mora da se zna koji je zakonski postupak, i da se okrivljena osoba smatra nedužnom dok se ne dokaže suprotno.
Ovako je masa uzela sebi za pravo da sudi bez sudskog procesa.
 
Pa ja nisam pisala o slučajevima kada se dogodilo silovanje, nego kada nije.

Postalo je praksa da se izviče nečije ime, da se navode razne optužbe u javnosti i da to javno mnjenje prihvati kao istinu, bez ikakvog sudskog procesa i dokazivanja. To otvara prostor za obračun sa nekim ko nije ni kriv ni dužan.

Ne dopada mi se hajka koja je uzela maha, jer će stradati i neki nedužni.
Mora da se zna koji je zakonski postupak, i da se okrivljena osoba smatra nedužnom dok se ne dokaže suprotno.
Ovako je masa uzela sebi za pravo da sudi bez sudskog procesa.

dobro
ne repliciram ja tebi, samo odgovaram na temu nadovezujući se na tvoj odgovor sa kojim se slažem, kao i sa ovim, citiranim
i dobro je što je jedna žena tako napisala, jer da sam ja to napisao pripisali bi to mojoj isključivosti, šovinizmu i td
 
Prijatelju Postavljacu Teme,
kad budes licno silovan od muskarca, proceni nam za koliko minuta ili godina ces taj cin zaboraviti. Ne sad, sad je nezamislivo koliko god da mislimo da mozemo nesto zamisliti. Kao i to, da li ces odmah svima saopstiti da ti se to desilo.
 
Prijatelju Postavljacu Teme,
kad budes licno silovan od muskarca, proceni nam za koliko minuta ili godina ces taj cin zaboraviti. Ne sad, sad je nezamislivo koliko god da mislimo da mozemo nesto zamisliti. Kao i to, da li ces odmah svima saopstiti da ti se to desilo.



Prijateljice Kišofil :cmok:

Što si takva? Nemoj meni muškarca. Daj mi neku ženu da me siluje. Bar u postu ako ne za stvarno. :lol:

Zakonom je definisano šta je silovanje i kako se kažnjava. Silovanje osuđujem i dajem podršku kažnjavanju svakog ko je to uradio, nebitno kog pola i u kojoj kombinaciji.

Temu sam postavio jer su mediji naprosto preplavljeni optužbama. Svako ko je poznat i ima neku paru je u opasnosti da bude optužen za silovanje.
Da se vratim na Ronalda. Pojavile su se i slike snimljene pre navodnog silovanja. Na njima devojka gleda u Ronalda ko u boga. Dobrovoljno je i u njegovu sobu otišla. Ne verujem da je očekivala samo autogram.

Ne kažem ja ni da je Ronaldo kriv ni da je nevin, samo mi cela priča deluje kao lov na pare i publicitet.
 
Poslednja izmena:

Back
Top