Nadogradnja PC-ja ili kupovina PlayStation 4 konzole?

miodragstankovich

Aktivan član
Poruka
1.178
Pošto sve igrice i dan danas skidam sa svega i svačega od sajtova,juče sam skinuo i Need for Speed Payback.Uđe u igru i izađe i kaže:"AMD Driver stopped working and has recovered" (aha,znači grafička je u pitanju,a može i RAM-a malo više od 4GB)
I sad meni neko da kaže šta je bolje-Nadograditi skoro deceniju star komp,ili kupiti PlayStation 4 i na TV-u igrati?
Što se TV-a tiče,ima dva HDMI ulaza,jedan je zauzet za televiziju,drugi slobodan.
Definitivno se lomim oko ove teme već 24h:think:
 
Pošto sve igrice i dan danas skidam sa svega i svačega od sajtova,juče sam skinuo i Need for Speed Payback.Uđe u igru i izađe i kaže:"AMD Driver stopped working and has recovered" (aha,znači grafička je u pitanju,a može i RAM-a malo više od 4GB)
I sad meni neko da kaže šta je bolje-Nadograditi skoro deceniju star komp,ili kupiti PlayStation 4 i na TV-u igrati?
Što se TV-a tiče,ima dva HDMI ulaza,jedan je zauzet za televiziju,drugi slobodan.
Definitivno se lomim oko ove teme već 24h:think:

Pazi,ni jedno ni drugo nije jeftino.Ja jeste da ti toplo preporucujem PS4 ali razmisljaj da u skorije vreme promenis i komp.
 
Pa sad, ako uzmes 16GB bices miran bar 4 godine... 8gb je aktuelno unazad par godina... Dakle ovde je pitanje dal ces uzeti nesto sto ce ti trajati godinu ili 5 godina...
Moja masina je iz 2014 a nosi se sa svim igrama koje sam probao do sad... jedino graficka skripi u par naslova ali to je razumljivo posto je i te 2014 bila mid range.
 
Ako ti treba samo za igrice , definitivno uzmi ps4,
ako radis jos nesto za kompom sem igrica ili koristis svasta nesto .... onda komp.

sada je ok cena gtx1060....
ako uzmes malo jaci komp, miran si minimum 5 godina, zavisi od budzeta
verovatno za 5 godina neces moci sve na max, ali na med (low) ce sigurno sve raditi.

Zavisi i sta imas , mozda ne moras da menjas monitor, kuciste, mis , tastaturu, hardove......
Bolje je uzeti srednji komp, pa za 3 godine zameniti samo grafiku, nego najacu grafiku. to se ne isplati.

ustvari sve zavisi od budzeta....:ok:
 
Poslednja izmena:
kad kazem azdaju mislim na pravi gejmerski komp sa grafickom 1050 ti , procesorom od 9 M Cache i 8 GB rama

1050Ti je gejmerska grafika haha?:)Ja sam uzeo 1060 ali sa 3 Gb i to nekad nije dovoljno..a ona je JACA od 1050 Ti..

- - - - - - - - - -

Svejedno.
"Bitku" sa proizvodjačima igrica nemožeš dobiti.
I da sada kupiš najbolji na svetu dogodine će ti javiti
da nemaš dovoljno RAM-a

Koliko puta mnislis da pricas tu pricu..?O da izvini molim Te preobrazovani covece sto vredjam TVOJE znanje..!Zali se opet moderatoriama ...pacenice...!Ali i pored toga-ja KAZEM STO MISLIM!!A to je da u ovom slucaju pricas gluposti..!
 
Sad je najgore vreme za kupovinu PC-a. Ako je ceko do sad, moze da saceka i neku bolju godinu ;)

paaa..sve zavisi..ja sam pre nedelju dana pazario...memoriju, plocu, procesor i grafiku--ostalo ostalo staro.....i zadovoljan sam...ali nije jeftin sport.....i uz sve moguce kompromise..al jbg...stari komp bio star 10 godina...previse..
 
