Koliko biste dece voleli da imate u idealnim uslovima?

U idealnim uslovima, koliko dece biste voleli da imate?

  • Nijedno

  • Jedno

  • Svoje

  • Troje

  • Četvoro

  • Petoro ili više


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Lex et Honor

Primećen član
Poruka
748
Za losu demografsku sliku Srbije naravno da su znacajni krivci losa infrastruktura, labilan sistem i losa ekonomska situacija. Medjutim, po mom mišljenju, presudan faktor je ipak konzumerizam u razlicitim aspektima zivota, uz emocionalno ogranicenje i nemanje vremena.

E sad, zamislite da su vam zivotni uslovi idealni. Ostvarili ste se ili se ostvarujete profesionalno, imate svoj biznis, kucu, vreme, emotivno ste čisti, psihički i fizički zdravi. Koliko biste u tom slučaju dece voleli da imate?
 
Voleo bih dvoje, devojčicu i dečaka.

Ovako. S tim sto imam decaka :) I sve manje vremena da imam i drugo :D U svakom slucaju, nikad nisam bila ljubitelj copora, niti sam kao klinka sebe zamisljala sa decom, a kamoli sa nekim ogromnim brojem.Takodje,nikad nisam razmisljala o "uslovima" jer, uslovi se uglavnom , kako je neko vec napomenuo, odnose na taj neki finansijski aspekat..A iz moje perspektive, broj dece (i zelja za decom ) ponajmanje zavisi od velicine kuce i visine primanja :)
 
Troje ili četvoro dece bih voleo da imam u idealnim uslovima, želeo bih da istaknem da pod idealne uslove smatram pre svega psihički zdrav narod, Srbija ima problem sa psihom a ne sa novcem, stručnjaci greše u tom smislu, kao muškarac mogu samo da komentarišem žene jer sam samo sa njima i imao emotivno iskustvo, seks, porodica itd.. a posebno naše žene poznajem i cenim ali sam i realan, 90% naših žena su emotivno osakaćene, bez ikakve mogućnosti da vole ni muža ni decu na zdrav način i bez konflikta odnosno patnje, tenzija, stresa, izliva besa..različitih poremećaja.
To potpisujem, što iz ličnog iskustva što iz familije, komšiluka, prijatelja.. njihovih situacija i iskustava itd.
Zašto je to tako, nisam stručnjak iz psihologije i sociologije i ne mogu da tvrdim ali je svakako situacija alarmantna i za ozbiljnu analizu.
 

Back
Top