Nikad ne idite na Deep Web

CobanSaPlanine

Početnik
Poruka
37
Evo hteo bih da vam ispricam neko svoje traumaticno iskustvo :D
Sve je pocelo kada sam hteo da istrazim taj deep web i pogledam sta sve ima na njemu.I tako ti ja skinem tor sve lepo bajno i budem ti ja 3-4 sata na istom ulazeci na svakakve linkove jer sta mi se moze desiti? I tako ti ja lepo zaboravim ugasiti komp i ujutru kad se probudih udjem ja i krenem da izbrisem tor kad ono 10 min nakon brisanje kompjuter krene da koci,tastatura prestaje da radi,nmg da ukljucim antivirus tj. da skeniram komp i tako mene uhvati napad panike i krenem da skidam windosw 10 launcer da bi instalirao nadogradio svoj win 7 na taj birajuci opciju da se sve obrise.I tako doje do kraja kad ono trazi key a ja budala nemam aktiviran windows pa brze bolje nekako uspem da skinem aktivator i sam ne znam kako jer mi je komp ceo bio nezamislivo zbagovan i tako ja aktiviram windows opet pokrenem setup nekako prebacim win 7 na win 10 obrisem windows.old folder i tada sam bukvalno prvih nedelju dana po 2 puta skenirao komjuter i cim negde odem gasio isti jer sam se ozbiljno istraumirao :/
Nakon nekog vremena 2-3 nedelje kupim ti ja usb skinem win 7 32-bit narezem na usb i tako se ja prebacim na win 7 jer mi je win10 bio uzasno spor(ne znam da li je to do tog virusa ali ne verujem jer mi je komp krntija :D )
Cak i sada iako znam da mi je komp siguran i da sam siguram da sa se skroz resio tog virusa uvek kada planiram negde da idem na duze od 1 sata obavezno ugasim komp a kada idem negde na 20-30 min uvek zakljucam komp jer jednostavno sam se toliko istraumirao da osecam nelagodnost kada ostavim kompjuter otkljucan ili upaljen a da ja nisam tu :D
Ako neko zna koji je to virus ili ako neko ima neka slicna iskustva neka napise dole :)
Iskren da budem malo me je strah da mi neko nije ukrao podatke ili saznao de zivim ali iskreno ko bi dolazio iz amerike-rusije da me kolje ali sam za svaki slucaj promenio sve sifre :D

Izmenio: miki208
Razlog: Izbaceni delovi o pronadjenom sadrzaju na Deep Webu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
E cobane, bas si naivan, zastiti se prvo, VPN, antivirus, firewall, ne deli sifre olako browseru...

No, dobro si prosao, nisu imali sta da ukradu...Opomena za sve, ako ne znas sta radis nemoj da trazis nevolju.
TO dal mi je neko ukrao podatke ili nije ce zauvek ostati misterija ai ako je ukrao imao sam samo par slika od mame a sve te slike bi svejedno mogao videti na fb-u tako da :D
 
Deep web moze da bude dobra stvar ako konkretno znas sta trazis (u suprotnom je smor_), ako kucas random linkove pa isto ce ti se desiti i sa klasicnim sumnjivim sajtovima, pogotovo ako ti je disableovan antivirus, s tim sto je veca verovatnoca da zakacis viruscinu na klasicnom browser-u nego na Tor-u, stavise Tor poseduje plugin NoScript koji preventuje pokretanje 3rd party skripti kao sto su java, flash, cookije .. itd. koje bi mogle automatski da ti uploaduju neku malware skriptu sto je inace rutina na klasicnom browser-u i internetu, tako da bi zarazio komp. preko tor-a moras manuelno da downloadujes neki fajl koji moze biti pokretac svega toga.

Sto znaci da si siguran sve dok surfujes, kada pocnes da skidas nesto ili ostavis neki komentar ili pustis video stream (ne mora da ga donosis time si pokrenuo i flash i razne druge skripte od kojih te je tor stitio po default-u) i sl. izuzev virusa postoji velika verovatnoca da sam vlasnik tog sajta sazna odredjene podatke o tebi tacnije tvom racunaru, i eventualno ti uploaduje nesto kroz taj port. osim ransom-a najcesce ti pretvaraju komp u ddos zombija za obaranje nekih domena, inace sto se tice privatnosti kladim se da svaka vladina organizacija mnogih zemalja, nije iskljuceno da su mozda i nasi tu ukljuceni moze ako zeli da te pronadje (droga, oruzje, pedofilija - na pravom si putu :) ) preko odredjenih krajnjih/izlaznih node-ova (koje su verujem namerno ubacene tu kao mamac) preko kojih redirektujes svoj ip jer nodove niko ne kontrolise i niko ti ne "garantuje" da ces biti anoniman.
 
Poslednja izmena:
Deep web moze da bude dobra stvar ako konkretno znas sta trazis (u suprotnom je smor_), ako kucas random linkove pa isto ce ti se desiti i sa klasicnim sumnjivim sajtovima, pogotovo ako ti je disableovan antivirus, s tim sto je veca verovatnoca da zakacis viruscinu na klasicnom browser-u nego na Tor-u, stavise Tor poseduje plugin NoScript koji preventuje pokretanje 3rd party skripti kao sto su java, flash, cookije .. itd. koje bi mogle automatski da ti uploaduju neku malware skriptu sto je inace rutina na klasicnom browser-u i internetu, tako da bi zarazio komp. preko tor-a moras manuelno da downloadujes neki fajl koji moze biti pokretac svega toga.

Sto znaci da si siguran sve dok surfujes, kada pocnes da skidas nesto ili ostavis neki komentar ili pustis video stream (ne mora da ga donosis time si pokrenuo i flash i razne druge skripte od kojih te je tor stitio po default-u) i sl. izuzev virusa postoji velika verovatnoca da sam vlasnik tog sajta sazna odredjene podatke o tebi tacnije tvom racunaru, i eventualno ti uploaduje nesto kroz taj port. osim ransom-a najcesce ti pretvaraju komp u ddos zombija za obaranje nekih domena, inace sto se tice privatnosti kladim se da svaka vladina organizacija mnogih zemalja, nije iskljuceno da su mozda i nasi tu ukljuceni moze ako zeli da te pronadje (droga, oruzje, pedofilija - na pravom si putu :) ) preko odredjenih krajnjih/izlaznih node-ova (koje su verujem namerno ubacene tu kao mamac) preko kojih redirektujes svoj ip jer nodove niko ne kontrolise i niko ti ne "garantuje" da ces biti anoniman.

Pa tokom koriscena tora sam imao ukljucen VPN ali nakon sto sam izasao sa njega i otiso da legnem sam ga iskljucio tako da mislim da niko nije saznao moju lokaciju a sto se tice virusa aktivirao se nakon brisanja tora a dotle je komp radio ok barem ja nisam primetio nista neuobicajeno dok ga nisam izbrisao ko zna mozda sam ga dobio i pre ali sam tek nakon brisanja tora primetio da nesto nije uredu
Jedino sto sam pustao je neki radio :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top