Nadogradnja PC-ja, ili nabavka novog. Veći izbor igara, na koje ćeš pući manje para. Jedina mana je što ostaneš uskraćen za neke PS4 ekskluzive, ali bože moj. Koga nema bez njega se može.

U sustini ne moras da ostanes uskracen zahvaljujuci PS Now opciji.

Vec dobar niz godina unazad postoji opcija za ljude slabijih konfiguracija da igraju video-igre preko virtuelnih streaming opcija, takozvani CLOUD gaming. Jedina mana je ping, ali uspesno mogu da se igraju veoma zahtevne igre sa obicnim integrisanim funkcijama vram-a...

Ovo postaje veoma rasprostranjeno i mene licno ovo veoma plasi jer bi uskoro svaka mogucnost igranja video-igara presla u virtuelne cloud stanice odakle bi se ogao samo koristiti service, a potreba za fizickom kopijom igre nista.

Dakle, PS Now daje ekskluzivne PlayStation igre za korisnike STEAM-a. 1 godina koriscenja ponudjene library kosta oko $100.00, mada postoji i mogucnost da se plati po mesecnom sablonu.

S obzirom da se radi o streaming cloud opciji uopste ne mora da ima zverku, ali je dobar internet pozeljan. Mozda neki VPN preko Rumunije, sta znam...
 
Ma ja hteo da pazarim proslog novembra i bas te nedelje skoce cene memorije za 30% i iznerviram se i resim da sacekam DDR5.
Cene memorije su nerealno visoke vec jedno 2 godine...Evo imam predracun od pre 2 ili 3 godien-ladno je 16 Gb RAMMA na 3000 Mhz bio oko 100 evra-a sad je =170...Ali nisam mogao cekati jbg...tako cekajuci-prodje zivot...I sad uzivam u novoj masini :) moglo je i bolje(i skuplje)ali i ovo je VRH, realno..:)
P.C. A konzloe nisu uopste losha varijanta-zavois sta za koji kesh nadjes-uzmes, uzmes svakih 3-4 meseca jednu igru i CEPASH!!>Nema podesavanja, sve radi SAVRSENO!! Sednes u fotelji uzivas..a ne savijas se nad tastaturom..Sve ima svoje jbg
 
Meni je konfa iz 2014 tako da mi ne treba sad neki apgrejd, niti bih puno dobio. Nema za 170 na 3000 ;)
Koliko vidim cene 16GiB sa pristojnom latencijom su oko 30k dinara, a ja ne bih isao ispod 32GiB posto tolko imam sad ;(

Gresis..Ims za 170 evra u EU ili preko "madjara" 3000Nhz...ali ja sam uzeo na 1666-iz razloga sto je jedina bila taj kapcitet i na listi podrzanih memorija-QVL lista..Da slazem se s druge strane- skonfiguracijom iz 2014te ne vidim razlog zasto bi menjao..?eventualno ubacis M2 SSD...Ja s ovim kontam da sam miran bar 5 godina...Posle samo -jos RAMa, bolje hladjenje...
 
Gresis..Ims za 170 evra u EU ili preko "madjara" 3000Nhz...ali ja sam uzeo na 1666-iz razloga sto je jedina bila taj kapcitet i na listi podrzanih memorija-QVL lista..Da slazem se s druge strane- skonfiguracijom iz 2014te ne vidim razlog zasto bi menjao..?eventualno ubacis M2 SSD...Ja s ovim kontam da sam miran bar 5 godina...Posle samo -jos RAMa, bolje hladjenje...

M2 SSD od terabajt sam vec uzeo, sad mi hdd sluzi samo za bekap ;p
Eventualno ubacim novu graficku, ali kolko vidim to sad nije potrebno, sa obzirom, nakon apdejta mese(Linux), FPS mi je naglo skocio ;p
 

Back
Top