Deca : vidite li rezultate vaseg vaspitavanja?

Kišofil

Aktivan član
Poruka
1.700
Vidite li ( kakve, gde, u cemu) rezultate kod vaseg deteta koji su posledica vaseg truda da ga vaspitate?

Pretpostavljam da niko nece napisati da je razocaran, da mu je dete krenulo krivim putem, ljudski je da ne prizna, al nema veze, nek bude teme. Ko zna. Nek je i za hvaljenje samo. Intetesuje me jer je sve vise "nesavladive" dece, kako vama ide? Kad su poceli rezultati jasnije da se vide?

Sta su lako prihvatili a gde jos zapinje?
 
Poslednja izmena:
Vidite li ( kakve, gde, u cemu) rezultate kod vaseg deteta koji su posledica vaseg truda da ga vaspitate?

Pretpostavljam da niko nece napisati da je razocaran, da mu je dete krenulo krivim putem, ljudski je da ne prizna, al nema veze, nek bude teme. Ko zna. Nek je i za hvaljenje samo. Intetesuje me jer je sve vise "nesavladive" dece, kako vama ide? Kad su poceli rezultati jasnije da se vide?

Sta su lako prihvatili a gde jos zapinje?

rezultati se vide posle puberteta. sve do tada rečeno ili učinjeno prolazi nezapaženo. čini mi se da ljudima ne znači ništa savet ako se nisu sami negde upropastili lošom odlukom pa naknadno shvatili grešku na koju su inače bili upozoreni
osoba koja je odrasla pružajući jeziv otpor svemu čemu si je učio odjednom postaje zrela stabilna i razmišlja o ciljevima pred sobom tek kad joj se smire hormoni koji je formiraju

tretiraš ih kao ljude i osobe koje slušaju i razumeju dobronamerne savete
ne ono
ako još jednom ovo uradiš bićeš kažnjen ili pretučen. šta znam.

čini mi se da sam uspela kao roditelj. svi su manje više uspešni mladi ljudi to jest imaju neki jasan cilj pred sobom.
 
Jedino što mogu sebi sa sigurnošću da pripišem jeste izbor sinovljeve srednje škole. Svi su (u obe porodice, i njegove majke, i moja) bili za srednju stručnu školu, jedini sam ja bio za gimnaziju.

Upisao je gimnaziju i još u samoj gimnaziji sagledao da je to najbolji izbor. To mi je rekao kada je bio III godina.

Za ostalo, svakako postoji moj uticaj ali se ne može izmeriti koliki.
 
Dosta ima slučajeva da roditelji imaju ili čak nemaju ni osnovnu školu a deca doktorske studije i obrnuto.
Nažalost izgleda da je najbolja investicija ali većini nama nedostupna imati kuću u komšiluku sa dobrim ljudima
i vaspitanom naprednom i skromnom decom koja će povući i ostalu decu u vaspitanje .
Šta može roditelj da uradi kad mediji i ulica vrše destrukciju .
 
Dosta ima slučajeva da roditelji imaju ili čak nemaju ni osnovnu školu a deca doktorske studije i obrnuto.
Nažalost izgleda da je najbolja investicija ali većini nama nedostupna imati kuću u komšiluku sa dobrim ljudima
i vaspitanom naprednom i skromnom decom koja će povući i ostalu decu u vaspitanje .
Šta može roditelj da uradi kad mediji i ulica vrše destrukciju .

Fin odgovor hvala. Konkretan primer, na to sam prvenstveno mislila kad sam zapocela temu. Primeri a ne teorije. Sta nam se desava u praksi sa sopstvenom decom, a ne teorije kako bi il da l bi trebalo ovo ili ono. :super:

Nije naodmet ni savet naravno!
 
Poslednja izmena:
necu se truditi i nesto preterano nametati,danas je uspeh sacuvati dete od svih zla na svakom koraku,gde god da krene je borba,na igraliste ,u dvoriste s decom, to je iskljucivo opasnost i retko ce se zavrsiti bez suza i trauma,u vrtic i skolu opet napadi sa svih strana,kad krene u kafice i klubove naravno nista pametno ni tamo nema,deca sa sela su spasena koliko toliko
 
U pravu si, tesko je to priznati.
Oko mene sve zadovoljni roditelji u perfektnoj porodicnoj harmoniji, djeca stvaraju, razgovaraju, adorable.
Gdje li sam samo bila kad su se ti adjeli djelili, mene zapao jedan pravi daredevil, naravno. :lol:
Jos uvjek nisam dozivjela neko razocarenje kao roditelj, naravno da se skoro pa ne razumjemo ali je sreca sto sam popustljiva inace bi bilo puno teze.
Ulozis, trud, brigu I sve svoje umjece, pustis ga da se uci I tu si da podrzis kad treba.
Ne cita knige, ne voli duge razgovore, smatra da sam primtivna i da nista ne znam.
U svakodnevnoj smo svadji a normalan razgovor se svodi na
"Je si gladan?...Imas zadacu? ... Nemoj da se polomis gdje ....itd"
Znaci, ostvarila sam se kao majka, polako prihvatam :mrgreen:

Ne razmisljam puno o tome sta ce postici u zivotu materijalno, vec da voli zivot i uziva.
U sustini zna sta je uredu a sta nije ostalo je do njega nek se uci kroz zivot ako vec nece od mene. :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top